1 Saat İçinde Para Bulmak

Her tüketici gün içinde acilen paraya ihtiyaç duyabilir. Bu noktada 1 saat içinde para bulmak için yapılması gerekenleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Bu süreçte borç para almanın elbette en iyi yöntem olduğu bilinse de alternatif olarak yapılması gereken farklı şeyler de olacaktır. O halde acil para bulma yöntemleri konusunda yazımızı sonuna kadar takip etmeniz yeterlidir.

Acil Para Bulmak İstiyorum Diyenlere Öneriler

Acil para bulma konusunda yapılacak ilk şey elbette bankalardan kredi çekmektir. Çok kısa bir süre içinde onay alındıktan sonra krediniz hesabınıza yüklenir. Fakat kredi sicili bozuk olanlar için bankaların hizmet vermediğini söylemek doğru olacaktır. İşte bu noktada 1 saat içinde bulmak amacıyla farklı yöntemlere başvurulmaktadır.

Öncelikle evinizde var ise değerli eşyaları satarak acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu kapsamda koleksiyon olarak sakladığınız ürünlerin bile satılabileceğini unutmayın. Pahalı ya da az pahalı olan eşyalarınızı sattıktan sonra ihtiyacınız olan paraya ulaşabilirsiniz.

Sanal ortamlarda çevre yapmış olan kişiler ayrıca web siteleri üzerinden satış gerçekleştirebilir. Günümüzde anlık satışların yapıldığı onlarca platform vardır. Bu sitelerde yine eşya satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Pek çok kişi bu işi ek gelir olarak sürdürebilmektedir.

Senetle Para Bulmak

Taksitli alışverişin yapıldığı yerlerden bazıları senetle borç verebilmektedir. Bu süreçte 1 saat içinde para bulmak isteyenler kuyumculara gidebilir. Senet karşılığı altın alarak yine acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Aslında bu işlem para bulma konusunda oldukça idealdir. Fakat kuyumcunun sizi tanıması ve güvenmesi önemlidir. Çünkü senet için bir karşılık yani gayrimenkul veya araç göstermeniz gerekebilir.

Senetle para bulmanın bir diğer yolu da cep telefonu almaktır. Senetle satış yapan yerlere giderek elektronik eşya veya telefon alarak bu ürünleri satabilirsiniz. Alış ve satış fiyatı arasındaki fark pek fazla olmasa da vade gününde ödemenizi yaptığınız sürece herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Senetle beraber beyaz eşya alınabildiğini de unutmayın. Beyaz eşya satımı yapan firmalara başvurarak acil nakit lazım olduğunu söyleyebilir ve beyaz eşya aldıktan sonra farklı bir yere götürerek satabilirsiniz. Bu tür ürünlerin alım ve satım işlemleriyle ilgilenen yüzlerce spotçunun olduğu bilinmelidir.

Beden İşçiliği Yapara Para Bulmak

Kısa sürede para bulmak isteyenler aynı zamanda beden işçiliği yapabilir. Önden peşinat veren birçok firma bulunmaktadır. Liman, taşımacılık ya da buna benzer firmalarda günlük 300 TL’ye kadar kazanç sağlanabilir. Bu süreçte güvenilir firmalarla iletişime geçmek çok daha mantıklı olacaktır.

Faturalı Hatta Kredi Almak

Teknolojinin gelişimiyle beraber cep telefonu operatörleri çok sayıdaki cep telefonunu kampanyalar dahilinde tüketicilere sunmaktadır. O halde 1 saat içinde para bulmak isteyenler kendi adına düzenlenen faturalı hatlar üzerinden cihaz alabilmektedir. Bu cihazları daha sonra farklı bir yerde satarak ihtiyacı olan paraya ulaşabilir. Aslında bu teknik uzun zamandır kullanılmaktadır. Ancak faturalı hatlarda 3 ya da 6 aylık devamlı kullanım ve borçların zamanında ödenmesi gibi durumlara dikkat edildiğini unutmayın.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Bankalar çoğu zaman düşük kredi puanına kredi hizmeti sunmasa da bazı bankalar tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmaktadır. O halde Odeabank, Fibabanka ya da Alternatif Bank gibi kurumlara ulaşarak acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak 1 saat içinde para bulmak isteyenlerin bankalara yapacağı başvurularda yüksek faiz oranlarıyla karşılaşılacağını söylemekte yarar var. Bu nedenle faiz oranlarını araştırmalı ve gerekirse farklı alternatifler aranmalıdır. Sonuç olarak acil para lazım diyorsanız, sizlerle paylaştığımız bu seçenekler arasından birini seçmeniz gerekecektir.