18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

Mevzuat gereği 18 yaşının altında olan gençlere kredi kartı verilmemektedir. Ancak günümüzdeki bazı bankalar ekstra kampanyalar sunarak 18 yaş altı kredi kartı kartı veren bankalar olarak hizmet vermektedir. Bu süreçte 18 yaşını geçmemiş olanlara velilerin onayı ile kredi kartı çıkarılabilir. Aynı durum banka hesabı açmak için geçerlidir. Yazımızın devamında bu bankaların hangileri olduğunu ve ne tür kampanyalar sunduklarını aktarıyor olacağız. Ek olarak bankaların farklı kart özellikleriyle de gençlere kredi kartı verdiği unutulmamalıdır.

18 Yaşından Önce Banka Kartı Çıkarılır mı?

Yasalara göre ergin sayılmak için 18 yaşının doldurulması gerekiyor. Ayrıca bu yaştan önce bankacılık konusunda pek çok hizmetin alınamadığı bilinmektedir. Haliyle kredi kartının yanı sıra banka kartı çıkarmak isteyen binlerce gencin olduğu bilinmektedir. Öncelikle 18 yaşını aşmayan bireyler velileri olmadan hesap kartına başvuramaz. Başvurulsa bile anlık red yanıtı alınacaktır.

Fakat 18 yaşında olan kişiler herhangi bir yerde staj görüyor ya da çalışmaya başlıyorsa, firmanın anlaşmalı olduğu bankadan hesap kartı çıkarabilmektedir. Bu süreçte asıl önemli olan durum, maaş ödemesi yapmak için gençlerin birer hesap kartına ihtiyacı olduğunun bilinmesidir.

18 Yaşından Önce Kredi Kartı Alınabilir mi?

Gelir belgesi olmayan ve 18 yaşını doldurmayan kişilerin kredi kartı çıkaramadığı bilinmektedir. Ancak 18 yaş altı kredi kartı kartı veren bankalar konusunda sunacağımız bilgilerle beraber kısa sürede hizmet alabileceğinizi unutmayın.

Gençlerin bu yaşlarda henüz bir geliri olmadığı için haliyle gelir belgesine de sahip olamayacaklardır. Bankalar bu kişilere herhangi bir şekilde kredi kartı vermez. Fakat ebeveynlerin onayı alındıktan sonra ön ödemeli kart ya da ek kart adı verilen kredi kartları sunulabilir. Bu süreçte başvurulabilecek bankalar;

  • Vakıfbank
  • İş Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Kuveyt Türk
  • Akbank olarak sıralanır.

Vakıfbank Genç Bankomat Kart

Çocuklar için banka hesabı kartı sunan bankalardan ilki Vakıfbank olarak bilinir. Genç Bankomat Kart, 24 yaşına kadar kullanılabilen uygun bir sistemdir. Bu kart ile para kaybetme riski tamamen ortadan kalkmaktadır. Çünkü gençler nakit para taşımadan harcayabileceği parayı bu karta yükleyebilmektedir. Ek olarak kart şifresi de kullanıcı tarafından kolayca belirlenebilir.

Ziraat Hesap Kartı

Ziraat Bankası’ndan alınabilecek hesap kartı sayesinde gençlerin rahatlıkla harcamaya yaptığı bilinmektedir. Elbette karta yüklenecek olan para miktarıyla beraber alışverişlerde kullanılabileceği unutulmamalıdır. Ayrıca Ziraat ATM’lerinden nakit ihtiyacını karşılamak için de kart kullanılmaktadır. O halde 18 yaş altı kredi kartı kartı veren bankalar arasında Ziraat hesap kartını da örnek olarak gösterebiliriz.

Kuveyt Türk Hesap Kartı

Katılım bankaları arasında yerini alan Kuveyt Türk, altın hesap kart başvurularını almayı sürdürmektedir. Bu başvuru sonrasında kart hazırlanarak tüketicilere ulaştırılmaktadır. 18 yaşını doldurmamış ve ailesinden onay almış olan herkes bu karttan yararlanabilir. Kartın bakiyesi bireysel olarak oluşturulmakla beraber yatırılan para miktarı kadar harcama yapılabilir. Ayrıca banka kartı içinde ek hesap limiti var ise bakiyenin bitmesi durumunda bu limitten yararlanabilirsiniz. Üstelik bu kart hem yurt içi hem de yurt dışında kullanılabilir.

Akbank Exi-26 Kart

Özel öğrenci indirimleri sunan bu kartın pek çok avantajı bulunmaktadır. Havale işlemleri yaparken herhangi bir ücret ödemeden hizmet alabileceğiniz bu kart 18 yaş altı kredi kartı kartı veren bankalar arasında yerini almıştır. Ancak bu karttan yararlanabilmek için 16-26 yaş aralığında olmanız gerekiyor. Elbette gençlerin Akbank şubelerine aileleri ile beraber gitmesi şarttır. Zaten sıraladığımız tüm kartlar için ebeveynlerle birlikte şubeye giderek hizmet alınabilir.