2020 Kripto Para Tahminleri

Kripto paralar artık her yatırımcının ilgisini çekmeye başlamıştır. Öyle ki Bitcoin’in geçtiğimiz yıllarda aniden sıçraması ve ciddi bir kazanç şansı sunması nedeniyle şimdiden 2020 kripto para tahminleri yapılmaktadır. Uzmanlar bu konuyla ilgili her türlü analizi yaparken aynı zamanda kurumsal yöneticilerden de destek almaktadır. Elbette büyük yatırımcılar da gerek BTC gerekse diğer kripto paralar için bazı analizler yaparak tahminlerde bulunmuşlardır. O halde şimdi kripto para tahminleri 2020 yılı için ne şekilde yapılmış birlikte takip edelim.

2020 Bitcoin Fiyat Tahminleri

Günümüzün en çok yatırım alan kripto parası olan Bitcoin 2020 için bir hayli iddialı tahminlerle gündeme gelmektedir. Ancak bu sektördeki her sanal paranın aslında ciddi bir düşüş yaşamaya devam ettiğini söyleyebiliriz. Yine de küresel piyasadan etkilenen tüm kripto paralar gelecek vaat edebilir.

Öncelikle Bitcoin’den başlayacak olursak, 2010 yılında BTC alanların tamamının şu an milyoner olduğu biliniyor. Çünkü 2010 yılında 1 adet BTC sadece 0,003 dolar idi. Günümüzde ise 6,100 seviyelerinden işlem görmektedir. Haliyle 2020 kripto para tahminleri yapılırken geçmişe dönük süreçlerin de incelenmesinden yarar var. Özellikle de BTC yatırımı yapmak isteyenlerin bu konuda biraz daha ayrıntılı düşünmesi gerekecektir.

Kripto Paralar 2020 Yılında Yükselecek mi?

BTC’in en büyük kazançlı ancak riskli bir yol olduğunu söyleyen Thomas Lee, 2020 yılında kripto paralarda ciddi bir artışın yaşanacağını belirtmektedir. BTC’nin ise tek başına 25 bin dolara kadar tırmanacağını savunmaktadır. Yine de diğer analistlerin de bu konudaki görüşleri araştırılmalıdır.

BTC madenciliğinin ilerleyen yıllarda artacağını savunan Sam Doctor da 2020 kripto para tahminleri konusunda oldukça iddialı görüşler sunmaktadır. Doctor, BTC’nin önümüzdeki yıl 36 bin dolara kadar çıkabileceğini söylemektedir.

McAfee Şirketler Grubu kurucusu olan John McAfee de 2020 yılı için ilginç tahminlerde bulunmuştur. McAfee BTC’yi 2020 sonunda 1 milyon dolar olarak tahmin ettiğini açıklamıştır. Oldukça imkansız bir rakam olduğu için yatırımcılar bu tahminine göre hareket etmemektedir. Zaten bu tür uçuk düşüncelere göre yatırım yapılması, bireylerin ciddi zararlarla karşılaşmasına davetiye çıkarmaktadır.

CEO’lardan 2020 Bitcoin Tahminleri

BiteBull Capital CEO’su Joe DiPasquale, BTC ile ilgili oldukça mantıklı tahminlerde bulunmuştur. Bitcoin’in önümüzdeki sene 10 bin dolar ile 100 bin dolar aralığında olacağını söyleyen DiPasquale aslında bu sürecin de değişeceğini belirtmektedir. Yine de yukarıda yapılan 2020 kripto para tahminleri arasında belki de en mantıklısı olduğunu söyleyebiliriz.

Finder Şirket kurucusu ve CEO’su olan Fred Schebesta, 2020 BTC tahminini 10 bin dolar altında olarak yapmaktadır. Yine de 2019’un son dönemlerinde kripto paraların güzel kazançlar sunacağını söylemektedir. Bu nedenle yatırım yapacak olanların dikkatli bir şekilde analiz sürecini değerlendirmesi gerekmektedir.

Şirket Kurucularından 2020 Bitcoin Tahminleri

ICO Informer kurucusu Matias Dorta, 2020 BTC tahminini 30 bin ABD doları olarak açıklamıştır. Ancak 2030 yılına kadar bu süreçin değişeceğini ve BTC’nin artık dijital altın lakabını alacağını da söylemektedir.

Coinhooked.com’un kurucusu Alessandro Benigni de 2020 kripto para tahminleri konusunda önemli açıklamalarda bulunmuştur. Benigni bu süreçte net bir şey söylemekten kaçınmış ancak kripto paralar üzerinde güvenlik eksikliği sorunu olduğunu dile getirmiştir. Bu nedenle kripto para değerleri bakımından ne zaman ve ne şekilde yükselişlerin yaşanacağını da takip ettiğini söylemektedir.

Özet olarak kripto para tahminleri yapılırken aslında BTC üzerinden ilerlenmelidir. Çünkü diğer sanal paraların tamamı Bitcoin’deki dalgalanmalara göre hareket eder. Haliyle yatırımcılar da genelde BTC fiyatlarını takip ederek diğer kripto paraları değerlendirmeyi sürdürmelidir.