2020 Yatırım Fikirleri

Yatırım yapmak isteyenler artık 2020 yatırım fikirleri üzerinde yoğunlaşmaya başlamıştır. Çünkü bu yılın yatırımları yapılmış ve getirileri beklenmeye başlanmıştır. Küçük işletmelerin yanı sıra karlılık oranını artırmayı hedefleyen büyük işletmeler de önümüzdeki yıl için araştırmalarına devam etmektedir. Bu kapsamda ilk olarak Türkiye’de yatırım yapılabilecek sektörler araştırılmalıdır. Ayrıca ekonomik şartların bu sürece olan etkisi de bilinmelidir. Risksiz yatırım olmadığı gibi her anlamda rahatlıkla ilerleyebileceğiniz sektörlerde yerinizi almanız önemle tavsiye edilmektedir.

Başarılı girişimciler piyasa takibi yapmaktadır. Bu sayede ihtiyaçlarını rekabette öngörmeye devam etmektedir. Başlangıçta beklenti riski olmasa da büyük kazançlarla karşılaşılabileceği unutulmamalıdır. Öte yandan günümüzdeki tüm icatlar, başlangıç aşamasında şüphe ile yönetilmiştir. Ancak şu an teknolojinin ne kadar geliştiğini görmek mümkündür.

Bilimsel Araştırmalar

Ciddi bir sermayesi olan ve bilimle ilgilenenler şüphesiz bilimsel araştırmalar gerçekleştirerek 2020 yatırım fikirleri arasından bazı tercihler yapabilir. Ulaşım başta olmak üzere tıp, imalat ve diğer alanlarda da her geçen gün artan yatırımlar nedeniyle mühendislik, kimya ve matematik gibi faaliyet alanlarında talep artmaktadır. Aslında şu an için gelecekte önemsenecek gibi duran alanlar biyotıp, biyoteknoloji, dijital veri dosyaları, nanoteknoloji ve 3B baskı şeklinde sıralanabilir.

Asteroit Madenciliği

Aslında bilim kurgunun ötesinde gibi görünen asteroit madenciliği güzel bir gelişim alanı olabilir. Buna ek olarak biraz araştırma ile neler yapılabileceğine dair fikirler ortaya çıkacaktır. Dünya’daki kaynakların azalmaya başladığını herkes biliyor. Bu nedenle yeni mineral ve metallere daima ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin, deniz sondajla beraber elde edilen madenler aslında ciddi sermayeler ile yatırım almaktadır. Denizlerin dışında uzay sınırında da ciddi bir servetin yattığı biliniyor. Bu yüzden 2020 yatırım fikirleri arasında asteroit madenciliğinin mutlaka olması gerektiği savunulmaktadır.

3D Baskı Atölyesi

Düşük maliyetli yazıcılarda ürünlerin imalatının yapılmasına yarayan 3D baskı atölyeleri çok daha gelişerek ciddi bir kitleye hitap edecektir. Aslında 2017 yılında ciddi bir rağbet görmüş ancak yenilikleri takip ederek günümüze kadar gelmiş olan bu sektör, 2020 yılına hazır gibi görünüyor. Bu yüzden fabrikadan çıkan ürünler yerine artık her alanda 3D baskıların kullanılacağı düşünülmektedir. Sonuç olarak 2020 yatırım fikirleri arasında mutlaka yerini alması gerektiğini söyleyebiliriz.

Bilgisayar Mühendisliği

Mühendislik ve mühendislik üzerine geliştirilebilecek tüm fikirler aslında yenilikçi bir anlayışa sahiptir. Bu nedenle gerek yazılım geliştirme gerekse farklı uzmanlık alanlarının bir araya gelmesiyle birlikte çok güzel bir yatırım fikri olabilmektedir. Ayrıca büyük şirketlerin neredeyse tamamı profesyonel anlamda bilgisayar mühendisi aramaya devam etmektedir.

Araç Şarj İstasyonları

Amerika’daki otomobil pazarında elektrikli araçlar artık yollardaki yerini almış ve bu nedenle şarj istasyonları da kurulmaya başlanmıştır. Türkiye’de de elektrikli araçlar az sayıda da olsa üretilmektedir. Bu yüzden ilerleyen yıllarda mevcut araçların sayısının artması planlandığından araç şarj istasyonları da güzel bir yatırım fikri olacaktır. Tamda bu noktada otomobilleri şarj edebilmek için sürekli şarj istasyonu arayacak olan araç sahipleri, var olan istasyonları tercih etmeye başlayacaktır.

Evlilik Danışmanlığı

Bu sektörün 2020 yatırım fikirleri arasında yerini almasının tek nedeni vardır. O da boşanma oranlarının artmaya devam etmesidir. Bu anlamda araştırmacılar evlilik terapistlerine 2020 yılında yüzde 41 oranında daha fazla ihtiyaç duyulacağını söylemektedir.

Sizlerde çok daha farklı araştırmalar yaparak sektörler arasında karşılaştırmalarda bulunabilirsiniz. Aslında gerek Türkiye’de gerekse dünyada bu konularla ilgili her gün binlerce araştırma yapılmaktadır. Asıl amaç daha yeni teknolojiler bulmak ve bu alanda insanların gelişimine katkı sunmaktır.