3 Aya Kadar Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

Nakit ihtiyacının karşılanabilmesi için düşük faiz oranları üzerinden ihtiyaç kredisi veren bankalar çeşitli kampanyalar dahilinde bu kredileri 3 aya kadar ertelemeli şekilde sunar. 3 aya kadar ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyaları özel kurumların yanı sıra devlet kurumlarını da bünyesinde barındırır. İhtiyaç kredisini 3 ay ertelemeli çekebilmek için bazı şartların yerine getirilmiş olması gerekir.

QNB Finansbank Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

3 aya kadar ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalardan bir tanesi QNB Finansbank’tır. %1.33 faiz oranı üzerinden 36 aya kadar vadeli şekilde kredi çekebilmek mümkün olur. Finansbank şubelerinden ya da internet şubesi üzerinden 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisine başvurulabilir.

Vakıfbank Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

3 ay sonra ödemesine başlanmak üzere ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında devlet bankalarından bir tanesi olan Vakıfbank da yer alır. Eşit taksit imkanı ile sabit tutar üzerinden ödeme yapılmasına olanak tanıyan Vakıfbank, sunduğu ihtiyaç kredisini %1.59 faiz üzerinden müşterilerine verir. Faiz oranı Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanarak kredi çekilecek dönemdeki oran yansıtılır. Değişken taksitli ya da son taksit balon ödemeli olarak da ihtiyaç kredisinin ödemeleri yapılabilir.

TEB Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

3 aya kadar erteleme ile ihtiyaç kredisi veren bir diğer kurum ise TEB’dir. %1.45 faiz oranı ile 3 aya kadar ödemesiz şekilde verilen ihtiyaç kredisi kapsamında faiz oranı Findeks notuna göre değişkenlik gösterir. 3 aydan başlayarak 36 aya kadar vade süresi seçeneklerini tercih edebilmek mümkün olur. Kredi tahsis ücreti ve kredi sigortası gibi ödemeler de ekstra olarak müşteriden alınır.

ING Bankası Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

3 ay erteleme ile kredi alınabilecek bankalardan bir tanesi ING Bankasıdır. 36 aya varan vade fırsatları ile beraber %1.54 oran üzerinden kredi çekilebilir. Kredinin ödemelerinin başladığı tarihten itibaren 3 ay boyunca ödeme yapılmasına gerek yoktur. 10.000 TL değerinde bir kredinin 36 ay vade ile çekildiği düşünülürse, toplam geri ödemesi 13.781 TL olmaktadır.

Yapı Kredi Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi bankası da 3 aya kadar erteleme şansı sunarak ihtiyaç kredisi verir. 3 aydan 36 aya kadar vade yapabilmek mümkün olur. Faiz oranı %2.19 olarak belirlenmiştir. 3 aya kadar ertelemeli ihtiyaç kredisi çekecek olan müşterinin 10.000 TL üzerinden 36 ay vadeli işlem yaptığı düşünülürse, aylık taksit tutarı 432.97 TL olmaktadır. Toplam geri ödeme ise 15.586 TL’dir.

İş Bankası Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

İlk 3 ay ödeme yapmak istemeyen kişiler için ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleyen İş Bankası, %1.5 oranından başlayan faiz oranları üzerinden işlem görür. İhtiyaç kredisi kişinin kendine özel olarak düzenlenmiş ödeme seçenekleri kapsamında özelleştirilebilir. Esnek taksitli ödeme imkanı sunan İş Bankası, eşit taksitli ödeme olanağını da müşterilerine sunar. İş Bankası üzerinden 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi çekmek için en yakın şubeye gidilmelidir.

İhtiyaç Kredisi Çekmek için Gereken Belgeler

3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi imkanı sunan banka kurumlarından kredi çekebilmek için gereken belgeler bankaların resmi web sitelerinde detaylı bir şekilde verilmiştir. Bu belgeler arasında;

  • Nüfus cüzdanı
  • İkametgah belgesi
  • Maaş bordrosu
  • İpotek halinde taşınmazın tapusu gibi seçenekler yer alır.

Bankaların belirli dönemlerde müşterilerine özel olarak hazırladığı kampanyalar kapsamında 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinden yararlanabilmek mümkün olur. İlk 3 ay boyunca ödeme yapılmamasını taahhüt eden bu kredi kapsamında, faizlerde herhangi bir artış söz konusu olmaz. Hangi oran üzerinden kredi başlatılmış ise o oranla ödeme yapılır.