60 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

Uzun vadeli kredi almak isteyen tüketiciler bu konuda en çok uygulanan faiz oranlarını merak etmektedir. Çünkü 60 ay vadeli kredi veren bankalar bir nevi rekabetçi piyasadan yararlanarak tüketicilere yardımcı olmak ister. Ancak faiz oranlarındaki değişiklikler nedeniyle en uygun faizi sunan bankanın her zaman tercih edildiğini söylemekte yarar var. Yazımızın devamında 60 ay vadeli kredi sunan bankalarla beraber uyguladıkları faiz oranlarını da paylaşıyor olacağız.

Uzun Vadeli Kredi Veren Bankalar

Bilindiği üzere faiz oranlarında ciddi bir değişim yaşanmaya başlanmıştır. Rekabetçi bir ortamda hizmet sunmaya çalışan bankalar bu oranları düşürerek daha fazla müşteriye ulaşma çabasındadır. Durum böyle olunca 60 ay vadeli kredi veren bankalar da rağbet görmeye başlamıştır. İlgili bankaları sıralayacak olursak;

 • QNB Finansbank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Alternatif Bank
 • Türkiye İş Bankası
 • İNG Bank
 • Burgan Bank
 • Enpara.com
 • CEPTETEB
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Akbank şeklindedir.

Ancak bu bankalardan bazıları sadece bayrama özel uzun vadeli kredi imkanı tanımaktadır. Denizbank, Alternatifbank, Vakıfbank ve İş Bankası bayrama özel faiz oranlarıyla çalışmalarına devam etmektedir.

60 Ay Vadeli Bayram Kredilerinde Faiz Oranları

Uzun vadeli kredilerde faiz oranları bazen değişkendir. Her banka bu konuda kendi aksiyonlarını almaktadır. İlk olarak İş Bankası, geleneksel bayram kredisi kapsamında %2,20 faiz oranıyla çalışmalarını sürdürmektedir. 10 bin TL’lik kredi için toplam geri ödeme 20 bin 88 TL olacaktır.

Bayram kredisi sunan Vakıfbank’ta faiz oranı %1,89’dur. Bu kapsamda aynı miktarda alacağınız kredinin toplam geri ödemesi 18 bin 450 TL olacaktır. Alternatif banka bakıldığında ise bu oranın %2,05 olduğu gözlemlenmektedir. O halde toplam geri ödeme ve diğer detayları da bankadan öğrenmeniz uygun olacaktır.

Son olarak Denizbank’tan bayram kredisi almak isteyenler %2,49’luk faiz oranıyla hizmet alabilir. Genelde 60 ay vadeli kredi veren bankalar arasında olduğu için zaman zaman faiz oranlarında değişkenlik yaşanabilir. Haliyle en doğru zamanı bekleyerek Denizbank’tan kredi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tüketici Ürün Paketi

Uzun vadeli kredi türlerinden olan ve Ziraat Bankası tarafından sunulan tüketici ürün paketinde faiz oranı %1,90’dır. Diğer masraflar için 52,50 TL ödeme yapabilir ve en az 500 TL, en çok 100 bin TL’ye kadar talep gönderebilirsiniz. Kredideki en düşük vade ise 3 aydır. Teminatsız kredi olarak alabileceğiniz bu pakette tahsis ücreti tek seferde kredi üzerinden %0,5 olarak alınmaktadır.

İNG Bank 60 Ay Vadeli Kredi

En düşük 3 ay, en yüksek 60 ay vadeli kredi veren bankalar arasında yerini alan İNG, yüzde 2,09 faiz oranıyla hizmet vermektedir. En az 2000 TL, en fazla 50 bin TL kredi alabileceğiniz bu bankanın ertelemeli kredi olanaklarından da yararlanabilirsiniz.

QNB Finansbank 60 Ay Vadeli Kredi

Günümüzdeki 60 ay vadeli kredi veren bankalar arasında yerini alan QNB Finansbank’ta ise faiz oranları biraz daha düşüktür. Yüzde 1,79 üzerinden hizmet alabileceğiniz bu bankada 10 bin TL’lik kredi için aylık taksit ödemeniz 298 TL, toplam geri ödemeniz ise 17 bin 937 TL olacaktır.

CEPTETEB 60 Ay Vadeli Kredi

TEB, CEPTETEB uygulaması ile beraber 1000 TL’den 30 bin TL’ye kadar uzun vadeli krediler sunmaktadır. En düşük 4 ay vade ile alabileceğiniz bu kredideki faiz oranı %2,30’dur. Diğer bankalara göre yüksek faiz oranı olduğu için kredide herhangi bir masraf tahsil edilmemektedir. Yani bir nevi masrafsız kredi almak isteyenler CEPTETEB uygulamasına başvuru yapabilir.