A Bank Kredi Kartı Başvurusu

A Bank, kredi kartı kullanıcılarına yalnızca A Bank Bonus Card vermektedir ve A Bank kredi kartı başvurusu, banka şubelerinden form doldurularak yapılmaktadır. A Bank kredi kartına Türkiye genelinde 28’den fazla şehirde ve 100’e akın banka şubesinde kart başvurusu mümkündür. Yapılan başvurunun ardından 48 saat içinde olumlu ya da olumsuz cevap verilmektedir ve başvuru sonucu cep telefonuna SMS ile ya da e-posta adresine mail ile bildirilir. A Bank kredi kartı başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde adreslerinde ya da ise 28 banka şubesinden birinde teslim alınabilir. A Bank’ın kredi kartına başvuru yapıldıktan sonra kredi kartı limiti, başka bankalarla olan ilişkileri, ödeme durumu, kredi puanı ve gelir durumuna değişir.

A Bank Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

A Bank kredi kart başvurusu yapmak için öncelikle banka şubesine gitmeli ve daha sonra kredi kartı başvuru formu doldurulmalıdır. TC Kimlik Numarası bulunan nüfus cüzdanının fotokopisi de bankaya aktarılmalıdır. Kredi kartı başvuru formu, nüfus cüzdanının ya da sürücü belgesinin fotokopisi ile A Bank kredi kartı başvurusu tamamlanır. Banka kartı kurye ile ulaştırılır. Ulaştırılamayan kredi kartı bankaya iade edilir. 444 00 55 numaralı telefonla bankaya ulaşarak kredi kartının tekrar adrese gönderilmesi istenebilir.

A Bank Kredi Kartı Seçenekleri

A Bank kredi kartı seçenekleri arasında Diners Club Card, A Bank Bonus, A Bank Bonus Platinum Kart, A Bank Bonus Gold Kart, Alternatif Bank Bonus Business Kart ve A Bank Uygun Kart gelir. Bu kartların herhangi biri için A Bank kredi kartı başvurusu yapılabilir. Ancak kartlara sahip olmak için gelir durumunun belgelenmesi, kredi notunun iyi durumda olması gereklidir. A Bank Bonus Gold Kart Bonus kartların sağladığı tüm olanakları sunar. A Bank Bonus Kart ile Türkiye’de ve yurt dışında VISA/MasterCard amblemi olan her yerde alışveriş yapabilir. Alternatif Bank Uygun Kart, yıllık aidatı olmayan bir karttır. Bonus avantajları sağlar. Alternatif Bank Bonus Business Kart ise daha çok bonus kazandırır.

A Bank Kredi Kartı Özellikleri

Diners Club Kart ile Türkiye’nin en özel restoranlarında özel indirimler kazanılabilir. Bunun yanı sıra dünya çapında 800’den fazla lounge’dan ücretsiz olarak yararlanılabilir. Bu kart ile TAV Passport ayrıcalığı elde edilebilir. Özel mil programı ile karta yapılan her alışveriş karşılığında mil kazanılır, bu millerle uçak bileti satın alınabilir. Bu kart, dünya çapında 185 ülkede geçerlidir.

A Bank Bonus Platinum Kart ile Türkiye’de ve yurt dışında alışveriş yaparken en fazla bonus kazanılır. A Bank’ın Bonus Card’ı ile harcadıkça bonus kazanılabilir ve bu bonuslarla bedava alışveriş yapılabilir. Bu kart Türkiye’nin ilk çipli kredi kartı özelliğini taşır. Kazanılan bonuslar kazanıldığı anda harcanabilir, ya da biriktirerek sonraki alışverişlerle kullanılabilir. Bonus Card taksit avantajı sağlar. Bonus program ortaklarımızda yapılacak tüm alışverişler, akaryakıt ve gıda dışında farklı taksitlerle ödenebilir. Bu kart ile nakit avans çekilebilir,

Nakit sıkıntınız olduğu her an Alternatif Bank Bonus yanınızda. Yurt içinde tüm banka ATM’lerinden kolayca nakit avans çekebilirsiniz. A Bank Bonus Platinum Kart, A Bank Bonus Gold Kart ve Alternatif Bank Bonus Business Kart ile daha fazla bonus kazanılabilir. Banka kartı olarak da kullanılabilen A Bank kredi kartı başvurusu yapıldığında avantajlı dünyanın kapıları açılır. A Bank kredi kartı banka kartı olarak kullanılabilir. Bankanın ATM’lerinden A Bank kredi kartına bağlı olan vadesiz hesaba kolaylıkla ulaşılabilir. A Bank kredi kartı ile vadesiz hesaba sadece A Bank ATM’lerinden ulaşılabilir. Başka bankaların ATM’lerinde kredi kartı ile yapılan para çekme işlemleri “nakit avans” olarak nitelendirilir. A Bank kredi kartı ile banka şubelerinden tüm faturaların ödenebileceği gibi faturalara otomatik ödeme talimatı da verilebilir. Bu işlemler için herhangi bir ücret ödenmez.

A Bank Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Tüm kredi kartlarında olduğu gibi A Bank kredi kartında da ödemelerin gecikmesi durumunda gecikme faizi uygulanır, A Bank kredi kartı gecikme faizi ne kadar sorusuna verilecek yanıt ise aylık yüzde 2.75’tir. A Bank kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra kullanılmaya başlandığında, ödemelerin geciktirilmemesi tavsiye edilir.