Acil Nakit Avans Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar, müşterilerinin acil nakit ihtiyaçlarını giderebilmesi için nakit avans sistemini devreye sokmuştur ancak kredi talebi olanlar acil nakit avans kredisi nasıl alınır sorunu sormaktadır. İnsan hayatında beklenmedik ihtiyaçlar her zaman olabilir. Bankalar böyle durumlarda belgesiz kredi sistemini hayata geçirmiştir. Bu sistem, banka kartı ya da kredi kartı üzerinden sunulmaktadır ancak nakit avanslar genel olarak kredi kartı kullanıcılarına sunulan bir seçenektir. Bankaların sunduğu acil nakit avans kredisi ödemelere belirli bir faiz uygulanmaktadır. Bu faiz genel olarak aylık yüzde 2,25 seviyelerindedir. Banka kartı ya da kredi kartlarından nakit avans çekme işlemi olan nakit avans kredisinde taksitlendirme avantajı da vardır. Taksitli nakit avans sisteminde tüketici, bankanın belirlediği en üst kredi limitini kullanabilmektedir. Normal avans kredisinin ise kredi kartının limitini aşması mümkün değildir. Bankalardan acil nakit avans kredisi nasıl alınır denildiğinde hemen hemen tüm bankaların böyle bir uygulamayı hayata geçirdiği görülmektedir. Bu sistemle nakit para ihtiyacının karşılanması söz konusudur.

Acil Nakit Avans Kredisi Veren Bankalar

Acil nakit avans kredisi, hemen her bankanın müşterilerine sunduğu bir kolaylıktır. Elbette bu kolaylığı sağlarken bankalar kredi faizinden vazgeçmemektedir. Nakit avans kullanırken bankanın belirli bir faiz uyguladığı bilinmelidir. Acil nakit avans kredisi, özel ve kamu bankaları tarafından verilmektedir. Acil nakit avans kredisi nasıl alınır denilerek araştırma yapıldığında karşılaşılan bankalardan birisi Garanti Bankası’dır. Garanti Bankası’ndan nakit avans kredisi, Alo Garanti 444 0 333 numarasından, Garanti Paramatik’ten, Garanti İnternet Bankacılığı’ndan, Bonus Flaş uygulamasından ve Garanti Cep bankacılığından kullanılabilmektedir. Banka, acil nakit avansa 5 ile 12 ay arası taksitlendirme yapmaktadır. Nakit avans faiz oranı ise yüzde 2,25’tir. Yapı Kredi’nin de acil nakit avans kredisi seçeneğin vardır. Yapı Kredi World kart tarafından sunulan bu imkan ile belli miktarda kredi kullanılabilmektedir. Nakit ihtiyacı, WorldCard ya da telefon bankacılığı şifresi ile giderilebilmektedir. Yapı Kredi nakit avans kullanan müşterilerine 6 ay, 9 ay ve 12 ay taksit imkanı sunmaktadır. Faiz oranı daz yüzde 2,25 olarak tespit edilmiştir. Ayrıca Yapı Kredi Mobil Uygulaması kullanılarak QR kodla kredi kartından taksitli nakit avans kullanılabilmektedir.

Acil Nakit Avans Kredisi Seçenekleri

İş Bankası, Acil nakit avans kredisi veren bankalar arasındadır. 12 aya kadar taksit imkanı sunan İş Bankası bankamatiklerinden ve internet şubelerinden nakit avans kredisi kullanılabilmektedir. İş bankası acil nakit avans kredisi nasıl alınır denildiğinde, Maximum Mobil uygulaması, İçCep, 0850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığı üzerinden alınabildiği bilinmelidir. QNB Finansbank’tan da nakit kredisinin alınması söz konusudur. CardFinans ile 7 gün 24 saat nakit çekme imkanı sağlayan banka, 6 ay 9 ay ya da 12 ay vade seçeneği sunmaktadır. Bir başka seçenek de TEB’in ŞipŞak Para’sıdır. TEB kredi kartının yanı sıra internet bankacılığı, ATM ya da CEPTETEB’ten nakit avans çekilebilmektedir. Avans, 12 aya varan vade ile ödenebilmektedir. TEB acil nakit avansı için yazde 2,25 faiz oranı belirlenmiştir. Akbank da Axess kredi kartı ile nakit avans imkanı sunmaktadır. Vade sayısını 8 ile 12 ay olarak belirleyen Akbank’ın nakit avans faiz oranı yüzde 2,25’tir. Vakıfbank, 12 ay taksitli nakit avans kredisi vermektedir.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Acil nakit avans kullanmak isteyenlerin hangi banka ile işlem yapacağını belirlemesi gereklidir. Sonrasında ise kullanılan kredi kartlarından, banka şubeleri, internet bankacılığı ve mobil uygulamalarından taksitli nakit avanslarını çekebilmektedir. Bankaların web sitelerinde nakit avans hesaplamalarının yapılması mümkündür. Acil nakit avans kredisi nasıl alınır denildiğinde ise tek yolunun kredi kartı ve banka kartı olduğu söylenmektedir.