Acil Nakit Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Bazı durumlarda toplu olarak nakit ihtiyacı ortaya çıkıyor. Bu anlarda acil nakit kredisi veren bankalar kişilerin ilgisini çekiyor. Acil kredi dendiği zaman kişiler anında hesabına yatan krediler düşünüyor fakat bunu sağlayan bankalar oldukça az. Genel olarak bankalar kredilerinin geri ödenmesine önem verdiği için kişilere 24 saat içerisinde dönüşler sağlıyor hatta bazen ek belgeler dahi talep edilebiliyor. Hızlı bir şekilde kredi almanın önemli yollarından biri bankanın müşterileri aralarında yer alıyor olmak. Bankanın müşterisi olmanız halinde birçok prosedürü geçerek online uygulamalar üzerinden dahi bir miktar kredi çekmeniz mümkün. Genel olarak yüklü krediler için ise yine bankanın prosedürünü beklemeniz gerekiyor.

Hızlı Nakit Kredi Veren Bankalar

Konut kredisi ve taşıt kredisi gibi kredileri hızlı bir şekilde almanız mümkün değil. Bu krediler için mutlaka bir ekspertiz hizmeti gerekiyor ve bu hizmet olmadan yani alınacak malın değeri belirlenmeden herhangi bir ödeme yapılması mümkün değil. Bu durum ihtiyaç kredileri için geçerli değil. O halde acil nakit kredisi veren bankalar;

  • CEPTETEB
  • ENPARA
  • Odeabank
  • N Kolay Kredi olarak sıralanabilir.

CEPTETEB Acil Nakit Kredisi

CEPTETEB; TEB bankası tarafından geliştirilmiş bir uygulama. Herhangi bir gelir belgesi talep etmeyen uygulama 30.000 TL kadar kredi verme imkanına sahip üstelik herhangi bir tahsis ücreti de talep etmiyor. Sistem daha çok bankanın müşterisi olup olmadığınıza ve kredi notunuza bakarak size kredi veriyor.

ENPARA Acil Nakit Kredisi

ENPARA; QNB Finansbank ile çalışan ancak oldukça bağımsız bir şekilde kredi akışı sağlayan bir uygulama. Sadece online bir banka olduğunu fakat ATM gibi ihtiyaçlar için QNB Finans ATM’lerinin kullanılabileceğini söyleyen banka herhangi bir gelir belgesi talep etmeden; 30.000 TL limit ile kişilere kredi veriyor. Kredi tahsis ücreti bu banka için de geçerli değil. Çok hızlı bir şekilde kredinizin hesabınıza düştüğünü görmeniz mümkün. Genelde acil nakit kredisi veren bankalar arasında çokça tercih edilmektedir.

ODEABANK Acil Nakit Kredisi

Odeabank diğer sistemlerden farklı çalışıyor. Kişiler başvuru yaptığı zaman gerekli görmesi halinde gelir belgesi talebinde bulunuyor ve 35.000 TL değerine kadar da krediyi hızlı bir şekilde veriyor. Bu durum için de etkili olan faktörlerden birisi kredi notunuzun yüksek olması. Bankadan hızlı bir şekilde kredi almanın tek yolu neredeyse kredi notunun yüksekliğidir.

N Kolay Acil Nakit Kredisi

N Kolay Kredi de gelir istemeyen ve ihtiyaç kredisi veren kurumlardan birisi. 30.000 TL değerine kadar rahat bir şekilde ihtiyaç kredisi verebilen kurum Kredi tahsis ücreti alıyor ve bu rakam yasal olan 1000’de 5 üzerinden hesaplanıyor. Gelir belgesi ise talep edilmiyor. Tabii ki çekeceğiniz rakam arttıkça bankaların dikkat ettikleri durumlar da artış gösteriyor.

Acil Nakit Kredisi Vadeleri

Çekeceğiniz kredilerde vade sürelerini siz belirliyorsunuz. Genel olarak faiz oranları vade ve para ile alakalı olarak değişim gösterebiliyor. Özellikle acil kredilerin faiz oranlarının biraz daha yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. Banka içerisinde müşteri temsilcisi ile yapacağınız kredi başvurularında bir nebze daha az faiz imkanları sunulduğunu bilmeniz gerekiyor. Vaktiniz varsa ve durum çok acil değilse banka içerisinde yapacağınız ve maaş bankalarınızdan yapacağınız kredi başvurularında daha cazip imkanlardan yararlanmanız mümkün. Fakat durum çok acilse ve hızlı bir şekilde nakit ihtiyacı doğduysa bu durumda yapmanız gereken tek şey; siz sunduğumuz imkanları değerlendirerek kredi başvurusu yapmak. Ancak bu kredi türlerinde de çekebileceğiniz maksimum tutarlar belli daha üstünde bir paraya ihtiyacınız varsa bu durumda yine banka ile görüşmeniz gerekecektir. O halde acil durumlar için acil nakit kredisi veren bankalar son derece mantıklı bir seçim olacaktır.