Akbank Konut Kredisi ve Faiz Oranları

Uygun konut kredisi seçeneklerinden yararlanmak isteyen tüketiciler Akbank’a başvurarak konuyla ilgili detaylı bilgilere sahip olabilmektedir. Bu durumda Akbank konut kredisi hakkında paylaşacağımız bilgilerden de faydalanabilirsiniz. Şuan için sabit faizli ev kredisi sunan bu bankanın farklı konut kredi seçenekleri de bulunmaktadır. Ara ödemeli konut kredisi, yeni evim konut kredisi, peşinatsız konut kredisi ve dönemsel ödemeli konut kredileri, bu krediler arasında yer alır.

Akbank Sabit Faizli Konut Kredisi

Sabit faizli olan bu kredi aynı zamanda eşit taksitli ödenmektedir. Yani aylık ödemeler değişmez. Bu sayede piyasadaki faiz dalgalanmalarından tüketiciler etkilenmemektedir. Ayrıca aylık geliri enflasyon oranında artan tüketiciler, ilerleyen zamanda daha düşük ödemelerle konut kredisine devam edebilmektedir. Bu kredi aylık sabit bir geliri olan ve maaşlı çalışanlar için uygundur. Zaten Akbank konut kredisi almak isteyenler mutlaka bu şarta uyum sağlamalıdır. Faiz oranı ise %1,77’dir.

Akbank İndirimli Konut Kredisi

Yüzde 1,77 faiz oranıyla sunulan bu kredide peşin faiz oranı, kredi tutarının yüzde 1’i ile yüzde 5’i arasındadır. Ayrıca ödenecek peşin faizi tutarına göre faiz oranı değişmektedir. Bu kredi faizi peşin olarak ödeyerek düşük taksit ödemeyi tercih edenler için uygundur.

Akbank Peşinatsız Kredi

Sabit faizli olan bu kredinin ekspertiz bedeli de kredilendirilebilir. Evin değerinin %100’üne kadar kredi kullanmak isteyenler ile satın alacağı ev için peşinat ödemek istemeyenler için idealdir. Faiz oranı da yine %1,77’dir.

Akbank Ara Ödemeli Kredi

3, 6 ya da 12 ayda bir ek ödeme yapılabilen bu kredide, ek gelirler beraber ara ödeme yapma şansı sunulmaktadır. Bu sayede kredi taksit tutarı düşürülebilir. Dönemsel ek geliri olanlar Akbank konut kredisi başvurusu yaparak bu krediden faydalanabilir.

Akbank Yeni Evim Kredisi

Eşit taksitli ve sabit faizli olan bu kredide ekspertiz değerinin tamamına kadar kredi kullanılabilmektedir. Ayrıca mevcut evinizi de 1 sene içinde satma şansınız bulunmaktadır. Ara ödemede %2 oranında komisyon ödenmeyen bu kredi, 10 yıla kadar vadelendirilebilir. Piyasa faizlerindeki dalgalanmalardan etkilenmek istemeyen ve yeni bir ev satın almak isteyenler rahatlıkla başvurabilmektedir.

Akbank Dönem Ödemeli Kredi

Dönem ödemeli konut kredisinde tercihe göre 3, 4, 6 ve 12 ayda bir ödeme yapılabilmektedir. Gelir düzenine göre tarihlendirilen ödemeler sabit faizlidir. O halde Akbank konut kredisi başvurusu için bu krediler arasından uygun olanını seçerek gerekli süreçleri başlatabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi için Gerekli Evraklar

Nüfus cüzdanı başta olmak üzere tapu fotokopisi, gelir belgesi ve ikametgah gibi belgelerin Akbank konut kredisi için hazırlanması gerekmektedir. Ancak bu süreçte gelir belgesi farklı evraklardan oluşabilir. Yani memurlar için maaş bordrosu, özel sektör çalışanları için şirket imza sirküleri ve emekliler için emekli aylık dökümü gerekmektedir.

Şirket ortakları konut kredisi almak için bilanço, gelir tablosu, oda kayıt belgesi, güncel vergi levhası ve imza sirküleri ile başvuru yapabilir. Buna ek olarak gayrimenkul sahipleri de tapu belgesi ile kira kontratını hazırlayarak Akbank şubelerini ziyaret edebilir.

Konut kredisini kullanmak için öncelikle talep ettiğiniz kredi tutarını belirlemelisiniz. Daha sonra başvuru formundaki bilgileri eksiksiz olarak doldurmalısınız. Bankanın istediği evrakları hazırladıktan sonra yine bankaya teslim edebilir ve ipotek evraklarını teslim alabilirsiniz. Son aşamada tapuya ileteceğiniz evraklarla beraber tapu devir işlemleri tamamlandıktan sonra yeniden bankaya tüm belgeleri aktarabilirsiniz. Kredi sözleşmesini de imzaladıktan sonra artık kredinizi alabilir ve yeni eviniz için gerekli süreçleri başlatabilirsiniz.