Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank’ta en çok kullanılan kredi kartı Axess’tir ve Akbank kredi kartı başvurusu yapılırken sayısız avantaja sahip olan bu kredi kartı tüketicilere sunulmaktadır. Axess ile yurt içi ve yurt dışında tüm alışverişler yapılabilir, hatta gerektiğinde acil nakit ihtiyaçları karşılanabilir. Axess yapılan her alışverişten Chip para kazandırırken sayısız noktada sunduğu taksit avantajları ile bütçe zorlanmadan alışveriş imkanı sunar. Akbank kredi kartından kazanılan Chip para üye iş yerlerinde harcanabilir. Akbank kredi kartı ile farklı iş yerlerinde birbirinden değişik miktarlarda Chip para kazanılmaktadır. Biriken Chip paralar Axess’e üye olan her sektördeki iş yerinde geçerlidir. Axess, taksitli alışveriş avantajı sunmaktadır. Giyim, kozmetik, beyaz eşya, cep telefonu gibi çok sayıda üründe taksit imkanı sunan Axess, tüm kredi kartlarında olduğu gibi sadece gıda ve akaryakıt harcamalarında taksit avantajı sunmaz.

Akbank Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank’ın kredi kartı olan Axesse başvuru, birden farklı kanallar üzerinden yapılmaktadır. “Akbank kredi kart başvurusu nasıl yapılır” denildiğinde ilk verilen cevap şubelerdir ancak sorunun tek bir cevabı yoktur. O halde Akbank kredi kartı başvurusu; internetten, Akbank mobil bankacılıktan, SMS ve şubeler üzerinden yapılabilir. Kredi kartı başvurusu için Akbank internet sitesindeki formu doldurmak yeterlidir. İsim soy isim, cep telefon numarası ve TC Kimlik Numarası girilerek belirlenen kredi kartı seçildikten sonra gönder butonuna tıklanması yeterlidir. Kredi kartı başvuru yapılırken ilgi alanına göre kart seçimi yapılabilir. Yapılan her alışverişten fazla chip para kazanmak isteyenler için Axess kredi kartı önerilir. Kredi kartı yıllık aidatı ödemek istemeyenler için Free kart seçeneği vardır. Seyahat severler için Wings karta tavsiye edilir. Kredi kartı şifresi için “KKSIFRE” yazıp bir boşluk bırakılması, şifrenin alınacağı kredi kartının son 4 hanesinin 4425’e gönderilmesi yeterlidir.

Akbank Kredi Kartı Seçenekleri

Akbank, farklı özelliklere sahip kredi kartı seçeneği sunmaktadır. Günümüzde Akbank kredi kartı başvurusu yapılırken tercih edilebilecek birden fazla kart vardır. Bunlardan birisi Axess’tir. Wings Card da bir başka kredi kartı seçeneğidir. Akbank; Axess Platinum ve Axess Gold’dur. Her bir kredi kartının kendine has özellikleri vardır. Kart başvurusu yapılırken kredi kartı seçeneklerinden sadece biri ile ilgili işlem yapılabilir.

Akbank Kredi Kartı Özellikleri

Akbank kredi kartı özellikleri çeşitlidir. Akbank’ın sunduğu kredi kartının en belirgin özelliklerinden birisi nakit çözüm sunmasıdır. Bunlar; hızlı para, taksitli avans, sözünüze taksitli avans, SMS para, nakit avans, taksitli borç transferi ve cash-paradır. Hızlı para, acil kredi ihtiyaçları için çözüm sunar, Şubeye gitmeye ve kayıt yaptırmaya gerek kalmadan 12 aya varan taksitle kredi kullanmak için 6665’e “HP” yazılarak gönderilmesi yeterlidir.

Taksitli avans; acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için “TA” yazıp 6665’e gönderilmesi gereklidir. Taksitli avans 200 liradan 15 bin liraya kadar verilir. 8 ila 12 ay vadeli kullanılabilen taksitli avansta aylık net faiz oranı yüzde 2,25’tir.

Sözünüze taksitli avans; belli bir harcama sözüne karşılık olarak faizsiz ve ücretsiz kredidir. Sözünüze taksitli avans için Akbank Direkt İnternet’e girilmesi ya da 444 25 25’in aranması yeterlidir.

SMS para; ücretsiz bir işlemdir. 500 TL’lik SMS para aynı gün alınabilmekte, uygun faiz oranı ve 3 taksitle geri ödenmektedir. SMS para için 5990’a önce “PARA”, ardından boşluk ve kartın son 6 hanesinin yazılıp gönderilmesi yeterli bir işlemdir. Ayrıca 9 taksitle SMS para alınabilir.

Nakit avans; Akbank ATM ve diğer banka ATM’lerinden günün her saatti nakit çekilebilen bir kredidir. SMS’le Nakit avans başvurusu yapmak için “NA” yazıp kartın son 6 hanesinin ve tutar 5990’a gönderilebilir.

Taksitli borç transferi; diğer bankalara olan kredi kartı borçlarının uygun faiz oranıyla Akbank kredi kartına aktarılması, 12 aya kadar taksitlendirilmesi mümkündür.

Cash-para ise nakde ihtiyaç duyulduğunda faizsiz, komisyonsuz geri ödenebilen bir sistemdir.

Axess Platinum, yurtiçi ve yurt dışında alışveriş avantajı sunar. Akbank kredi kartı başvurusu yapılıp kart kullanılmaya başlandığında yapılan her alışverişten Chip para kazanılır. 1 Chip para 1 TL değerindedir.​ Akbank kredi kartından otomatik ödeme talimatı da verilebilir. Wings, Axess özellikleri olan bir kredi kartıdır. Wings’le, Chip para biriktirmek mümkündür. Chip para’lar otomatik bir şekilde Mil Puan’a dönüştürülür. Böylece ücretsiz havayolu seyahati yapılabilir. Axess Gold, 12 aya varan vade farksız taksit olanakları sunarken, anlaşmalı üye iş yerlerinde vade farklıyla taksitli alışveriş imkanına sahip olunur.

Akbank Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Akbank kredi kartı gecikme faizi ne kadar diye sık sorulan soru vardır. Akbank kredi kartı gecikme faizi aylık yüzde 2,25 ile 2,75’tir. Akbank kredi kartı başvurusu yapılırken bu husus göz ardı edilmemelidir.

Akbank Neo Kart

Chip para kazanmak isteyenlere özel olarak sunulan Neo kart, farklı alternatiflerle sunulmaktadır. Öncelikle bu kart ile Axess üye iş yerlerinde yapılacak alışverişler, güzel kazançlar sağlamaktadır. Ayrıca elde edilen chip paralar ile de anlaşmalı Axess üye iş yerlerinde kullanım yapabilirsiniz. Öte yandan Akbank kredi kartı başvurusu yaparken mutlaka Neo kart başvurusu yapmanızda yarar var. Günümüzde 1 chip para 1 TL olarak Akbank tarafından sunulmaya devam edilmektedir.

Neo kart ile beraber para kazanabileceğiniz gibi çok sayıda indirim imkanından da faydalanabilirsiniz. Kampanyaya dahil olan sektörlerde gerçekleştireceğiniz alışverişlerde indirim kazanırken bu tutarları 2 iş günü içinde Neo kartın bağlı olduğu vadesiz hesaplardan takip edebilirsiniz. Bu kapsamda hesabınızı kullanırken Neo kart sayesinde indirim almayı sürdürebilirsiniz.

Neo Kart ile İnternet Alışverişi

Bilindiği üzere artık milyonlarca kullanıcı alışverişi internet üzerinden yapmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı alışveriş sitelerinde Neo kart ile dilediğiniz şekile işlem yapabilirsiniz. Ayrıca Akbank kredi kartı başvurusu yaparken sunulan bu kart, 3D Secure alt yapısına sahip olan siteler üzerinden işlem yaparken diğer sitelerde de alışveriş yapma imkanı sunar. Ancak genelde güvenliğiniz için 3D Secure alt yapılı siteleri tercih etmenizde yarar var.

Güvenli alışveriş yapabilmek için BDDK’nın 7052 sayılı kurul kararı ile bireysel kredi kartlarının web alışverişlerinde kullanılması için tüketiciden onay alınması gerekir. Akbank kredi kartı üzerinden de alışveriş yapmayı sürdürmek için öncelikle ‘INTERNET’ yazıp 8885’e SMS göndermeniz şarttır. Bu süreçte bireysel banka, ek kart ve kredi kartınız için işlem yapabilirsiniz. Alternatif olarak 444 25 25’i arayarak da internet alışverişine kartı açabilirsiniz.

Neo Kart Pos Para Nedir?

Artık ATM’ye gitmeden para çekebileceğiniz bu uygulama sayesinde Neo kart ile yapacağınız en az 10 TL’lik alışverişlerde 100 TL’ye kadar acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu ihtiyacınızı karşılarken herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yoktur. İşlemi başarıyla tamamlamak için;

  • Alışveriş yaptığınız kasada Neo kart ile ödeme yaparken POS Para talebinizi iletin.
  • Daha sonra 100 TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için nakit tutarını belirleyin.
  • POS ekranında karşınıza çıkacak olan nakit toplam tutarı ve şifrenizi doğru olarak girin.

Bu işlemlerden sonra POS para miktarı slibinize yansıtılmış olacaktır.

Neo Kart ile Taksitli Alışveriş Yapılabilir mi?

Günümüzdeki tüm kredi kartlarının ortak özelliklerini taşıyan ve Akbank kredi kartı başvurusu yaparken talep edebileceğiniz Neo kart ile Axess anlaşmalı yerlerde 50 TL ve üzeri alışverişleriniz için taksitlendirme yapabilirsiniz. Söz konusu alışverişler hesabınızda bir miktar para olsa bile Neo kartın bağlı olduğu hesap üzerinden yapılmaktadır. Taksitli alışverişlerde faiz ve komisyonlar ‘artı para kullanım’ uygulamasına göre belirlenir.

Kredi Kartlarında 3D Secure Nedir?

Web üzerinden hem kredi kartı hem de banka kartı ile yapılan alışverişlerde güvenliği artıran sisteme 3D Secure adı verilir. Mastercard ve VİSA tarafından geliştirilen bu sistem sayesinde cep telefonunuza SMS gelmeden alışveriş tamamlanamaz. Akbank, güvenilir bir şekilde internet alışverişi yapmanız için 3D güvenlik yöntemini kullandığı için Akbank kredi kartı başvurusu yapan tüketici sayısı da artmaya devam etmektedir.