Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Albaraka Türk katılım bankasıdır ve Albaraka Türk ihtiyaç kredisi başvurusu, uygun ödeme planları doğrultusunda yapılır. Türkiye’de faizsiz bankacılığın öncüsü konumunda olan Albaraka Türk, 1984’te kurulmuş ve 1985 yılında aktif olarak faaliyetlerine başlamıştır. Ayrıca faizsiz kredi veren bankalar arasında da yer almaktadır. Albaraka Türk çalışmalarını 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’na uygun bir şekilde sürdürmektedir. Yabancı ortakların payı yüzde 65,99, yerli ortakların payı ize yüzde 8,78 olan Albaraka Türk’ün halka açık olan payı ise yüzde 25,22’tür.

Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Albaraka Türk ihtiyaç kredisi başvurusu tüm ihtiyaçların karşılanması için yapılabilir. Başta beyaz eşya olmak üzere mobilya, dekorasyon, bilgisayar, televizyon, tatil veya eğitim giderleri gibi tüm ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan Albaraka Türk ihtiyaç kredisi faiz oranları aylık yüzde 1,35’ten başlamaktadır. Albaraka Türk ihtiyaç kredisini ihtiyaç finansmanı olarak adlandırmaktadır ve faiz değil kar payı almaktadır. Uygun kar payı ile özel ihtiyaç finansmanı veren katılım bankası, uygun ödeme planları sunmakta ve taksit planlaması yapmaktadır. Eşit taksitli ihtiyaç finansmanı dışında 2 ayda bir ya da 3 ayda bir, değişken veya esnek ödemeli avantajlar da sunan Albaraka Türk, 18 yaşından büyüklere destek sağlamaktadır. Albaraka Türk ihtiyaç kredisi başvurusu yapanların başvuru sırasında satın alacakları malın proforma faturalarını getirmeleri gereklidir. Albaraka Türk Katılım Bankası, aylık eşit taksitli finansman desteği sağlamaktadır. Katılım bankasının sunduğu ihtiyaç finansmanları arasında genel amaçlı ihtiyaç kredisi vardır. Bu kredi türünde kredi vadesi en fazla 36 aydır. Kefil sayısı ise ikidir.  Katılım bankası başlangıçta bir kez olmak üzere 200 TL dosya ücreti talep etmektedir. Tahsis ücreti ise kredi tutarının yüzde 0,5’idir.

Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Albaraka Türk ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken Albaraka Türk ihtiyaç için gerekli belgeler hazır edilmelidir. Katılım bankası, nüfus cüzdanı, başvuru formu, gelir durumunu gösterir belge, şirket ortağı olunması durumunda vergi levhası ya da Ticaret Sicil Gazetesi’ndeki kuruluş ilanı fotokopisi. Son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu talep etmektedir. Ücretiler içinse banka, Maaş bordrosu ya da net maaş tutarını gösteren, işyeri tarafından onaylanan belge istemektedir. Serbest meslek sahibi olanlar da vergi levhasının yanı sıra Esnaf ve Sanatkârlar Odası kayıt belgesi veya faaliyet belgesi, cari yıl mizanı, varsa diğer gelir belgeleri vermelidir. Albaraka Türk Katılım Bankası, son döneme ait olan su, elektrik, doğalgaz, sabit telefon ya da cep telefonu faturası veya ikametgâh belgesinin sunulmasını beklemektedir. Kefil bilgi formu da mutlaka istenmektedir. Bankanın gerekli görmesi durumunda sürücü belgesi ya da pasaport gibi takdirde ek belge isteyebilir. Kredi için gerekli belgeler kefil tarafından da sağlanmalıdır. Bilgi ve belgelerin tamam olması durumunda başvuru 24 saat içinde tamamlanır.

Albaraka Türk SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır yönündeki bir soru sıklıkla sorulmakta ve sorgulanmaktadır. Ancak SMS ile Albaraka Türk ihtiyaç kredisi başvurusu yapılmamaktadır. Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu için iki farklı yöntem vardır. Albaraka Türk Katılım Bankası şubeleri ya da Albaraka Türk Katılım Bankası Telefon Bankacılığı Müşteri Hizmetleri aracılığı ile kredi başvurusu yapılabilir. Albaraka Türk Müşteri Hizmetleri’ne 0850 222 56 66 ya da 444 56 66 numaralı telefonlardan ulaşılabilir. Telesekreterin yönlendirmesi ile birlikte kredi bölümünden ihtiyaç kredisi başvuru işlemlerinin başlatılması söz konusudur. Böylece ATM ya da şubeye gitmeden bankacılık işlemleri hızlı, güvenli ve pratik bir şekilde yapılabilir.

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı

Müşterilerine faizsiz kredi veren Albaraka Türk aynı zamanda ihtiyaç finansmanı kapsamında da hizmet sunmaktadır. Televizyon, klima, beyaz eşya, bilgisayar ve mobilya gibi ihtiyaçlarınız için Albaraka Türk ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bankadaki finansmanlarda 60 ay vadelendirme yapılmaktadır. Ayrıca geri ödemeler de eşit taksitler halinde olmaktadır. Talep eden tüketiciler 2 ya da 3 ayda bir de ödeme yapabilmektedir.

İhtiyaç Finansmanı Özellikleri

18 yaşını tamamlayan herkes bu krediden yararlanabilmektedir. Başvuru sırasında satın alınacak olan malın proforma faturası ile gelir belgesi ve kimlik kartı talep edilmektedir. Eğer bu finansmanı alacak olan kişi serbest meslek sahibi ise onaylı bilanço vergi levhası, gelir tablosu ve faaliyet belgesiyle Albaraka Türk ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir. Tüzel kişiler ise Ticaret sicil gazetesi örneği, firmanın imza sirküleri ve son 3 yıla ait olan gelir ve bilanço tablosuyla finansmandan yararlanabilir.

24 saat içinde onaylanan bu krediyle ilgili detaylı bilgi almak için 444 5 666’yı veya 0850 222 5 666’yı arayabilirsiniz.

Eğitim Finansmanı

12 ay vadeli olan eğitim finasmanında talep edilecek miktar üzerinden binde 5 oranında ücret tahsil edilmektedir. Başvuru sürecinde kimlik belgesi, gelir belgesi ve eğitim ücretini gösteren belge talep edilir. Serbest meslek sahipleri ise sahibi olduğu firmayla ilgili vergi levhasının fotokopisiyle beraber eğitim finansmanı başvurusu yapabilmektedir.

Devre Mülk Finansmanı

Yılın belirli dönemlerinde en az 15 gün süreli konaklama imkanı veren devre mülk aynı zamanda tapu kaydı gerektirmektedir. Bankadan 60 ay vadeye kadar bu finansmandan yararlanabilirsiniz. Bu ürüne sadece gerçek kişiler başvurabilir. Ayrıca 18 yaşını dolduran kişiler de başvuru yapabilmektedir. Başvuru için gerekli belgeler;

 • Ücretliler için maaş bordrosu
 • Gelir belgesi
 • Kimlik kartı
 • Proforma fatura şeklindedir.

Devre Tatil Finansmanı

Tapu senedi gerekmeksizin 1 seneden daha uzun bir süre için kullanıcılarına konaklama imkanı sunan finansman ürününe devre tatil finansmanı adı verilir. 60 ay vadeli olarak kullanılan bu finansmana sadece gerçek kişiler başvurabilir. Başvuru evrakları ise gelir belgesi, proforma fatura ve kimlik kartıdır. Ücretli çalışanlar maaş bordrosuyla birlikte hızlıca başvuru gerçekleştirebilir.

Seyahat Finansmanı

12 ay olarak alınabilecek seyahat finansmanında turistik ve sağlık turizmi seyahatleriniz için konaklama ve ulaşım gibi ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır. 18 yaşından büyük ve gerçek kişilerin yararlanabileceği bu finansman ürünü için gerekli belgeler kimlik, gelir ve proforma belgeleridir.

Sağlık Finansmanı

Yüksek riskli olmayan cerrahi operasyonlar başta olmak üzere tüp bebek tedavisi, fizik tedavi ve genel sağlık harcamaları için Albaraka Türk ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 60 ay vadeli olarak alabileceğiniz bu finansman ürününde zorunlu olmayan operasyonlar ve estetik ameliyatlar hizmet kapsamında değildir.

Eşya Finansmanı

Mobilyalar başta olmak üzere TV, ofis gereçleri, ev aksesuarları, aydınlatma ürünleri ve projeksiyon cihazı gibi ihtiyaçlar için eşya finansmanı sunulmaktadır. Bu ürünlerde de ödemeler 60 ay vadeye kadar uzatılabilir.

Diş Sağlığı Finansmanı

60 ay vadeli diş sağlığı hizmetlerini alabilmeniz için diş sağlığı finansmanı sunulmaktadır. Diğer finansmanlarda olduğu gibi 18 yaşından büyük ve gelir belgesi olan gerçek kişiler başvuru yapabilmektedir. Ayrıca talep edilen belgelerle beraber banka şubelerine gitmeniz yeterlidir.

Diğer Finansmanlar

Bankanın Albaraka Türk ihtiyaç kredisi başvurusu kapsamında sunduğu diğer finansman ürünleri aşağıdaki gibidir;

 • Tadilat finansmanı
 • Engellilere yönelik finansman
 • Servis taşımacılığı finansmanı
 • Deniz araçları finansmanı
 • Teknoloji finansmanı
 • Kiralama hizmeti finansmanı
 • Bebek ihtiyaçları finansmanı
 • Yurt hizmeti finansmanı
 • Bina tamamlama finansmanı
 • Düğün organizasyonu finansmanı