Albaraka Türk Kredi Kartı Başvurusu

World üye iş yerlerinde ek taksit fırsatı başta olmak üzere kullanıcılarına birçok alışveriş avantajı sunan Albaraka Türk Kredi kartı başvurusu ile elde edilebilen bu kredi kartı özel kart seçenekleri ve kampanyaları ile öne çıkmaktadır. İnternet bankacılığı, müşteri hizmetleri veya banka şubeleri üzerinden gerekli belgeler ile birlikte başvuru işlemini yaparak, işlemlerinizin tamamlanmasının ardından kartınızı teslim alarak kullanmaya başlayabilir ve tüm müşterilere sunulan bu fırsatlardan siz de yararlanabilirsiniz. Kullanım şeklinize göre Business, Platinum, Gold veya Klasik şeklinde üç farklı opsiyonu Albaraka Türk kredi kartı, taksitli alışverişi tercih eden ve ödül puanları kazanarak, bu puanları yapacağı alışverişlerde kullanmak isteyen kişiler için uygunluğu ile öne çıkmakta.

Albaraka Türk Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankanın kredi kartına başvuru için üç farklı seçenek bulunmaktadır. “Albaraka Türk kredi kart başvurusu nasıl yapılır?” sorusuna verilebilecek olan bu cevaplar şu şekildedir: müşteri hizmetleri, albaraka.com.tr adresinden gerçekleştirilebilen online başvuru veya size en yakın şubelere, talep edilen belgeler ile birlikte giderek yapılabilen başvurudur. Diğer bankalara ait kredi kartlarına dair yapılan başvurular ile kıyaslandığında bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta, Albaraka Türk Kredi kartı başvurusu işleminin SMS yöntemi ile yapılmıyor oluşudur. Dolayısıyla Albaraka World Kart müşterisi olmak istiyorsanız, 0850 222 56 66 veya 444 56 66 numaraları üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve bu kanal üzerinden kart başvurunuzu hızlı ve pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. 

Albaraka Türk Kredi Kartı Seçenekleri

Albaraka tarafından sunulan ve Albaraka Türk Kredi kartı başvurusu işlemini tamamlayarak elde edebileceğiniz World kredi kartının dört farklı seçeneği bulunmaktadır. Albaraka Türk kredi kartı seçenekleri şu şekildedir:

  • World Business Kart: Yıllık kullanım ücreti alınmayan, dünyanın her yerine geçerli kredi kartı seçeneğidir.
  • World Platinum Kart:  Seyahat, medikal ve yol gibi konularda ayrıcalık sunması ile bilinen Asistans Hizmetleri’nden yararlanmanızı sağlayan kredi kartıdır.
  • World Gold Kart: Yapılan tüm harcamalardan Worldpuan kazandıran ve bu puanları normal alışverişte kullandıran kredi kartı modelidir.
  • World Klasik Kart: Alışverişleri taksitli olarak gerçekleştirmek, Worldpuan kazanmak ve dilediği gibi harcamak isteyen müşterilere yönelik olan kredi kartı seçeneği. 200.000’e yakın noktada avantajlar sunmaktadır.

Albaraka Türk Kredi Kartı Özellikleri

Belirtilen kanallar üzerinden pratik bir biçimde Albaraka Türk Kredi kartı başvurusu işlemlerini tamamlayarak kullanmaya başlayabileceğiniz bu kredi kartının çeşitli özellikleri bulunur. Albaraka Türk kredi kartı özelliklerinin başında World üyesi olan işletmelerde taksitli alışveriş fırsatı sunması gelir. Ayrıca, Albaraka Türk kredi kartı temassız alışveriş özelliği sunan bir kredi kartıdır. Bu sayede POS cihazları üzerinden arka arkaya 3 kez 50 TL’ye kadar olan ödemelerinizi şifreye gerek olmadan temassız, 50’yi aşan harcamalarınızda ise şifreli – temassız bir biçimde gerçekleştirirsiniz. Platinum kart sahipleri ise (0216) 666 0 444 numaralı telefondan Albaraka Özel Bankacılık Hattı’na ulaşarak, dilediği an özel destek alma hakkına erişir. Ayrıca Atatürk Havalimanı’nda TAV Primeclass Dış Hatlar Lounge’larına ücretsiz giriş yapma hakkı da tanınır. Bunların yanı sıra indirimli lüks araç kiralama ve çekici hizmetlerini içinde barındıran yol yardım hizmetleri; dahili tesisat onarım, cam onarım ve çilingir gibi hizmetler barındıran konut yardım hizmetleri; profesyonel sürücü ve indirimli havalimanı transfer imkanı sunan seyahat yardım hizmetleri; eve doktor ve hemşire gönderiminin yanı sıra check-up gibi özellikler barındıran medikal yardım hizmetleri gibi genel olarak Asistans Hizmeti olarak adlandırılan çeşitli hizmet paketlerine erişebilirsiniz. Albaraka Türk kredi kartı sahiplerine sunulan bu hizmet paketleri, tamamıyla ücretsiz olarak sunulur.

Albaraka Türk Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Albaraka Türk kredi kartı gecikme faizi “kâr mahrumiyeti oranı” şeklinde adlandırılmıştır. Dolayısıyla Albaraka Türk kredi kartı başvurusu gerçekleştirerek bu kredi kartlarından bir tanesini kullanmak istiyorsanız bankanın uyguladığı gecikme faizi hakkında bilgi sahibi olmanız gereklidir. Asgari ödeme miktarı bulunmadığından, “Albaraka Türk kredi kartı gecikme faizi ne kadar?”sorusunun cevabı;   ilgili aydaki borcun tamamının ödenmesinin gerekli olduğu şeklinde olacaktır. Ödeme yapılmadığı takdirde, ödenmeyen kısım için yüzde 2,75 kar mahrumiyet oranı üzerinden faiz uygulanacaktır.

World Klasik Kart ve Özellikleri

Albaraka Türk bankasından World klasik kart sahibi olan tüketiciler taksitli alışveriş yaparken aynı zamanda puan biriktirilebilir. Üstelik bu puanlar da talep edilen her an kullanılabilir. Alışverişlerde World puan sunan klasik kart, World üyesi olan iş yerlerinde taksitli alışveriş imkanı sunar. Haliyle Albaraka Türk kredi kartı başvurusu yaparken bu sürecin mutlaka değerlendirilmesi gerekir. Son olarak klasik kartın temassız özelliğe sahip olduğu unutulmamalıdır. Bu sayede POS cihazları üzerinden art arda 3 kez toplamda 50 TL’ye kadar olan işlemlerinizi temassız özelliği kullanarak tamamlayabilirsiniz.

World Platinum Kart ve Özellikleri

Alışverişlerde puan biriktirmek için kullanabileceğiniz bu kart da klasik kart gibi temassız özelliktedir. POS cihazlarından 50 TL’ye kadar art arda 3 defa harcama yaparken şifresiz özelliği kullanabilirsiniz. Öte yandan World üyesi iş yerlerinde taksitli alışveriş imkanı da sunmaktadır. Kart sahiplerine özel destek sunan 0216 666 0 444 numaralı özel bankacılık hattına ulaşabilir ve dilediğiniz her konuda bilgi talep edebilirsiniz.

Kartın bir diğer özelliği yol yardım hizmetlerini sunmasıdır. Bu kapsamda araç bilgi hattı, araç çekici, lüks araç kiralama, konut yardım hizmetleri, cam değişimi, elektrik tesisatı, su tesisatı ve ev desteği gibi uygulamalardan da yararlanabilirsiniz. Asistans Hizmeti olarak sunulan bu destekler tamamen Albaraka Türk kredi kartı başvurusu sürecinde tarafınıza aktarılmaktadır.

World Gold Kart ve Özellikleri

World anlaşmalı iş yerlerinde taksitli alışveriş yapabileceğiniz bu kart ile birlikte ödül puanlar biriktirebilirsiniz. Diğer kartlar gibi temassız özelliği olan gold kart, 50 TL ve üzerindeki işlemlerde temassız ve şifresiz alışveriş yapma olanağı sunar. Karta sahip olmak isteyen tüketiciler Albaraka Türk şubelerine ulaşabilir.

Albaraka Türk Kredi Kartı Şifre İşlemleri

Bu kredi kartlarıyla ilgili şifre işlemleri telefon bankacılığı başta olmak üzere, mobil şube ve internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ayrıca kartlardan herhangi birinin kaybolması ya da çalınması halinde 444 5 666’yı aramanız yeterlidir. Alternatif olarak 0850 222 5 666 numaralı destek hattına da ulaşabilirsiniz.

Son zamanların dikkat çeken bankası olan Albaraka Türk özellikle de yatırımcı ilişkilerine odaklı bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Girişimciler için de çok sayıda alternatif geliştiren bu bankadan kredi kartı aldıktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Albaraka Türk İnternet Bankacılığı

Banka şubelerinde yapılabilecek tüm işlemleri, web yani internet şubesi üzerinden de yapabilirsiniz. Günün her saati aktif olan internet bankacılığı sayesinde işlem maliyetlerinizi düşürebilir, yatırım ürünlerini kullanabilir ya da vergi ile fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz. Aslında Albaraka Türk kredi kartı başvurusu sürecinde tüm bu bilgiler sizlerle sunulurken aynı zamanda bankanın avantajlarından da bahsedilecektir.

Uygun faiz oranlarıyla kredi almak isteyenlerin neredeyse ilk tercihi olan Albaraka, kredi kartı konusunda da yeteri kadar destek sunmaktadır. Günümüzdeki birçok bankanın sunduğu kredi kartlarında elbette taksitli alışverişler yapılabilir. Ancak şifresiz ve temassız özelliği olan kredi kartı sayısı oldukça azdır. Bu kapsamda bankadan alacağınız hizmet ya da ürünler için daha detaylı bir görüşme yapmanızda fayda var. Ek olarak sitemizi takip ederek bankanın sunduğu ürünler hakkında anlık bilgi sahibi olabilirsiniz.