Alternatif Bank Kredi Kartı Başvurusu

Alternatif Bank, Bonus avantajlarına sahip kredi kartı vermektedir ve Alternatif Bank kredi kartı başvurusu yapılıp kullanılması durumunda taksit avantajları ve bonus puanları kazanılabilir. Ülke genelindeki farklı sektörlerde, Bonus Program Ortakları’ndan yapılan alışverişlerde ekstra bonuslar kazandıran Alternatif Bank kredi kartı, farklı kanallardan yapılan başvuru sonrasında verilir. Ancak bu kedi kartına sahip olabilmek için herhangi bir bankada gecikmiş kredi kartı ya da tüketici kredisinin olmaması, belgelenen gelirden fazla limiti olan bir başka kredi kartına sahip olunmaması gerekmektedir. Bu kriterler, Alternatif Bank’a özgü olmayıp tüm banka kredi kartları için geçerlidir. Ancak bir başka bankaya ait olan kredi kartının limitinin düşürülmesi ise Alternatif Bank’ın sunduğu ayrıcalıklı kredi kartına sahip olmak mümkündür.

Alternatif Bank Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Alternatif Bank kredi kart başvurusu nasıl yapılır sorusu sürekli olarak gündeme gelmektedir. 0212 315 65 00 numaralı telefonu arayarak Alternatif Bank kredi kartı başvurusu yapılabilir. Bu sistem, sesli yanıt sistemidir. Bu yöntem kolaydır ancak farklı yöntemler sıklıkla kullanılır. SMS ile de kredi kartı başvurusu yapmak isteyenlere ise böyle bir başvuru yöntemi uygulanmaz. Ancak kredi kartı kullanıcıları şifrelerini belirlemek için SMS sistemi kullanılabilir. Alternatif Bank’a internet üzerinden başvuru yapılabilir. Bankanın resmi internet sitesi ziyaret edilerek kişisel bilgelerle başvurular yapılabilir. İnternetten başvuru yapıldığında ön onay verilmesi gereklidir. Başvuruların onaylanması durumunda kişiler bankanın şubeye davet edilir. Ayrıca kredi kartı başvurusunun doğrudan şubeden yapılması da mümkündür.

Alternatif Bank Kredi Kartı Seçenekleri

Alternatif Bank kredi kartı seçenekleri arasında Alternatif Bank Bonus Card, Alternatif Bank Bonus Plus Card, Alternatif Bank Bonus Premium Card ve Alternatif Bank Bonus Platinum Card’dır. Bu kartlardan herhangi biri için Alternatif Bank kredi kartı başvurusu yapılabilir.

Alternatif Bank Kredi Kartı Özellikleri

Alternatif Bank kredi kartı özellikleri de birbirinden farklıdır. Eğer Alternatif Bank kredi kartı başvurusu Alternatif Bank Bonus Card’a yapılacaksa, bonus özelliğinin bulunduğu bilinmelidir. Bu kart, Bonus kartlar arasında özellikleri en düşük olan kredi kartıdır. Bu kart ile dünyanın her yerinde alışveriş ve nakit avans çekme imkanı vardır. Gıda ve akaryakıt dışındaki tüm alışverişlerde taksit avantajı elde edilir ve yapılan harcamalara göre bonus kazanılır. Bonuslar Alternatif Bank’ın sunduğu en düşük oranlara sahiptir. Limiti ve yıllık kart aidatı yüksek değildir. Bu nedenle  yüksek miktarda alışveriş yapanlara bankanın diğer kredi kartları tavsiye edilir.

Alternatif Bank Bonus Plus Card, Bonus Card’ın tüm özelliklerini barındırır ancak yapılan alışverişlerde daha fazla bonus kazanılır. Kredi kartı kullanıcılarının bu kartı fazla tercih ettiği söylenemez. Genellikle düşük özellikli kredi kartı kullananlara bu kart sunulur. Kabul edilmesi durumunda kartları Plus Card ile değiştirilir.

Alternatif Bank Bonus Premium Card, Bonus Plus Card’ın özelliklerine sahiptir ve daha fazla bonus kazanılır. Bu kredi kartı, yüksek alışveriş yapanlar tarafından tercih edilir. Limitleri yüksektir.

Alternatif Bank Bonus Platinum Card ise bankanın en üst seviyedeki kredi kartıdır. Bu kredi kartını kullananlar yüksek limite sahiptir. Aynı zamanda çok fazla bonus kazandıran bir kredi kartıdır. Alternatif Bank’ın sunduğu diğer kartların bütün özellikleri bu kredi kartında vardır. Banka, en fazla işlem yapan kredi kartı kullanıcıların vermektedir.

Alternatif Bank Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Alternatif Bank kredi kartı kullanılırken ödemeler geciktirildiğinde her bankanın kredi kartında olduğu gibi gecikme faizi uygulanır. Bu kartın alışveriş faizi yüzde 1,84, gecikme faizi ise yüzde 2,34’tür. Nakit avans faizinin yüzde 1,84 olarak uygulandığı Alternatif Bank’ın kredi kartlarında yurt içi nakit çekim ücreti yüzde 3.5+3 TL, yurt dışı nakit çekim ücreti ise yüzde 3+3 ABD Doları’dır.

Diners Club Card ve Özellikleri

Alternatifbank’ın sunduğu kapsamlı ve çok yönlü bir kredi kartı olan Diners Club Kart, Türkiye’de uzun yıllardır kullanılmaktadır. Bu kart ayrıca 185 farklı ülkede ve 24 milyondan fazla iş yerinde geçerlidir. Türkiye’nin en seçkin restoranlarında sürpriz indirimler sunan kart ayrıca dünya genelinde 800’den fazla lounge’dan ücretsiz faydalanma fırsatı sunmaktadır. Ek olarak özel mil programı olduğu için yapılan harcamalarda mil kazanabilirsiniz.

Alternatif Bank Bonus

Bonus kart uygulaması olan bu hizmet ayrıca Alternatif bank kredi kartı başvurusu sürecinde çokça değerlendirilmektedir. Çünkü OPET’te 25 TL bonus sunmasının yanı sıra ASKİ faturalarına otomatik ödeme talimatı vererek faturanın takibini bankaya bırakma fırsatı sunmaktadır. Ayrıca Derishow’da yapılacak alışverişlerde ekstradan 4 taksit kullanılabilmektedir. Birçok anlaşmalı iş yerlerine özel fırsatlar sunarken İGDAŞ doğalgaz faturası ödemelerine de 2 taksit kampanyası uygulanmaktadır.

Alternatif Kart ve Özellikleri

Alışveriş yaparken para çekebileceğiniz bu kart günün her saati kullanılabilmektedir. Gerek ATM’lerden gerekse yurt dışındaki Maestro ya da Electron amblemlerinin yer aldığı ATM’lerden para çekme şansı da sunulmaktadır. Son olarak yıllık kart ücreti olmadığı için tercih edilen bu kredi kartının hem dünyada hem de ülkemizdeki milyonlarca iş yeriyle anlaşması olduğu unutulmamalıdır.

Alternatifbank Taksitli Nakit Avans Özelliği

Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bu banka üzerinden kredi kartı alarak masrafsız ve 12 ay vadeyle para çekebilirsiniz. Taksitli nakit avans kullanımlarını ise mobil bankacılık, internet bankacılığı ve ATM’lerden gerçekleştirebilirsiniz. Katılım koşullarına bakıldığında ise;

  • Aylık yüzde 2,15 faiz oranıyla uygulanır.
  • Ek işlem ücretleri bulunmamaktadır.
  • En az 2, en çok 12 taksit seçeneği sunulmaktadır.
  • İşlem tutarı taksit seçenekleri için minimum 50 TL’dir.
  • Taksit seçeneklerindeki maksimum işlem tutarı ise nakit avans limitiyle sınırlandırılmıştır.
  • Bu hizmeti alırken %5 BSMV ile %15 KKDF uygulanmaktadır.

O halde Alternatif bank kredi kartı başvurusu yaparken özellikle de taksitli nakit avans seçeneğinin çokça tercih edildiğini unutmayın. Tüketiciler genelde kredi kartı çıkarmadan önce acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bankaları seçmektedir. Ekonomik durumlar ya da buna bağlı nedenlerle nakit para bulundurmayanların acil çözüm bulmaları bakımından bu bankanın kredi kartları oldukça kapsamlıdır.

Dijital Bankacılık Destekleri

Alternatifbank, teknolojinin tüm imkanlarını müşterilerine sunmaktadır. Dijital bankacılığa geçiş yapan bankanın internet şubesi üzerinden dilediğiniz her işlem yapılabilmektedir. Aynı şekilde mobil şubeyi kullanarak tüm ödemelerinizi yapabilir ve takibini sürdürebilirsiniz. Ayrıca ATM’ler üzerinden de para çekimi ve para yatırımı gerçekleşebilmektedir.

Bankanın çağrı merkezine 0850 225 00 55’i veya 444 00 55’i arayarak ulaşabilirsiniz. Günün her saati bankacılık işlemlerini yapabileceğiniz müşteri hizmetlerinden ayrıca bankanın sunduğu tüm imkanları öğrenebilirsiniz. Telefon bankacılığı uygulamasını da kısa bir süre önce devreye alan Alternatif bank üzerinden altın ve döviz alım-satım işlemlerini de yapabilirsiniz.

Dijital bankacılık kapsamında Alternatif bank kredi kartı başvurusu yapabilirken vadeli ve vadesiz hesapları açma-kapama ile beraber kredi taksit ödeme işlemleri de telefon bankacılığından yapılabilmektedir. Son olarak kredi taksit ödemelerinizi de telefon bankacılığını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu hizmetleri sayesinde ciddi bir müşteri kitlesine ulaşan bankanın birçok üründe kredi verdiği de unutulmamalıdır. Detaylı bilgi için müşteri hizmetlerini arayabilir veya web sitemizden ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz.