Anadolu Bank Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer alan Anadolu Bank, sunduğu kredi kartlar ile müşterilerine avantajlı alışveriş olanakları sunar. Harcama türüne bağlı olarak, Anadolu Bank kredi kartı başvurusu yaparak sahip olabileceğiniz Classic, Gold ve Platinum kredi kartı seçeneklerinin yanı sıra yıllık kart aidatının bulunmadığı Anadolu Bank ücretsiz kredi kartı gibi seçeneklerden bir tanesine başvurarak kartınızın adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Kartınızı teslim aldıktan sonra anlaşmalı noktalarda müşterilere sunulan ayrıcalıklardan yararlanırsınız. İster yurt içi, isteseniz de yurt dışında VISA/Master amblemi yer alan tüm noktalarda alışverişlerinizi dilediğiniz gibi gerçekleştirirsiniz.

Anadolu Bank Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

“Anadolu Bank kredi kart başvurusu nasıl yapılır?” sorusunun çeşitli cevapları bulunmaktadır. Bu bağlamda kredi kartı müşterisi olmak isteyen kişiler internet sitesi, müşteri hizmetleri veya internet şubesi gibi kanallar üzerinden Anadolu Bank kredi kartı başvurusu işlemlerini hızlı ve güvenli bir biçimde gerçekleştirebilirler. 444 55 00 numaralı hat üzerinden Anadolu Bank müşteri hizmetlerine ulaşarak, burada ilgili birime eriştikten sonra kart başvurusu yapmak istediğinizi belirttiğiniz takdirde sizden çeşitli bilgiler istenecek ve bu bilgileri sağladığınız taktirde başvuru işleminiz tamamlanacaktır. İnternet kanalı ile başvuru yapmak isterseniz de tarayıcınız üzerinden anadolubank.com.tr adresiniz ziyaret ettikten sonra sağ üst kısımda bulunan buton üzerinden “kredi kartı başvuru” sayfasına gidebilir ve burada karşınıza çıkan formu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer hâli hazırda Anadolu Bank müşterisiyseniz, internet şubesine giriş yaptıktan sonra “kredi kartları” bölümünden başvurmak istediğiniz kredi kartını seçebilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Anadolu Bank kredi kartına SMS ile başvurmak mümkün değildir. Bu sebeple kredi kartı sahip olmak isteyen kişiler, yukarıda belirtilen yöntemlerden bir tanesini tercih etmelidir.

Anadolu Bank Kredi Kartı Seçenekleri

Anadolu Bank kredi kartı seçenekleri dört farklı biçimdedir ve Anadolu Bank kredi kartı başvurusu sonucu edinebileceğiniz bu seçenekler şu şekildedir:

 • Classic Worldcard: Limit aralığı 1500 TL’ye kadar olan kredi kartıdır.
 • Gold Worldcard: 1500- 3000 TL limit aralığına sahip kredi kartı seçeneğidir.
 • Platinum Worldcard: 3500 TL ve üzeri limite sahip olan kredi kartıdır.
 • Anadolu Bank Ücretsiz Kredi Kartı: Bu kartta kart aidatı talep edilmemektedir. Peşin işlemlerde kullanılabilen bir kredi kartı modelidir.

Anadolu Bank Kredi Kartı Özellikleri

Anadolu Bank kredi kartı özellikleri pek çok olması ile öne çıkmaktadır. Bu bağlamda Anadolu Bank kredi kartı başvurusu sonrasında kullanmaya başlayacağınız kredi kartının en öne çıkan özelliği, World sistemine dâhil olan 200.000’i aşkın iş yerinde 12 taksite kadar taksit imkânı sunmasıdır. Ayrıca yapılan her 10 TL’lik alışverişte 1 Worldpuan kazanılır. Bu Worldpuanlar daha sonra farklı alışverişlerde kullanılabilir.

Nakit avans kullanılmak istendiğinde ise MasterCard veya Visa logolu tüm ATM’ler üzerinden çekim işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra kullanmakta olduğunuz ek kartlarınızın limitini esnek bir biçimde belirleme imkânınız da bulunur. Ayrıca Classic kart sahipleri 75 TL yıllık ücret, Gold kart sahipleri yıllık 93 TL ve Platinum kart sahipleri ise yıllık 106 TL kart aidatı ödemektedir. Anadolu Bank kredi kartının bir diğer özelliği ise eşit taksitli nakit avans özelliğidir. Bu özellik sayesinde kart limitinize bağlı olarak maksimum 20.000 TL tutarına kadar, 2 – 12 ay eşit taksit ile geri ödeme imkanı bulunan nakit avans opsiyonu vardır. Çağrı merkezi, ATM veya internet şubesi üzerinden nakit avans çekim işlemleri pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Anadolu Bank Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Anadolu Bank kredi kartı gecikme faizi ne kadar sorusunun cevabı, geciken borca uygulanan faiz oranının yüzde 2.25 olacağı şeklindedir. Yukarıda bahsedilen yöntemler ile Anadolu Bank kredi kartı başvurusu gerçekleştirerek WorldCard sahibi olmak istiyorsanız, ödemenizin gecikmesi durumunda burada yazılan faiz oranının, borcunuza ekleneceğini bilmeniz gerekir.

Kredi Kartı Kullanımıyla İlgili Detaylar

Birbirinden farklı kredi kartlarıyla tüketicilerine hizmet sunan Anadolubank öncelikle kredi kart limitleriyle dikkat çekmektedir. Yurt içi ve yurt dışında yapılacak nakit çekim ve harcamalar ile kredi kartınıza ait toplam limiti görebilme şansı sunan bankanın hesap bakiyenize göre kullanım olanağı verdiği bilinmektedir. Öte yandan kullanılabilir limitle beraber nakit avans olarak tercih edeceğiniz maksimum limit de kontrol edilebilir.

Kullanılabilir limit, hesap kesim tarihine kadar bankaya ulaşan harcamalar ya da harcama onayları düşüldükten sonra kullanılmaya başlanır. İnternet bankacılığını kullanarak Anadolu bank kredi kartı başvurusu yaparken aynı zamanda kartınızla ilgili tüm güncellemeleri de kontrol edebilirsiniz.

Kredi kartı kullanıcıları hesap kesim tarihiyle beraber son ödeme tarihini, son hesap özeti bakiyesini ve ödenmesi gereken en az tutarı da rahatlıkla kontrol edebilmektedir. Kontrolünü sağlayabileceğinizi diğer uygulamalar;

 • Kullanılan nakit kredi
 • Önceki bakiye
 • İşlem tarihi
 • Tutarlar
 • Yapılan ödemeler
 • Alacaklar
 • Dönem içi borçlar
 • Dönem içi harcamalar
 • Yıllık kart ücreti
 • Kredi kartı faiz oranları
 • Nakit çekim ücreti
 • Nakit çekim faiz oranı
 • Gecikme faiz oranları
 • Dönem içi Worldpuan
 • KKDF ve BSMV oranları şeklinde sıralanabilir.

Sanal Worldcard ve Özellikleri

Sanal kart kullanımı son zamanlarda ülkemizde yaygınlaşmıştır. Bu kapsamda Anadolu bank kredi kartı başvurusu yaparken sanal Worldcard uygulamasından da faydalanabilirsiniz. İlk olarak web şubesine ulaşarak sanal kart oluşturabilirsiniz. Ancak bu kartlar fiziki anlamda hazırlanmadığı için gerçek bir kredi kartı gibi kullanamazsınız. Sadece internet alışverişlerine kart güvenliğinizi sağlamak amacıyla tercih edebileceğiniz bu kart, tüm alışverişlerde Worldpuan kazandırmaktadır.

Bankanın sanal Worldcard uygulaması, kredi kartına bağlı olarak ek kart şeklinde üretilir. Sanal kart ile yapacağınız harcamalar ise ana kartın hesap özetine yansıtılır. Bununla beraber işlem yapmak için ihtiyacınız olan son kullanım tarihi ile güvenlik numarası gibi bilgiler, internet bankacılığından görüntülenebilmektedir. Son olarak bu kartın başlangıç limiti 0 TL’dir. Dilediğiniz miktarda tanımlama yaparak ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanmaya başlayabilirsiniz.