Anadolubank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

1997 yılında yapılan özelleştirme ile Habaş Grup’a geçen ve o tarihte üç adet şubesi olan Anadolubank, kurulduğu günden itibaren Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılan bankaların arasındadır. Anadolubank,  Anadolu Yatırım, Anadolu Leasing, Anadolu Factoring, Anadolubank Nederland N.V. gibi iştiraklerle birlikte finans hizmetlerini çeşitlendiren bankanın KOBİ’ler başta olmak üzere çeşitli bir müşteri profili vardır. Anadolubank’ın günümüzde şube sayısı 112, toplam çalışan sayısı ise bin 644’tür. Banka, engelsiz bankacılık avantajı da sunmaktadır. Engelli olduğunu bildirenler, bankanın sunduğu hizmetlerden ücretsiz yararlanmaktadır. Bunlar; yurt içi diğer banka ATM’lerinden vadesiz hesaptan para çekme, para yatırma, hesap bakiye sorgulama, kredi kartı borç ödeme, borç sorgulama, limit sorgulama işlemleridir. Ayrıca bankanın şube girişleri ve kapıları, ortopedik engellilerin kullanımına uygun olarak tasarlanmaktadır. Bunun yanı sıra ATM’ler de tekerlekli sandalye kullanımına uygun olacak şekilde konumlanmaktadır. Öte yandan Anadolubank’ın tüm ATM’lerine sesli menü fonksiyonu vardır.

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Anadolubank, İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Taşıt Kredileri seçenekleri sunmaktadır. İhtiyaç kredilerinde, ihtiyaç, ipotekli ihtiyaç, evlilik, eğitim ve tatil kredisi seçenekleri sunan banka, konut kredileri seçenekleri arasında başta konut kredisi olmak üzere arsa, iş yeri ve konut geliştirme kredisi vermektedir. Taşıt kredisi seçenekleri arasında ise 0 km taşıt kredisi ve ikinci el taşıt kredisi bulunmaktadır. Anadolubank ihtiyaç kredisi faiz oranları ise aylık yüzde 2,65’tir. Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken bir ile 36 ay arası vade seçeneğinin bulunduğu bilinmelidir. Banka, kullanılan kredi miktarının  binde elli oranında kredi tahsis ücreti istemektedir. Örneğin, 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi kullanıldığında kredi tahsis ücreti olarak 50 TL alınmaktadır. Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusu sonrasında kredi kullananlardan en fazla 290 TL hayat sigortası kesilmektedir. Hayat sigortası poliçeleri vade, yaş ve kredi tutarına göre değişmektedir. Hayat poliçeleri Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından yapılmaktadır.

Kredi Hizmetleri ve Genel Faiz Oranları

 • Kredi adı                                12 Ay               24 Ay               36 Ay
 • İhtiyaç Kredisi                   yüzde 2.65      yüzde 2.65      yüzde 2.65
 • Tatil Kredisi                       yüzde 2.65      yüzde 2.65      yüzde 2.65
 • Sağlık Kredisi                    yüzde 2.65       yüzde 2.65      yüzde 2.65
 • Eğitim Kredisi                   yüzde 2.65      yüzde 2.65      yüzde 2.65
 • Beyaz Elektrikli Eşya       yüzde 2.65      yüzde 2.65      yüzde 2.65

Anadolubank’ın sunduğu hizmette cep telefonu ile bankanın müşteri temsilcisiyle birebir gerçekleştirilen görüşmeyle ihtiyaç kredisinden yararlanılabilmektedir. Bankanın 0 850 222 55 50 numarasından müşteri temsilcilerine ulaşılabilmekte, temsilciler, günün her anında kredi başvurularını karşılamak ve müşterilere has ihtiyaç kredileri sunmaktadır. İlk yapılırken herhangi bir belge istenmese de sadece TC Kimlik Numarasıyla cep telefonu üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusunun yapılması söz konusudur.

Anadolubank İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Günümüzde Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken Anadolubank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler de hazırlanmalıdır. Aksi taktirde kredinin kullanılması imkansızdır. Banka, ihtiyaç kredisi başvurularında nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport, İkametgah belgesi ya da başvuran adına düzenlenmiş olan son 3 aya ait fatura istemektedir.

Bunların yanı sıra ihtiyaç kredisine başvuranların gelirlerini belgelemeleri şarttır. Ücretliler; maaş bordrosu ya da net aylık tutarını gösteren çalıştığı iş yeri tarafından onaylanmış belge, çiftçiler; çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzları ve arazi tapu fotokopileri, gayrimenkul kira geliri olanlar; tapu senedi, kira kontratı ve kiranın bankadan yatması halinde ödemeleri gösteren banka ekstreleri, şirket ortakları; vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesindeki kuruluş ilanı fotokopisi, emekliler ise emekli maaşı hesap cüzdanı vermelidir.

Anadolubank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm bankalarda olduğu gibi Anadolubank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı aranmaktadır. Ancak Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusu, SMS aracılığı ve web kredi üzerinden yapılmamaktadır. Kısaca kredi başvurunda ön onay alınmamakta, doğrudan bankaya giderek kredi başvurusunda bulunmak gereklidir. Anadolubank’ta telefon ile de kredi başvurusu yoktur.

Anadolubank Renkli Hesap Nedir?

Mevduat ürünleri arasında yerini alan renkli hesap, avantajlı günlük faiz oranları sunmaktadır. Talep eden yatırımcılar istediği her an para yatırarak çekim yapabilir. Bu hesabın genel özellikleri;

 • Vade sorunu bulunmamaktadır. Yani para çekiminden sonra faiz kaybı yaşanmaz.
 • Vadesiz mevduatlardaki tutar, günlük vadeli mevduat faizi kazanabilmektedir. Bu durumda da istediğiniz an nakit çekebilir ve ödemelerinizi yapabilirsiniz.
 • Vadesiz hesaba yatırdığınız tutarlara bir sonraki gün gecelik olarak mevduat faizi işlemektedir.
 • Şu an için yalnızca yeni vadeli mevduat müşterilerine özel olarak sunulur.
 • Renkli hesabın faiz oranı 45 günlüktür. Daha sonra bu oran standart orana göre işlemektedir.
 • Her döviz cinsinden sadece 1 kez olmak üzere açılabilir.
 • USD, GBP, EUR, TL ve Altın olarak işlem yapılabilir.

Anadolubank Vadesiz Mevduat Hesabı

Günümüzde Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusu yapanlara alternatif olarak mevduat hesabı önerilmektedir. Döviz ya da TL cinsinden olan birikimlerinizi istediğiniz her an kullanma şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu hesabı kullanarak düzenli ve otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Üstelik para transferi ile beraber çek ve kredi kartı ödemelerinizi de yapabilirsiniz.

Birbirinden farklı özellikler suna vadesiz mevduat hesabında isteğe bağlı olarak tanımlayacağınız kredili mevduat hesabıyla beraber bu hesapta nakit olmaması durumunda işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Son olarak ATM’lerden 7/24 nakit çekme şansınız da bulunmaktadır.

Vadeli Mevduat Hesabı ve Özellikleri

Farklı vade seçenekleri başta olmak üzere uygun faiz oranları sunan vadeli mevduat hesabını 32 günden 365 güne kadar talep edebilirsiniz. Farklı döviz cinsleri ile TL cinsinden hesap açtırabileceğiniz gibi 100 bin TL’ye kadar devlet garantisi altında hizmet alabilirsiniz.

E-Vadeli Mevduat ve Özellikleri

Web üzerinden e-vadeli mevduat hesabı açabileceğiniz gibi avantajlı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bu süreçte daha yüksek bir getiri elde etme şansına sahip olabilirsiniz. Web şubeden ya da direkt şubeden açtırabileceğiniz bu hesabın alt limiti 500 TL’dir. Euro ve Dolar için ise 1000 birimdir.

Anadolubank Altın Hesap Nedir?

Birikimlerini altında değerlendirmek isteyenler Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken bu hesaptan da yararlanabilir. Fiziki anlamda altın alım satımına gerek kalmadan kayıt altına alınan yatırımlarınız için vadeli, vadesiz ve yarının altın hesabı gibi uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Vadesiz altın hesabı en az 1 gram olarak açılabilir. Vadeli altın hesabı ise en az 10 gram olarak talep edilebilir. Yarının altın hesabı ise en az 50 TL karşılığı gram altın olarak açılabilmektedir.

Zap Hesap Nedir? Avantajları Nelerdir?

Faiz kaybı olmadan EUR, USD ve TL para birimleri arasında talep edebileceğiniz Zap hesabında 32 günden 90 güne kadar hesap açılabilmektedir. Bu hesap açılmadan önce döviz cinsleri arasından faiz oranları belirlenmektedir. Ayrıca vade boyunca hesaba para giriş ve çıkışı yapılamaz. Bu nedenle diğer hesap türlerinden farklı olduğunu söylemek mümkündür.

İşleyen Hesap ve Özellikleri

Vadesiz mevduat hesabınızda yer alan tutar artık günlük vadeli mevduat hesabı kazanmaktadır. Bu uygulama işleyen hesapla mümkündür. Genelde Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken tüketicilere sunulan bu hesabın alt limiti 500 TL’dir. Anadolubank şubelerinden hızlı bir şekilde başvuru sürecini başlatabilirsiniz.