Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu

Burgan Bank, son yıllarda hizmete giren bankalardan biridir ve Burgan Bank kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra farklı özelliklere sahip Bonus kredi kartı sahibi olunabilir. 2013 yılından itibaren geniş bir şube ağına sahip olmaya başlayan ve ATM sayısını arttıran banka, kredi kartı kullanıcılarının tercih ettiği finans kurumlarından biri haline gelmiştir. Bonus kazandıran kredi kartı sunan Burgan Bank, farklı başvuru kanalları ile mali yapısı uygun olan herkese kredi kartı sunmaktadır. Alışverişlerde taksit avantajı sunan Burgan Bank kredi kartı ile gıda ve akaryakıt harcamaları dışındaki tüm harcamaların uygun taksitlerle ödenmesini sağlamaktadır. Banka, başvuru sonucunda kısa süre içinde kredi kartlarına sahip olan müşterilerine ayrıcalıklar sunmaktadır.

Burgan Bank Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burgan Bank kredi kartı birçok avantajı beraberinde sunarken Burgan Bank kredi kart başvurusu nasıl yapılır sorusu öne çıkmaktadır. Bankadan kredi kartı almak için ilk yol telefon ile başvuru yapmaktır ve bu şekilde başvuranların sayısı çok fazladır. Telefonla başvuru iki farklı yöntemle yapılır. İlk yöntem, bankanın 0850 222 8 222 numaralı telefonunu aramaktır., Bu yöntemde başvuran kişi ile müşteri temsilcisi arasında bazı güvenlik detayları konusunda görüşme gerçekleşir. Bankanın web sitesine girerek de Burgan Bank kredi kartı başvurusu yapılabilir. Bu yöntemde internet sitesini ziyaret edenler “beni arayın” adı verilen formu doldurabilir. Bu formu dolduranlar kısa bir süre sonra bankanın müşteri temsilcileri tarafından aranır. Böylece kredi kartının sahibi olunabilir.

Bankanın internet sitesinden doğrudan bankaya başvurmak da söz konusudur. Bunun için web sitesini ziyaret ederek kredi kartı başvurularını yapabilecekleri alana giderek formu doldurur ve hangi kartı istediklerini seçer. Bu seçim yapılırken kredi kartlarının özelliklerinin detaylı bir şekilde incelenmesi tavsiye edilir.

Bir başka yöntem de kredi kartı başvurusu yapacak olanlar, bankanın şubesini ziyaret edebilir ve buradan kredi kartı başvurusu yapabilir. Başvurunun tamamlanmasının ardından kredi kartları arzu edildiğinde adrese gönderilir, arzu edildiğinde de bankanın şubesinden teslim alınabilir.

Burgan Bank Kredi Kartı Seçenekleri

Burgan Bank kredi kartı seçenekleri Burgan Bank Bonus, Burgan Bank Bonus Plus, Burgan Bank Bonus Premium, Burgan Bank Bonus Platinum ve Burgan Bank Hesaplı Kart’tır. Bu kartlarla yapılan her alışverişte Bonus puan kazanılır. Burgan Bank kredi kartı başvurusu yapıldıktan ve kart kullanılmaya başlandıktan sonra avantajlı alışveriş yapılabilir.

Burgan Bank Kredi Kartı Özellikleri

Burgan Bank kredi kartı özellikleri birden fazladır. Burgan Bank Bonus kredi kartı, temel özelliklerin bulunduğu bir karttır. Bu kartı kullanan kişiler en düşük yıllık kart aidatı öder ve düşük oranda Bonus puan kazanır. Kartın limiti belirli bir seviyededir. Burgan Bank Bonus Plus, en çok tercih edilen karttır. Burgan Bank Bonus kartın tüm özelliklerinin sunulduğu bu kredi kartının limiti daha yüksektir. Anlaşmalı merkezlerden yapılan alışverişlerde yüksek oranda bonus puan kazanılır. Kazanılan bonusların anlaşmalı noktalarda harcanması mümkündür.

Burgan Bank Bonus Premium, bankanın yüksek özelliklere sahip bir diğer kredi kartıdır. Diğer kartların tüm özelliklerini barındıran bu kredi kartı, Bonus Plus’a göre daha fazla bonus sunmaktadır. Bu kredi kartı yurtiçinde ve yurtdışında taksitli alışveriş avantajı sunar. Ayrıca bu kredi kartının nakit avans avantajı da vardır.

Burgan Bank Bonus Platinum ise bankanın en üst seviyedeki kredi kartıdır. Bu kart, aylık harcamaları fazla ve üst seviyedeki bir limite sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilir. Bonus oranı en yüksek olan karttır. Burgan Bank Bonus Platinum kullanıcıları, yüzde 20’ye varan bonus kazanır. Bu kredi kartının limitinde sınırlama yoktur. Gelir düzeylerine göre limitsiz olarak da kullanılabilir.

Hesaplı Kart da Burgan Bank kredi kartı başvurusu yapılırken tercih edilen kartlardan biridir. Bu kartın bonus özelliği yoktur ve dolayısı ile yıllık aidat ödenmez. Kredi kartında sigorta imkânı bulunur.

Burgan Bank Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Burgan Bank kredi kartının, diğer kredi kartlarında olduğu gibi geç ödeme durumunda gecikme faizi uygulanır. Burgan Bank kredi kartının gecikme faizi ne kadar sorusu, Burgan Bank kredi kartı başvurusu yapmadan sorulmalıdır. Banka kredi kartlarına yüzde 2,52 oranında gecikme faizi uygulamaktadır.