Burganbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Burganbank, 1989 yılında Tekfen Yatırım Finansman A.Ş. adı ile kurulmuştur ve kurulduğu tarihten itibaren Burganbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilen özel bir bankadır. Banka, 2001 yılında bünyesine Bank Ekspresi’i kattı ve 2007 yılına gelindiğinde Tekfen Grubu, Eurobank EFG ile ortak oldu. Bu ortaklığın ardından banka faaliyetini Eurobank Tekfen A.Ş. ismiyle sürdürdü. Burganbank ise 21 Aralık 2012’de Eurobank ve Tekfen Holding’in hisselerini almış ve yüzde 99,26 payla ana hissedar durumuna geldi. 28 Ocak 2013’ten itibaren ise bankanın ticari adı Burganbank A.Ş. oldu.

Burganbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Burganbank, müşterilerine farklı faiz oranlarında çeşitli ihtiyaç kredisi seçenekleri sunar. Bankanın Faiz oranları aylık yüzde 2,49’dan başlar. Burganbank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken hangi kredi seçeneğinin kullanılacağına karar verilmesi önemlidir. Bankanın sunduğu tüketici kredilerinden birisi “Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi”dir. Bu kredi türünde kişiye özel faiz oranları belirlenmiştir. Bu kredinin kullandırılırken kişinin ödeme performansı, Burganbank ile çalışacağı ürün sayısı ve bankanın yeni ya da eski müşterisi olması gibi kriterler göz önünde bulundurulur. Bu sistemle bankanın standart olarak uyguladığı faiz oranı üstünden, belirtilen kıstaslara karşılık gelen ve piyasa şartlarına göre banka tarafından belirlenen belli bir oranda faiz indirimi yapılır. Bu durumun sadece ihtiyaç kredilerinde geçerli olduğu bilinmelidir. Bu kredi türü ile ilgili bilgi almak için tek yapılması gereken, şubelerdeki Bireysel Bankacılık Yöneticileri ile görüşmektir.

Özel Dijital İhtiyaç Kredisi

Burganbank ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında tercih edilen bir başka ihtiyaç kredisi seçeneği “Burganbank Müşterilerine Özel Dijital İhtiyaç Kredisi”dir. Burganbank müşterisi olmak şartıyla özel dijital ihtiyaç kredisi için tek yapılması gereken “İnternet Bankacılığı” ya da “Burgan Mobil” üzerinden başvuru yapmaktır. Başvuru otomatik olarak değerlendirilir ve anında sonuçlanır. Onaylandığında ise hemen hesaba yatırılır.

Burganbank Müşterilerine Özel Dijital İhtiyaç kredisinde faiz oranları şöyle:

  • 10 bin TL    12 ay vade      aylık yüzde 2,55 faiz
  • 10 bin TL    24 ay vade      aylık yüzde 2,65 faiz
  • 10 Bin TL    36 ay vade      aylık yüzde 2,65 faiz

Burganbank Standart İhtiyaç Kredisi

Burganbank’tan “Standart İhtiyaç Kredisi​” kullanma avantajı da vardır. Bu ihtiyaç kredisinden eğitim, sağlık, otomatik ödemeler, sigorta ödemeleri gibi birden fazla kalemdeki bireysel ihtiyaçlara çözüm eğitimden sağlığa, otomatik ödemelerden sigorta ödemelerine kadar her türlü bireysel ihtiyacın karşılanması için kullanılabilir.

Standart İhtiyaç kredisi faiz oranları ise şöyle:

  • 10 bin TL    12 ay vade      aylık yüzde 2,49 faiz
  • 10 bin TL    24 ay vade       aylık yüzde 2,62 faiz
  • 10 bin TL    36 ay vade       aylık yüzde 2,62 faiz

Borç Transfer İhtiyaç Kredisi de bir başka seçenektir. Borç Transfer İhtiyaç Kredisi kullanılarak tüm ödeme sıkıntılarını sora erdirmek mümkün. Ödemelerinde zorlanan tüm kredi borçlarının tek bir bankada toplanmasını ve uygun taksitlerle ödenmesini sağlayan bu kredi türünde 36 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Burganbank ihtiyaç kredisinden yararlanmak için 18 yaş sınırı vardır. İhtiyaç kredisi başvuruları değerlendirilirken bankanın gelir belgesi talep etmesi mümkündür.

Burganbank İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Burganbank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken banka bazı belgeler isteyecektir. Bu belgeler arasında nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport gibi kimlik belgesi, ücretli çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi ya da şirket yetkililerinin imza sirküleri ile birlikte maaş yazısı istenmektedir. Serbest meslek sahipleri ihtiyaç kredisi için başvuru yaparken son vergi levhasının fotokopisini sunmalıdır. Emekliler ise maaş cüzdanlarının fotokopisini vermelidir. Bunların yanı sıra elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi aboneliklerin faturaları bankaya teslimi gereklidir. Kredi başvuruları 0850 222 8 222 numaralı Müşteri İletişim Merkezi aracılığı ile takip edilebilir. Dijital kredi başvurusunun onaylanması durumunda evrakların iletilmesi ve imkanın alınması için başvurucuya anlaşmalı kurye şirketi yollanır. Kuryenin gelmesi sonrasında kredi kullanana SMS ve e-mail yolu ile bilgi verilmektedir.

Burganbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burganbank ihtiyaç kredisine SMS yolu ile başvuru yapılabilir. Burganbank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna verilen en kısa cevap, 8222’dir. Burganbank ihtiyaç kredisi başvurusu SMS üzerinden yapılacaksa cep telefonundan kısa mesaj bölümüne girip KREDİ yazdıktan sonra T.C. Kimlik Numarası yazılarak 8222’ye gönderilmelidir.

Burganbank Emekliye İhtiyaç Kredisi

PTT anlaşmalı olan Burganbank emeklilere 2019 yılı içinde kredi sunmaya devam etmektedir. Bu kapsamda Burganbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler bankanın şubelerine ya da PTT şubelerine giderek hizmet alabilir. Emekli vatandaşların kredi puanının düşük olması artık kredi alınmasına engel değildir. Bu yüzden emekli maaşını Burganbank’a taşıyan her tüketici 100 bin TL’ye kadar kredi alabilmektedir. Bu süreçte konut ve taşıt kredisi gibi imkanlardan da yararlanılabilir.

Burganbank Emekliye Kredi 2019

Bu banka 2018 yılında çok sayıda kredi hizmeti sunmuştur. Haliyle emekliler için de çok sayıda kampanya düzenlemeye başlamış ve tüketicileri memnun etmeyi sürdürmüştür. O halde Burganbank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken 100 bin TL’ye kadar değişen faiz oranlarıyla tüketici kredisi alabilirsiniz Belirtildiği üzere maaş hesabını Burgan Bank’a taşımanız yeterlidir. Taşıma işlemini SGK binalarından veya e-Devlet üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Burganbank PTT Kredisi Başvurusu

Yaşadığınız bölgede banka şubesinin olmaması halinde hem kredi hem de kredi kartı başvurusu için PTT şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Bankanın özel kredi hizmetlerini anlaşmalı olarak sunan PTT, 81 yaş sınırına kadar kredi vermektedir. Ayrıca 55 bin TL’ye kadar 60 ay vadede alabileceğiniz bu krediyle ilgili tüm detaylar şubeler tarafından paylaşılmaktadır. Kredi notu düşük olan tüketiciler de hızlı bir şekilde PTT ya da Burganbank üzerinden kredi alabilmektedir.

Burganbank PTT Kredisi Faiz Oranları

Belirli dönemlerde değişken olan faiz oranı yüzde 2,39 ile yüzde 2,80 arasındadır. En düşük oran olan yüzde 2,39 üzerinden 10 bin TL’lik kredi için 12 ay vadede aylık 996 TL ödeme yaparak hizmet alabilirsiniz. Bu kredide vergiler toplamı 326 TL olmakla beraber toplam faiz, 1,633 TL olarak tahsil edilecektir.

Bankanın faiz oranları aslında kredi vadesine göre değişmektedir. 81 yaş sınırı bulunan kredi hizmetlerinde 2 yıl vadeli seçenekler de bulunmaktadır. Ayrıca kredi sırasında sunulan hayat kredisi, müşterinin yaşına, kredinin vade ve tutarına göre değişmektedir.

Kredi masraflarına bakıldığı zaman, kredi tutarının yüzde 0,5’i kadar masraf alınmaktadır. Kefil zorunlu olmamakla beraber herhangi bir teminata da gerek yoktur. Bu yüzden Burganbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olmanızda yarar var.

İhtiyaç Kredisi için Gerekli Şartlar Nelerdir?

İhtiyaç kredisi çekebilmek için aranan şartlar Burganbank’ta da aynıdır. Öncelikle kredi notuna bakan bankanın ayrıca kullanacağınız ürün sayısına göre hizmet verdiği unutulmamalıdır. Yine bu süreçte kredi skorunun düşük olması aslında krediye engel değildir. Farklı teminatlar gösterebilir ya da kefil kredisi çekebilirsiniz. Ek olarak emeklilerde sadece maaşın bankaya taşınması zorunluluğu bulunmaktadır. Bunun dışında rahatlıkla bankadan kredi çekebilir ve acil ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bankalar ihtiyaç kredisi vermeden önce ödenmemiş borçların olup olmadığını sorgulamaktadır. Buna ek olarak Burganbank ihtiyaç kredisi başvurusu sürecinde gerekli belgelerin hazırlanması da önemlidir. Bu kredilerde genel olarak nüfus cüzdanı ve gelir belgesi yeterlidir. Ancak Burganbank’taki kredi geçmişiniz olumlu ise sadece kimlik belgesiyle kredi alma şansınız bulunmaktadır. PTT anlaşmalı olan bu bankanın birçok bankacılık ürününde hizmet verdiğini söylemek doğru olacaktır.

Ülkemizdeki Burgan Bank şubelerinin sayısı kısıtlıdır. Ankara ve İstanbul gibi büyük kentlerde olan banka şubelerine giderek hizmet alabilirsiniz.