Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar 2019

Cep telefonları artık herkesin kullandığı bir iletişim aracı haline geldiği için daha kısa sürede bu cihazlardan yararlanmak isteyen kişi sayısı artmıştır. Ayrıca cep telefonu kredisi veren bankalar 2019 yılında birbirinden farklı kampanyalar düzenleyerek tüketicilere yardımcı olmaktadır. Fakat bu bankaların tek başına değil, farklı mağazalar ile anlaşma yaparak telefon kredisi verdiği unutulmamalıdır.

Kimler Telefon Kredisi Alabilir?

Telefon kredisi almak için bazı koşulların sağlanması gerekmektedir. Öncelikle bu hizmetten faydalanmak için kredi engelinin olmaması şarttır. Yani tüketicilerin kredi notunun yüksek olması önemlidir. Günümüzde telefon satışı yapan pek çok mağaza bankalar ile anlaşarak kredi sunmayı sürdürmektedir. Elbette her mağaza için geçerli olmayan bu durumla ilgili bazı araştırmaların yapılması şarttır. İlk olarak telefonu kredisi veren bankalar 2019 yılı için gerekli şartlar aşağıdaki gibidir;

  • Tüketicinin 18 yaşından büyük olması
  • Satın alınması istenen cihazın değerinin, kredi kullanımına uygun olması
  • Kişinin kredi puanının yüksek olması
  • Geri ödeme noktasında sorun yaşamamak için düzenli gelir belgesinin olması
  • Son 2 aya ait fatura ve nüfus cüzdanı gibi belgelerin sunulması

Hangi Bankalar Cep Telefonu Kredisi Veriyor?

Bazı bankalar telefon kredisi sunarak tüketicilere yardımcı olmaktadır. Ayrıca anlaşmalı mağazalar da bu konuda gerekli desteği sunarak en yeni cihazları bu kampanya dahilinde sunmaktadır. Teknolojik ürünler arasında en çok kullanılan cep telefonları için kredi almak isteyenler QNB Finansbank, Denizbank, Odeabank, İNG Bank ve Vakıfbank gibi bankalardan hizmet alabilmektedir.

İNG Bank Telefon Kredisi

İNG Bank, TEKNOSA mağazası ile anlaşarak telefon kredisi vermektedir. 500 TL’den 15 bin TL’ye kadar kredi imkânı sunan bu bankada ayrıca 36 ay vade şansı bulunmaktadır. Öte yandan kredi kullanımında hayat sigortası ve kredi tahsis ücreti istenmemektedir. Bankanın sunduğu kredide faiz oranları da değişkendir. Yüzde 2,59’dan yüzde 2,69’a kadar faiz oranı mevcuttur.

Odeabank Telefon Kredisi

Vatan Bilgisayar mağazası ile anlaşmalı olan Odeabank, telefon almak isteyenler için kredi vermektedir. 600 TL’den başlayan bu krediler 20 bin TL’ye kadar yükselebilir. Öncelikle kullanıcıların SMS ile yapacağı başvurunun ardından mağazaya giderek talep edilen belgeleri hazırlaması gerekmektedir. Zaten telefonu kredisi veren bankalar 2019 yılında birçok hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Vakıfbank Telefon Kredisi

Vakıfbank, anlaşmalı olduğu Gold Bilgisayar mağazası aracılığıyla bilgisayar ve telefon kredisi vermektedir. Herhangi bir ek masraf olmadan alınabilecek bu krediler taksit halinde ödenebilir.

Denizbank Telefon Kredisi

Media Markt ile anlaşmalı olan Denizbank’tan da telefon kredisi alınabilmektedir. Bankanın resmi web sitesinden başvuru yaptıktan sonra ilgili mağazaya başvurarak süreç hakkında hizmet alınabilmektedir.

QNB Finansbank Telefon Kredisi

Turkcell mağazalarıyla anlaşmanlı olan QNB Finansbank, ekstra masraf ve faiz talep etmeden telefon kredisi vermektedir.

O halde genel olarak telefonu kredisi veren bankalar 2019 yılı için birbirinden farklı avantajların yer aldığını söylemek doğru olacaktır. Bu aşamada tüketiciler öncelikle uygulanan faiz oranlarını incelemelidir. Daha sonra vade sayılarını kontrol ettikten sonra eşit taksitlerle cihaz sahibi olunabilir. Her banka bu süreci daha kapsamlı bir şekilde yönetmek içi kampanyalar düzenlemektedir. Bu nedenle söz konusu bankalarla iletişime geçtikten sonra süreç hakkındaki tüm ayrıntılara sahip olmanızda yarar var. Her geçen gün insanları cezbeden yeni telefon modelleri bu sayede tüketicilerle paylaşılmaktadır. Elbette ilerleyen zamanlarda pek çok bankanın farklı mağazalarla anlaşma yapacağı ve yeni hizmetler sunacağı düşünülebilir. Ancak günümüzdeki imkânlar dahilinde artık kısa sürede dilediğiniz telefona sahip olabilir ve garanti kapsamında kullanabilirsiniz.