Denizbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

1997 yılında Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi’nden satın alınan Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu, farklı vade seçenekleri ve faiz oranları ile kullanılabilir. Banka, 2006 yılının Ekim ayında Avrupa’nın büyük finans gruplarından Dexia bünyesine katıldı. Banka 6 yıl süresince Dexia ana hissedarlığında çalışmalarını sürdürdü ancak 28 Eylül 2012’de Rusya’nın en büyük bankası olan Sberbank çatısı altına girdi. 1 Temmuz 2013 tarihinde ise Citi’nin Türkiye’deki Bireysel Bankacılık Bölümü devraldı. Banka 1938 yılında Denizcilik Bankası adı altında kuruldu ve ana amacı Türkiye’de denizcilik sektörüne finansman desteği oldu. Elbette Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken oldukça güzel seçeneklerle karşılaşacağınızı da unutmayın.

Denizbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları da aylık yüzde 2,80’den başlamaktadır. Banka, 2 bin liralık ihtiyaç kredisine 12 ay vadeli olmak üzere aylık yüzde 2,80 faiz oranı uygulamaktadır. 12 aylık vadeli 10 bin liralık ihtiyaç kredisinde aylık yüzde 2,95 faiz uygulayan Denizbank, 24 ay vadeli 10 bin liralık ve 10 bin liralık 36 ay vadeli ihtiyaç kredisine aylık yüzde 2,95 oranında faiz uygulamaktadır.

Kredi Vade Oranları

Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapanların kredilerini maksimum 36 ayda yapmaktadır. Kredi üst limiti ise 55 bin liradır. Kredi tahsis ücreti ise kredinin kullanıldığı anda bir sefere mahsus olarak alınmaktadır ve kredi tutarının binde 5’idir. Hayat sigortası primi ise 10 bin lira için 12 ay vadede 52 lira 14 Kuruş, 24 ay vadede 90 lira 41 kuruş, 36 ay vadede ise 129 lira 84 kuruştur. Aylık yüzde 2.80 faiz oranı da sadece 12 ay vadeli bin ile 2 bin TL tutarındaki ihtiyaç kredilerinde geçerlidir. İhtiyaç kredisine internet ya da Mobil Bankacılık Şubesindeki “Krediler” menüsü altındaki “İhtiyaç Kredisi Kullanım” seçeneği ile başvurulmaktadır. Kredi bankanın şubelerinden alınmaktadır. Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu hafta sonu ve resmi tatiller dahil olmak üzere 09.00 ile -21.00 saatleri arasında yapılabilir. Bazı kredilerde ise 60 ay vadeli kredi seçenekleri sunulmaktadır.

Denizbank İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Denizbank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler vardır. Gerçek kişilerin Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmaları halinde çiftçilik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, ikametgah, imza beyannamesi, tapu fotokopisi ya da kira sözleşmesi sunmalıdır. Banka şahıs firmalarından başta nüfus cüzdanı olmak üzere son 3 yılı gösterir vergi levhası, oda kayıt belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, firma ve ortakların tapu fotokopileri ile varsa menkul belgeleri, imza beyannamesi, son üç yılın vergi dairesi ya da “yeminli” mali müşavirden onaylanmış bilanço ve gelir tablosu, son bir yılın detaylı mizan ve ayrıntılı gelir tablosu, cari yılın detaylı mizan ve ayrıntılı gelir tablosu istemektedir.

Tüzel Kişiler için Başvuru Belgeleri

Tüzel kişilerden ise nüfus cüzdanı başta olmak üzere varsa ortakların haricindeki müdürlük görevini devam ettiren kişinin imza sirküleri, son 3 yılın vergi levhası, oda kayıt belgesi, şirket ana sözleşmesi, Ticaret Sicil Gazetesi aranmaktadır. Dernek ve birlikler de Denizbank’tan ihtiyaç kredisi kullanabilir. Bu tüzel kişilikler; temsile yetkili olan kişilerin nüfus cüzdanı, dernek ya da birliğin vergi mükellefi olması durumunda vergi levhası, noterden onaylatılmış karar defteri, imza sirküleri ve dernek tescil kaydını vermelidir. Kooperatifler içinse temsile yetkili kişilere ait nüfus cüzdanı, Ticaret Sicil Gazetesi, noter onaylı karar defteri, imza sirküleri, kooperatif ana sözleşmesi gereklidir.

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile de ihtiyaç kredisine başvurulabilir. “Denizbank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır denildiğinde, cep telefonundan 3280’e mesaj gönderilmesi gerektiği belirtilmektedir. Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu için cep telefonundan “KREDİM” yazılarak TC Kimlik numarasının 3280’e gönderilmesi yeterlidir. Denizbank “Cebimde Kredi” avantajı ile 55 bin liraya kadar 36 ay vade ile kredi kullanılabilir. Kredinin alınması için Denizbank şubesine gidilmelidir.

MobilDeniz Uygulaması

Denizbank’ın sunduğu tüm ürün ve hizmetlere çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilmek ve başvuru yapabilmek için MobilDeniz uygulamasından yararlanabilirsiniz. Üstelik Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu kapsamında size özel sunulan kampanyalara da ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı indirmenizin ardından internet bankacılığında kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz yeterlidir. Bu süreçte cep telefonunuza SMS doğrulama şifresi gelecek ve tek seferlik güvenlik sorgulamasından geçeceksiniz. Mobil uygulamalar konusunda teknolojinin tüm imkanlarından yararlanan Denizbank, MobilDeniz ile beraber daha kısa sürede hizmet sağlamaya devam etmektedir.

MobilDeniz Uygulaması Hizmetleri

Bu uygulama ile beraber döviz alım satım işlemleri başta olmak üzere havale, EFT, kredi kartı ödemeleri ve tüm finans yönetimini kontrol edebilirsiniz. Şifreli giriş yaptıktan sonra uygulamada bulunan ‘ÇizGir’ özelliği sayesinde kısa yoldan da giriş yapabilirsiniz. Oldukça kapsamlı olan bu uygulama daha çok Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu için tercih edilmektedir. Çünkü yapılan başvurular dakikalar içerisinde tüketicilere yanıt olarak dönmektedir.

Denizbank TL Nakdi Krediler (Ticari Krediler)

Bireysel bankacılığın yanı sıra ticari bankacılık konusunda da kapsamlı bir şekilde hizmet sunan Denizbank, spot TL kredilerle acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu krediyle beraber piyasa koşullarındaki tüm gelişmeler göz önünde bulundurulur ve hem kısa hem de orta vadeli finansmanlardan yararlanılabilir. Spot TL kredi özellikleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Bankanın uygulayacağı faiz oranları ve vade seçenekleri, kredinin kullanıldığı tarihteki piyasa koşullarına göre belirlenir.
 • Vade tarihi geldiği zaman kredinin anaparası, faizle beraber tek seferde kapatılır.
 • Spot TL kredisinde vade ve faiz riskli kontrol altına alınmıştır.

Rotatif TL Krediler

Belirlenmiş bir vadesi bulunmayan ve 3 ayda bir her dönem sonu tahsil edilen rotatif TL kredisi, kısa süreli çalışma sermayesi amacıyla sunulur. Bu kredideki faiz oranları yine piyasalardaki gelişmelere göre hazırlanır. Peşin mal alımı yapmak isteyen ya da kısa vadeli finansmana ihtiyaç duyan firmalar için oldukça idealdir.

İskonto Kredileri

İskonto ya da iştira kredileri, BSMV ve KKDF gibi kesintilerin çıkarılmasından sonra kalan bakiyenin ödenmesi amacıyla sunulan nakdi kredi türüdür.

Nakit Yönetimi Kredisi

Sıfır faizli ve çok kısa süreli olan bu kredide SGK, elektrik, vergi ya da kurumun buna benzer ödemeleri için nakit desteği sağlanmaktadır.

Dövize Endeksli Krediler

İhracat taahhüdü içermeyen ve dövize endeksli olan bu kredideki faiz oranları döviz bazında sunulur. Ayrıca firmalar taahhütte bulunmadığı için vadesinde faiz ve anapara ödemeleri yapılabilmektedir. Firmalar için Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu kapsamında çokça değerlendirildiğini söyleyebiliriz.

Kredili Mevduat Hesapları

Artı veya eksi yönlü olarak alınabilen ve hesabın eksi bakiyeye düşmesi halinde daha önceden belirlenmiş olan kredi limiti kapsamında sunulan kredilerdir. Denizbank şubelerinden ya da ATM kartı üzerinden nakit para kullanılabilir. Ek olarak aylık yapılan işlemlerde müşterilere hesap bildirim cetvel bilgisi gönderilmektedir.

Denizbank Ticari Bankacılık Hizmetleri

Bankanın sunduğu hizmetlerde ticari bankacılık konusunda pek çok alternatif söz konusudur. Bunları sıralayacak olursak;

 • Leasing
 • Yatırım ürünleri
 • Sigorta
 • Proje finansmanı
 • Nakit yönetimi
 • Dış ticaret
 • Factoring
 • Filo kiralama şeklindedir.

Yapacağınız her türlü Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu sürecinde firmaların da bazı kampanyalardan yararlanabildiğini unutmayın. Teknolojik gelişmelere ayak uyduran bankanın kısa sürede hizmet sunduğu da bilinmektedir. Bu kapsamda özel bankacılık, KOBİ bankacılığı, kurumsal ve tarım bankacılığı ile altın bankacılığı gibi alanlarda da hizmet alabilirsiniz.