Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi almak isteyen tüketiciler, Denizbank’tan düşük faiz oranıyla hizmet alabilmektedir. Bu kapsamda Denizbank konut kredisi faiz oranları belirli dönemde değişken olabilir. DenizMortgage kapsamında sunulan ve oldukça düşük faiz oranlı olan bu krediyle ilgili tüm detayları yazımızın devamından öğrenebilirsiniz. Ayrıca başvuru kanalları ve yıllık maliyet oranlarını da aynı şekilde takip edebilirsiniz.

Denizbank Mortgage Faiz Oranı Ne Kadar?

Vade sayısı fark etmeksizin %1,69 faiz oranıyla sunulan konut kredisinde 25 yıla kadar vadelendirme seçeneği yer almaktadır. Bu anlamda 100 bin TL için tüm vadelerde %0,5 kredi tahsis ücreti alınır. Krediyle beraber hayat sigortası, konut sigortası ve DASK’ın Denizbank’tan yapılması halinde faiz oranlarında %0,02’lik bir indirim uygulanmaktadır. Konut sigortası ve DASK, satın alınacak konutun yer aldığı lokasyona göre değişmektedir. Buna ek olarak kredi tahsis ücreti sadece başlangıçta alınır ve tek sefere mahsustur. Söz konusu kredide toplam maliyet oranı %1,72 olmakla beraber ödenecek miktar vadeye göre değişmektedir. 60 ay vadede 100 bin TL’lik konut kredisi talep edildiğinde aylık taksit 2,665 TL olacaktır. 120 ay vadede ise bu rakam 1,951 TL’ye düşecektir.

Denizbank Konut Kredisi Kullanma Şartları

Her kredide olduğu gibi Denizbank’tan kullanacağınız konut kredisinde öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Bununla beraber;

 • Resmi gelir belgesine sahip olmanız
 • Finansal geçmişinizin uygun olması
 • Kredi notunun yüksek olması
 • Satın alınacak konutun tapuda mesken olarak geçmesi
 • Satın alınacak konutun iskanının alınmış olması
 • Evli bireylerin eş rızasını yazılı olarak bankaya iletmesi gerekmektedir.

Bankadan konut kredisi kullanmak için izlenmesi gereken adımlar ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

 • Talep edilen kredi tutarı belirlenmelidir.
 • Doldurulması gereken başvuru formu, hatasız ve eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.
 • Bankanın talep ettiği evraklar sorunsuz olarak teslim edilmelidir.
 • Bu işlemlerden sonra ekspertiz ücreti ödenmelidir.
 • Ekspertiz raporunun çıkması beklenmelidir.
 • Bankadan teslim alınan ipotek evrakları Tapu Müdürlüğü’ne iletilmelidir.
 • Tapudaki devir işlemleri sona erdiğinde buradan alınacak belgeler tekrar bankaya ulaştırılmalıdır.
 • Konut kredisinin kullanılması için kredi sözleşmesi imzalanmalıdır.

Tüm bu süreçler elbette Denizbank konut kredisi faiz oranları belirlendikten sonra yapılmalıdır. Oldukça düşük faiz oranıyla sunulan konut kredilerinde aslında bankalar ciddi bir rekabet içerisindedir. Zaman zaman faiz oranlarının düşürülmesiyle beraber her tüketici ihtiyacı olan krediyi rahatlıkla alabilmektedir.

Denizbank Konut Kredisi Başvuru Belgeleri

Konut kredilerinde gerekli olan başvuru belgeleri nüfus cüzdanı, tapu fotokopisi, fatura ya da ikametgah belgesi ile gelir belgesidir. Ancak gelir belgesi her tüketici için farklı hazırlanabilir. Yani memurlar maaş bordrosuyla, emekliler emekli aylık dökümüyle, özel sektör çalışanları ise şirket imza sirküleri ile bu krediye başvurabilir.

Şirket ortakları gelir tablosu, oda kayıt belgesi, güncel vergi levhası, bilanço ve imza sirküleri ile konut kredisine başvurabilmektedir. Öte yandan gayrimenkul kira gelirine sahip olanlar da kira kontratı ve tapu belgesiyle bu krediden yararlanabilir. Son olarak çiftçiler arazi tapu fotokopisi ve çiftçilik belgesi ile rahatlıkla kredi başvurusu yapabilmektedir.

Denizbank Konut Kredisi Hesaplama

Bankanın resmi web sitesi olan www.denizbank.com adresine giriş yaptıktan sonra Mortgage kategorisine ulaşarak Denizbank konut kredisi faiz oranları ve diğer bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Elbette bankanın ihtiyaç ve taşıt kredi hakkındaki tüm detaylı bilgiler de paylaşılmaktadır. Sitemizden de ihtiyacınız olan tüm kredi bilgilerine ulaşarak başvuru sürecini hızlandırabilirsiniz. Tüm bu bilgilerle beraber konut kredileri hakkında bilinmeyen ve çokça araştırılan konulara da bu kategoriden ulaşmanız mümkündür.