Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Bankalardan kredi çekerek taşıt kredisi almak isteyenler için uygun faizli kredilere Denizbank’tan ulaşabilirsiniz. Sabit faiz oranıyla hizmet sunan bu bankanın ayrıca uzun vadeli kredilerinden faydalanılabilir. Buna ek olarak bankanın sunduğu hizmetler oldukça kapsamlıdır. O halde Denizbank taşıt kredisi faiz oranları ile beraber başvuru belgeleri, vade oranları ve hesaplamalarını yazımızın devamından takip edebilirsiniz. Elbette bu süreçte yıllık maliyet oranı ve aylık ödenecek tutarlarla ilgili de örnek sunmaya devam ediyor olacağız.

Denizbank Araç Kredisi Özellikleri

2. el ya da 0 kilometre araçlarla için uygun faiz oranlarıyla taşıt kredisi almak için Denizbank’a başvuran tüketiciler bu kredinin özelliklerini de araştırmak durumundadır. Uygun vade ve oranların yanı sıra esnek, eşit ve sabit faizli ödeme planı oluşturan bankada, 3 aya kadar taksit erteleme imkanı da yer almaktadır. Üstelik başvurulara 1 iş günü içinde yanıt verilmektedir. Bu nedenle Denizbank taşıt kredisi faiz oranları ile beraber kredinin özellikleri de oldukça memnuniyetle karşılanmıştır. Geri ödeme günleri ise kredi kullanımından sonraki 45 güne kadar kişisel tercihlerinize göre yapılabilmektedir.

Denizbank Araç Kredisi Faiz Oranları

Bankadan taşıt kredisi almak isteyenler %1,89’luk faiz oranıyla karşılaşmaktadır. Maliyet oran ise %2,29 olarak belirlenmiştir. Örnek verecek olursak, 10 bin TL’lik taşıt kredisi 48 ay vade ile alındığı zaman aylık 344 TL’lik taksit ile toplamda 16 bin 514 TL olarak geri ödenecektir.

Şu an için %1,89’luk faiz oranının diğer bankalara göre uygun olduğu söylenebilir. Bu yüzden yapacağınız araştırmalarda mutlaka faiz oranı karşılaştırması yapmanız gerekecektir. Taşıt kredisi aslında ihtiyaç ve konut kredilerine göre çok daha uygun faizlerle sunulduğu için tüketicilerin dikkatini çekmeyi sürdürmektedir. Sadece aylık maliyet oranı her bankada olduğu gibi bu bankada da biraz fazladır. Yine de bankanın hizmetlerinden yararlanarak araç sahibi olan binlerce tüketicinin varlığından söz edilebilir.

Denizbank Taşıt Kredisi Başvuru İşlemleri

Bankadan araç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler ilk olarak kullanmak istediği taşıt kredi tutarını belirlemelidir. Bununla beraber ödemeniz gereken toplam geri ödeme ile aylık taksit tutarını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Çünkü bütçeye uygun olan her vade seçeneğinin daha rahat ödenebileceği unutulmamalıdır. Bu süreçte başvuru formunda yer alan kişisel ve iletişim bilgilerinin de eksiksiz olarak doldurulması şarttır. Son olarak evraklar bankaya iletildikten sonra 1 iş günü içinde olumlu geri dönüş sağlanması halinde kredi sözleşmesi imzalanabilir. O halde Denizbank taşıt kredisi faiz oranları kapsamında bu durumlara da dikkat edilmesi gerektiğini unutmayın.

Denizbank Araç Kredisi Başvuru Belgeleri

Bankalar sunduğu kredi hizmetlerinde bazı belgeler talep etmektedir. Taşıt kredilerinde de önemli belgeler yer alır. Nüfus cüzdanı ile beraber araç ruhsat fotokopisi, ikametgah belgesi ya da fatura ve gelir belgesinin hazırlanması gerekmektedir. Bu belgeler arasından gelir belgesi, çalışan ve emekliler için farklılık göstermektedir.

Özel sektör çalışanları şirket imza sirküleri ve maaş bordrosu ile araç kredisine başvurabilir. Memurlar ise sadece maaş bordrosu ile bu krediden faydalanabilir. Şirket ortakları bilanço, güncel vergi levhası, oda kayıt belgesi, imza sirküleri ve gelir tablosu ile beraber taşıt kredisi alabilmektedir. Çiftçiler çiftçilik belgesi, emekliler emekli aylık dökümü ile kredi başvurusu yapabilirken, gayrimenkul kira geliri olanlar da ilgili kira kontratı ya da tapu belgesiyle bu hizmetlerden faydalanabilmektedir.

Elbette Denizbank taşıt kredisi faiz oranları her tüketici için sabit olduğundan dolayı işlemler çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Ayrıca tüketiciler Denizbank araç kredisi hesaplama süreçlerinden faydalanarak tamamen bütçeye uygun hareket etmelidir.