Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olan kişiler de bankalardan kredi alarak bazı ihtiyaçlarını karşılamak ister ve bunun için düşük kredi notuna kredi veren bankalar hangileri sorusuyla ilgili araştırma yapar. Günümüzde bankalardan kredi çekebilmek için ilk olarak kredi notunun iyi durumda olması gereklidir. Ancak kredi notu iyi durumda olmayanların da bankalardan belli şartlar dahilinde kredi alma imkanı vardır. Kredi notu düşük olanların, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar sayesinde endişelenmesine gerek yoktur. Bu bankalar, kredi notu çok kötü olanlara bile kredi verebilmektedir. Önceki dönemlerde BDDK, kredi notu düşük ya da kara listede olanlara kredi veren bankalara yaptırım uygulamıştır. Bu nedenle bankalar, bu durumda olan kişilere kredi vermek istemezdi. Ancak günümüzde durum farklılaşmış, bankalar kredi notu düşük olanlara da kredi vermeye başlamıştır. Ayrıca kredi yapılandırması yapan, borcunu ödeyen kişiler, kredi notu kötü olsa bile banka kredisi kullanabilmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Faiz Oranları

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar faiz oranları da normal ihtiyaç kredilerinden bir miktar fazladır. Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren bankalar, piyasadaki rekabet koşulları nedeniyle kredi notu bozuk olanlara kredi vermektedir. Faiz oranları ise yazımızın devamında paylaşılmıştır.

Hangi Bankalara Başvurabilirim?

ING Bank, Denizbank, Akbank, TEB, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi, ICBC Bank ve AktifBank, düşük kredi notuna kredi veren bankalar konusunda olumlu yanıt veren bankalar arasındadır. Kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankalar, bu krediler için aylık ortalama yüzde 2,29 faiz uygulamaktadır. 36 aya kadar vade ile alınabilen kredinin düzenli ödenmesi şarttır. Aksi takdirde bankanın ödemeleri yasal yollarla yapacağı, bilinmelidir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar İçin Gerekli Belgeler

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar için gerekli belgeler mutlaka hazırlanmalıdır. Kredi notu düşük olanların normal kredi başvurularında istenen evraklara ilave olarak çok daha fazla bir belge getirmesine gerek yoktur. Çünkü bankalar, kredi notu düşük olanlara kredi vereceklerse mevcut gelir seviyelerine bakmaktadır. Kredi başvurusu yapacak olanlar, gelir durumunu gösteren belgeleri bankaya sunmalıdır. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin belli bir şerde çalışmasının yanı sıra gayrimenkul geliri varsa, kira kontratını eklemeleri tavsiye edilmektedir.

Kefil ve Teminat ile Kredi Çekmek

Günümüzde düşük kredi notuna kredi veren bankalar konusunda hizmet veren bankalar gerek duyduklarında kefil ve teminat da isteyebilir. Kişilerin ipotek edebilecekleri konutlarının olması durumunda tapuyu, araçları varsa araç ruhsatlarını bankaya sunmalıdır. Bu sayede kredi alımı çok daha kolay olur. Kredi başvurusu yapan kişilerin kefil göstermesi durumunda başvuru sırasında bu kefilin de beraberinde bulunması gereklidir. Çünkü kredi başvuru sözleşmesine hem krediyi kullanacak olan hem de kefil imza atmalıdır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar başvurusu nasıl yapılır sorusu sıklıkla sorulur. Başvuru, internet bankacılığının yanı sıra bizzat şubeye giderek yapılabilir. Başvuru için genellikle 18 yaşını doldurmak yeterlidir. Ancak bazı bankaların kredi notu düşük olanlara kredi vermek için yaş sınırını 20 olarak belirlemiştir. Kredi kullanmak için geçerli olan en üst yaş sınırı ise genel olarak sigorta şirketlerinin yaş sınırı olarak belirlenmiştir. Bu da ortalama 70 yaştır. Bu yaşın üzerinde olan kişilerin bankalardan kredi kullanması mümkün değildir. Bankalarla hiç çalışmayan ya da 5 yıldan uzun bir süredir bankalarla ilgili herhangi bir işlem yapmayan kişilerin kredi notu da negatiftir. Kredi notunuzun olmaması, bankalarla geçmiş çalışma düzeni belli olmadığı için kredi başvurusu riskli olarak değerlendirilir. Bu durumda olanlara da düşük kredi notuna kredi veren bankalar konusuyla ilgili olarak sizlerle paylaştığımız bankalar tarafından kredi verilebilmektedir. 

Kefil ile Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi skoru düşük olanlar düşük kredi notuna kredi veren bankalar kapsamında kefille başvuru yapabilmektedir. Kefil için de belirlenen kredi notu risk grupları üzerinden rahatlıkla hizmet alındığı için talep ettiğiniz tutarda başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle kefille kredi almak için kredi notunun en az 1100 olması gerekmektedir. Ancak bu süreçte kefilin gelir belgesi sunması şarttır. Ancak 1500 ve üzerindeki kredi skoruna sahip olan kefiller için anında kredi sunulmaktadır.

Yapı Kredi Kefil Kredisi

10 bin TL’ye kadar kefille kredi alabileceğiniz bu bankadan 48 ay vadeli kredi talep edebilirsiniz. Faiz oranları biraz yüksek olsa da kredi skoru düşük olanlar için oldukça uygun alternatifler sunduğunu söyleyebiliriz.

Fibabanka Kefil Kredisi

10 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunan Fibabanka, kefilden gelir belgesi talep etmemektedir. Buna ek olarak 24 ay vadeli kredi alabilirken faiz oranlarının Yapı Kredi Bankasında olduğu gibi yüksek ilerlediğini unutmamakta yarar var.

İş Bankası Kefil Kredisi

Tüketiciler için düşük kredi notuna kredi veren bankalar arasında yerini alan İş Bankası’ndan 36 ay vadeli kredi alabilirsiniz. Kefilin kredi skoruna göre hizmet veren İş Bankası ayrıca kendi müşterilerine anında kredi vermeyi sürdürmektedir.

Garanti Kefil Kredisi

25 bin TL’ye kadar kefil kredisi alabileceğiniz Garanti Bankasından hizmet alabilirsiniz. Ancak kefilin bu konuda aylık gelirinin olması ve sigortalı bir işte çalışması şarttır.

Denizbank Kefil Kredisi

55 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli kefil kredisi veren Denizbank, bir hayli yüksek faiz oranıyla tüketicilere destek olmaktadır. Ayrıca kendi müşterilerine çok daha düşük faiz oranlarıyla kredi verdiğini unutmayın.

Halkbank Kefil Kredisi

10 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi sunan Halk Bankasının kendi müşterileri gelir belgesi ve kefil sunmadan kredi talep edebilmektedir. Günümüzde düşük kredi notuna kredi veren bankalar arasında yerini alan Halk Bank ayrıca esnaf kredileriyle de hizmet sunmaya devam etmektedir.

QNB Finansbank Kefil Kredisi

Ertelemeli kredi hizmeti veren QNB Finansbank’tan 50 bin TL’ye kadar kredi alabileceğinizi unutmayın. Ayrıca enpara.com uygulamasıyla beraber çok daha avantajlı seçeneklere ulaşabilirsiniz.

İpotekle Kredi Veren Bankalar

Kefilin kredi skorunun düşük olması nedeniyle bazı bankalar ipotekle kredi vermektedir. Kendi adınıza kayıtlı bir gayrimenkulü ipotek olarak göstererek kredi alabilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı da bu sayede karşılayabilirsiniz. Genelde düşük kredi notuna kredi veren bankalar olarak da bilinen ipotekli krediler için aşağıdaki bankalara başvuru yapabilirsiniz;

  • Ziraat Bankası
  • Akbank
  • Yapı Kredi
  • QNB Finansbank
  • İş Bankası
  • Denizbank
  • Vakıfbank

İpotekli Kredi Almak için Gerekli Evraklar

Nüfus cüzdanı başta olmak üzere gelir belgesi ve ipotek göstereceğiniz gayrimenkulün tapusunu bankaya sunmanız gerekmektedir. Ayrıca şirket ortakları ve serbest meslek sahipleri vergi levhasıyla krediye başvuru yapabilir. Ücretli çalışanlar ise maaş bordrosuyla ipotekli kredi alma şansına sahiptir.

Günümüzde düşük kredi notuna kredi veren bankalar konusunda sizlerle sıraladığımız bu bankalara başvuru yapabilirsiniz. Bankalar bu evraklara ek olarak bazı belgeleri de sizlerden talep edebilir. Kısa sürede hazırlanması gereken bu evraklar sayesinde ipotekli kredi alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.