En İyi Yatırım Fikirleri 2019

Yatırımcılar ve genç girişimciler en iyi yatırım fikirleri 2019 yılı için araştırma yapmayı sürdürmektedir. Bu kapsamda birbirinden farklı iş fikirleriyle karşılaşan bireyler aslında en mantıklı seçimi yaparak iş sahibi olabilir. Elbette belirli bir sermaye ile başlanan bu tür yatırımlarda risk faktörü çok önemlidir. Yani birtakım riskler alarak sermayenizi kullanabilir ve mantıklı yatırım fikirler ile yola devam edebilirsiniz. Yazımızın devamında 2019 yılının en kârlı iş fikirlerini sizlerle paylaşacak ve detaylı bilgiler sunuyor olacağız.

E-Ticaret

Geçtiğimiz yıllarda e-ticaret sektörü çok revaçta değildi. Ancak teknolojinin gelişimiyle beraber artık bu sektörde ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Ayrıca en iyi yatırım fikirleri 2019 arasında Türkiye’de büyük bir rekor beklentisi bulunmaktadır. Birbirinden farklı ürünlerin kapsamlı bir şekilde satışa çıkarıldığı bu sektörde reklamların da önemli olduğu unutulmamalıdır. Doğru bir reklam planlaması ile kısa sürede büyük kitlelere ulaşılabilir. Yaklaşık olarak 5000 TL gibi bir sermaye ile rahatlıkla bu sektöre giriş yapılabilir.

Kanola Yetiştiriciliği

2019 yılının kârlı iş fikirleri arasında bulunan Kanola yetiştiriciliği ile beraber yatırım sağlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 40 bin TL ile tarım sektörüne giriş yapabilirsiniz. Elbette bu konuyla ilgili çok daha kapsamlı bir araştırma yapılması gerekiyor.

Halı Saha

Şüphesiz halı saha açarak para kazanan çok sayıda yatırımcı bulunmaktadır. Haliyle en iyi yatırım fikirleri 2019 yılında da bu sektör en çok tercih edilen alanlardan biri haline gelmiştir. Ancak sermayesi biraz fazladır. Yaklaşık 900 bin TL ile 1 milyon TL arasında yatırım yapabileceğiniz bu sektörün maliyeti artmaya devam etmektedir. Çünkü halı sahanın kurulacağı alan, tesis hizmeti ve daha pek çok faktörün bir araya gelmesiyle rakam artacaktır.

Cafe

Ülkemizde cafe sektörü artık önüne geçilemez bir hal almaya başlamıştır. En küçük şehirlerde bile onlarca cafenin olduğu görülüyor. 200 bin TL’lik sermaye ile açılabilecek cafelere olan ilgi artmaya devam ettiği için yatırımcılar daima bu sektörle ilgilenmektedir. Elbette personel maaşı, ürün gideri ve mekan hizmetleri gibi farklı alanlarda detaylı bir araştırma yaparak sektöre adım atılabilir.

Turizm

Daha önceleri sadece yaz turizmi olarak adlandırılan bu sektör şimdilerde kış turizmiyle de yatırım almaya devam etmektedir. Türkiye’deki tatil bölgelerinde yabancı turistlerin oldukça düşük rakamlarla tatil yaptığı biliniyor. Öyle ki 300 Euro gibi bir rakam ile haftalık tatil planı yapan turistlerin sayısı da artmaktadır. Bu yüzden en iyi yatırım fikirleri 2019 araştırması yapan herkesin turizm sektörüne ilgi duyduğu biliniyor. Ancak sektöre girmek için oldukça büyük sermayelerin olması da şarttır.

Kuruyemiş

Türkiye’de kuruyemiş sektörü de gelişimini sürdürüyor. Yaklaşık olarak 60 bin TL ile rahatlıkla bir kuruyemiş dükkanı açılabilir. Ayrıca yatırımcılar kendi üretimlerini gerçekleştirmek için biraz daha yüksek sermayeler ile üretim tesisi de kurabilir. Bu sebepten ötürü en iyi yatırım fikirleri 2019 araştırmalarında kuruyemiş sektörüne olan merak devam etmektedir. Kâr marjı bir hayli yüksek olan bu sektörün günümüzdeki pek çok yatırımcı tarafından tercih edildiği unutulmamalıdır.

O halde var olan sermayenizi kârlı bir iş fikrine dönüştürmek için sizlerle paylaştığımız bu sektörleri araştırabilirsiniz. Her birinin farklı kâr marjı olduğu için yatırımlarınızı çeşitli faktörler çerçevesinde sürdürebilirsiniz. Buna ek olarak belirttiğimiz gibi her sektörün kendine özel riskleri vardır. Örneğin bir halı saha yatırımı ile butik yatırımı riski aynı değildir. Halı saha, yapılacak reklamlarla desteklenerek ilgi görebilir. Fakat butikler dikkat çeken ürünleri uygun fiyatlarla satmadığı sürece müşterilerin ilgisini çekemez ve bir süre sonra yatırımdan zarar elde edilebilir.