En Uygun Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bireylerin çoğu zaman nakit paraya ihtiyacı olur ve bu durumda en uygun gelir belgesiz kredi veren bankalar araştırılır. Günümüzde tüm ihtiyaçlar için bankalar kredi vermektedir. Bu krediler uygun faizlerle verilmekte, bu sayede kredi kullananlar 36 aya kadar ödeme imkanı elde etmektedir. Ancak kredi almak için bazı şartlar vardır ve bunlar, bankalara göre değişkenlik gösterir. Kredi kullanabilmek için bankalar öncelikle gelir belgesi istemektedir ancak gelir belgesiz kredi kullanma olanağı da vardır. Ülkemizde kamu ve özel sektöre ait bankalar vardır ve bu bankaların tamamı, farklı ihtiyaçlar için kredi kullandırır. En fazla ihtiyaç duyulan kredi türleri de ihtiyaç, konut ve taşıt kredisidir. İhtiyaç kredileri 3 ay ila 36 ay arası vadelerle sunulurken, taşıt kredisi 48 aya, konut kredisi de 120 aya varan vadelerle kullanılabilir. Gelir belgesiz kredi genellikle ihtiyaç kredileri için geçerlidir. CEPTETEB, EN Para ve N Kolay Kredi gibi farklı kuruluşlar kredi için gelir belgesi istemezken, Odeabank’ın gerekli gördüğü takdirde gelir belgesi talep ettiği bilinmektedir.

En Uygun Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir belgesiz kredi araştırılırken en uygun gelir belgesiz kredi nasıl alınır sorusunun cevabı araştırılır. Gelir belgesinin bulunmaması banka yönetiminin kredi başvurusu yapacak olan kişiye daha az güven duymasına neden olur. Güven sorunu olduğunda da beraberinde yüksek risk oluşur. Bu nedenle gelir belgesiz krediyi kabul ettiğinde daha yüksek faiz oranı isteyebilir. Normalde kredi için bankaya başvurulduğunda bir gelir belgesinin sunulması istenir. Ancak en uygun gelir belgesiz kredi veren bankalar geçmiş dönemleri incelemektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Alma

Herhangi bir banka ile yapılan işlemlerde sorun olup olmadığı, ödemelerin düzenli olarak yapılıp yapılmadığı, kredi ödemelerinin geciktirilip geciktirilmediği gibi durumlar araştırılır. Bankanın yaptığı araştırmalarda herhangi bir olumsuz durumun olmaması durumunda gelir belgesi sunmadan kredi alma imkanı oluşmaktadır. Banka, kredi kartları ile ilişkilere de bakar. Kredi kartı ödemelerinde gecikme ya da başka bir sorun olmaması durumunda banka, gelir belgesiz kredi verebilir. SMS ile gelir belgesiz kredi başvurusu yapılabilir ancak bu, kredi notunun düşük olması durumunda bankanın onay vermeme ihtimalini ortaya çıkarır.

Enpara Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank’ın alt kuruluşu olan Enpara, 36 aya varan vadelerle ve uygun faiz oranlarıyla belgesiz kredi çekilebilir. Banka, kesinti ve masraf olmadan kredi kullanma avantajı sunmaktadır. Enpara internet sitesi üzerinden kredi başvurusu yapılabilmekte, böylece belgesiz, kefilsiz kredi kullanılabilmektedir.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

ING Bank, gelir belgesiz 50 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. Kredi faiz oranları ise diğer bankalardan biraz daha düşüktür. 36 aya varan vadelerle ING Bank’ın internet sitesinden, telefon bankacılığından, SMS yollayarak ya da şubelere giderek kredi başvurusu yapılabilir.

Odeabank Nakit Hazır Kredi

Kefilsiz ve belgesiz olarak kredi alabileceğiniz bir diğer banka , Odeabank’tır. Nakit hazır kredisi adı altında sunulan bu uygulamada 60 ay vadeli kredi seçeneklerinden 10 bin TL’ye kadar faydalanabilirsiniz. Başvurusu onaylanan tüketiciler sadece TC kimlik numaralı nüfus cüzdanıyla kredi alabilmektedir. Bu kredide 53 TL’lik kredi tahsis ücreti de bulunmaktadır. Faiz oranı ise %2,27 olarak belirlenmiştir. O halde 10 bin TL için 36 ay vadede topma ödeme 15 bin 817 TL olacaktır. 48 ay vadede 18 bin TL, 60 ay vadede ise 20 bin 414 TL geri ödeme yapılması gerekmektedir.

İş Bankası Belgesiz Kredi

30 bin TL’ye kadar anında kredi alabileceğiniz İş Bankasında maksimum limit 30 bin TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca sigorta yaptıran tüketiciler %2,20 faiz oranıyla, yaptırmayanlar ise %2,30 faiz oranıyla krediden yararlanmaktadır. Şubeye gitmeden başvuru yapabileceğiniz bu kredide kefil şartı da bulunmamaktadır.

Aktifbank Kolay Kredi

N Kolay Kredi uygulamasıyla ciddi bir müşteri kitlesine ulaşan Aktifbank, 60 ay vadeli 30 bin TL’ye kadar kredi sunmaktadır. Bu özelliğiyle en uygun gelir belgesiz kredi veren bankalar arasındaki yerini almıştır. Ancak faiz oranları biraz yüksek karşılanabilir. Yüzde 2,49 faiz oranıyla belgesiz kredi veren bu bankaya geri ödemeler PTT bankamatiklerinden yapılabilmektedir.

TEB Anında Kredi

CEPTETEB uygulamasını kullanan tüketiciler de anlık olarak ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmektedir. Bu süreçte CEPTETEB üzerinden herhangi bir belge talep edilmez. Sadece banka müşterisi olmanız ve kredi puanının da yüksek olması yeterlidir. Ek olarak diğer bankalara göre daha uygun faiz oranlarıyla hizmet sunan TEB, dijital bankacılık konusunda da ileri teknolojileri kullanmaktadır. Yapacağınız pek çok araştırmada Türkiye Ekonomi Bankasının sunduğu hizmetleri görebilir ve özellikle de CEPTETEB uygulamalarının ne kadar kapsamlı olduğunu anlayabilirsiniz. Başvurulara ise anlık dönüş yapılmaktadır.

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Garanti Bankası, gelir belgesiz kredi veren bankalar arasındadır ancak bankanın bu avantajından yararlanmak için kredi notu iyi seviyede olmalıdır. Garanti Bankası internet bankacılığından, cep şubesinden, Garanti Bankası şubelerinden ya da kısa mesaj yoluyla kredi başvurusu yapılabilir.

Belgesiz Kredi Başvurusu

Kamu ya da özel bankaların en uygun gelir belgesiz kredi başvurusunu değerlendirirken aradıkları ilk şart, kredi notunun yüksek olmasıdır. En uygun gelir belgesiz kredi veren bankalar kredi başvurusu yapıldığında kredi notunu inceleyerek başvurunun kabul edilip edilmeyeceğine karar verir. Daha önce kullanılan kredilerin ve kredi kartı borçlarının nasıl ödendiği, kredi notunu belirleyen en önemli faktördür. Kredi taksitlerini ve kredi kartı ödemelerini düzenli olarak ödeyenlerin kredi notu yüksektir. Bunun yanı sıra ödenen kredi taksitleri ve kredi kartı borcunun durumu ile gelir durumunun dengeli olması da kredi notunu yükseltir. Ayrıca bankalar, gelir belgesiz kredi verirken bir ipotek de isteyebilir. Taşınmaz ipoteği ile kolayca gelir belgesiz kredi alınabilir.

Bunların yanı sıra banka müşterisi olan birinin kefil olması durumunda da gelir belgesiz kredi kullanılabilir. En uygun gelir belgesiz kredi veren bankalar araştırılırken bu durum göz ardı edilmemelidir.

Gelir Belgesiz Kredi Özellikleri

Kredi başvurunun onaylanması sürecinde başvurucunun maaş durumu da önemli bir unsurdur. Kredi başvurusu yapanın düzenli bir gelire sahip olması istenir. Son 6 ay içinde maaşının düzenli olarak yattığını ve alınan maaşın asgari ücret altında olmadığı beyan edenlerin başvuruları, çok daha kısa sürede onaylanır. Serbest meslek çalışanları, zanaatkarlar, tarım ve hayvancılıkla uğraşanlarla ticaret yapanların gelirleri her zaman sabi olmaz, Herhangi bir işte çalışmayan ev kadınları da kredi kullanmak istemektedir. Bu durumda biraz daha yüksek faizle gelir belgesiz kredi kullanılabilir. Ya da üzerinde bir gayrimenkul kayıtlıysa, ipotekle kredi alabilirler.

Bazı bankaların müşteri portföyünü genişletmek adına ve kredi başvurularını geniş kapsamda değerlendirmek amacıyla çalışmayan kişilere kredi verdiği bilinmektedir. Geliri bulunmayan ya da çalışmayanlar, belli kredi türlerinde ve oranlarında özel bankalardan kredi alabilir.

Gelir Belgesiz Kredi Faiz Oranları

Belgesiz krediye başvururken en uygun gelir belgesiz kredi faiz oranlarına da dikkat edilmelidir. En uygun gelir belgesiz kredi veren bankalar,yüzde 2,53 ile Yüzde 2,75 arasında faiz oranı uygulamaktadır.