En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Nakit desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlar için birçok banka kurumu tarafından verilen ihtiyaç kredileri bulunur. En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar sayesinde nakit ihtiyacını anında giderebilmek mümkün olur. İhtiyaç kredisini en uygun faizler üzerinden veren banka kurumlarının başında devlet bankaları gelir. Bunun yanı sıra bazı özel bankalar da kampanyalar dahilinde uygun ihtiyaç kredisi vermektedir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin ilk devlet bankası olma özelliğini taşıyan Ziraat Bankası, nakit ihtiyacı olanlara uygun faiz üzerinden kredi verir. Bireysel ihtiyaç kredisi başvuruları şube üzerinden ya da cep şube üzerinden yapılabilir. 3 aydan başlayarak 36 aya kadar vadeli bir şekilde verilen ihtiyaç kredisi, %1.54 faiz oranı üzerinden hesaplanır. Örnek verilmesi gerekirse, 10.000 TL değerinde ihtiyaç kredisini 36 ay vade ile kullanmak isteyen bir müşterinin aylık ödemesi 382,82 TL olurken, toplam geri ödeme miktarı 13,781 TL olur.

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin bir diğer devlet bankalarından biri olan Halkbank, uygun faiz oranı ile kredi veren kurumlar arasında yer alır. İhtiyaç kredisini en uygun fiyatlandırma ve faiz oranı ile Halkbank üzerinden alabilmek mümkün olur. Ziraat Bankası gibi %1.54 oran üzerinden 36 ay vadeye kadar kredi alınabilir. Maksimum 50.000 TL limit ile sınırlandırılmış olan ihtiyaç kredisine minimum 10.000 TL’lik başvuruda bulunulabilir.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Devlet bankalarından bir tanesi olan Vakıfbank da ihtiyaç kredisini en uygun oranlar üzerinden veren kurumlardandır. %1.51 oranından başlayan faizler ile 36 aya kadar vadeli şekilde ihtiyaç kredisi çekebilmek mümkün olur.

Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisinin en uygun faiz oranı ile çekilebileceği banka kurumlarından bir tanesi Türkiye İş Bankası’dır. 3 ay geri ödemesiz seçeneği ile verilen ihtiyaç kredisi %1.65 oranından başlar ve 36 aya kadar vadelendirme yapılabilir. Minimum 10.000 TL’den başlayan kredi başvuruları, 80.000 TL’ye kadar çıkabilir. Kredinin geri ödemesi ilk 3 ay boyunca yapılmaz.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası Türkiye’de yer alan özel bankalardan bir tanesi olmasına rağmen kampanyaları dahilinde uygun faizli krediler sunar. İhtiyaç kredileri de bunlardan bir tanesidir ve %1.79 oranından başlayan faizler ile kredi kullanımı yapılabilir. 15.000 TL minimum limit ile başlayan ihtiyaç kredisi tutarı, 100.000 TL’ye kadar çıkabilir. 15.000 TL üzerinden ihtiyaç kredisi çekmiş olan bir müşterinin 36 aylık vade üzerinden ödemesi aylık 641,12 TL olurken, toplam geri ödemesi ise 23.080 TL olmaktadır.

TEB İhtiyaç Kredisi

Uygun faiz oranı ile kredi veren bankalardan bir diğeri TEB olarak bilinir. TEB şubeleri üzerinden ya da cep şube ile internet şubesi üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. 10.000 TL minimum limit ile başlayan ihtiyaç kredisi 50.000 TL maksimum limit ile sonlandırılmıştır. TEB üzerinden alınacak ihtiyaç kredisinin faiz oranı banka tarafından %1.6 olarak belirlenmiştir.

Denizbank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredilerini kendi kampanyaları dahilinde oldukça uygun faiz oranı üzerinden veren Denizbank;

  • Sağlık
  • Kişisel harcamalar
  • Eğitim
  • Bireysel ihtiyaçlar kapsamında değerlendirme yapar.

3.000 TL ve altındaki kredi tutarları için maksimum 12 ay vadeli olmak üzere %1.71 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi kullanılabilir. 10.000 liraya kadar ulaşan ihtiyaç kredisi tutarlarının 36 ay vadeli faiz oranı ise %2.23 olarak belirlenmiştir. 10.000 TL ve altında ihtiyaç kredisi veren tek banka olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Maksimum 65.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi çekebilmek mümkün olur.