En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi, bankalar tarafından ihtiyaçların karşılanması için verilen bir kredi türüdür ve en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar araştırılarak bu kredi uygun ödeme koşulları ile kullanılabilir. İhtiyaç kredisi, tüketici kredisi olarak nitelendirilir. Bu kredi, eğitim, konut geliştirme, konut yenileme, evlilik, sağlık, eşya, bireysel destek kredisi olarak farklı ihtiyaçlar için kullanılabilir.

Yüksek tutardaki ihtiyaçlar için genellikle ipotekli ev kredisi kullanılır. Bu kredide banka, kredi kullanacak olan kişinin gayrimenkulünü ipotek olarak alır. Bankalar, özel günlerde, bayramlarda farklı isimlerle ihtiyaç kredisi sunar. İhtiyaç kredisi olarak sunulan kredi türlerinden biri olan eğitim kredisi, eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için kullandırılır. Nakit kredi, her tür nakit ihtiyaçları için verilir. Konut geliştirme kredisi, konuttaki tadilat, bakım ve onarım için sunulur. Evlilik kredisi, evlilik ve düğün masraflarının karşılanması için kullandırılan bir kredidir. Tatil kredisi, tatil harcamaları için verilir. En uygun kredi veren bankaların sorgulanmasında en uygun ihtiyaç kredisi İNG Bank’tadır. İNG Bank ihtiyaç kredisi faizi yüzde 1’dur. Türkiye İş Bankası, yüzde 2,20 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi vermektedir. TEB, CEPTETEB ile yüzde 1,99 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi avantajı sağlar. En Para ise masrafsız ihtiyaç kredisi vermektedir. En Para’nın ihtiyaç kredisinde faiz oranı yüzde 2,35’tir. Alternatif Bank, yüzde 2,60 faiz oranı uygulamaktadır.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

En uygun ihtiyaç kredisi nasıl alınır sorusu sorulduğunda, bankaların kredi kartı kampanyalarının izlenmesi gerektiği belirtilmektedir. Bankaların mobil bankacılık uygulamalarından, SMS üzerinden, internet bankacılığından, sesli yanıt sisteminden ya da bizzat şubeye giderek ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar, kredi verirken nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ister. En uygun ihtiyaç kredisi almak için öncelikle 18 yaşının doldurulmuş olması gereklidir. Bunun yanı sıra bir işte düzenli olarak 6 aydır çalışıyor olma şartının yanı sıra kredi notunun istenilen düzeyde olması aranmaktadır. Borç geçmişi de temiz olmalıdır. Kredi notunun düşük olması durumunda kefil ya da ipotek de istenebilir. En uygun ihtiyaç kredisi için internetten araştırma yapılabilir. İnternette tüm bankaların verdiği ihtiyaç kredileri ile ilgili bir arada görme şansı vardır. En uygun ihtiyaç kredisini hangi bankanın verdiği web üzerinden öğrenilebilir.

İhtiyaç Kredisi Masrafları

En uygun ihtiyaç kredisi araştırılırken yıllık maliyet oranı, masraf ve sigorta bilgisi, azami alınabilecek kredi tutarı ve azami vadeye dikkat edilmelidir. Bu araştırma bir ön araştırmadır. Ön araştırmada elde edilen bilgilerin değişebileceği unutulmamalıdır. Bazı bankalar internete özel faiz oranları ile kredi verirken, kimi zaman şubelerdeki faiz oranlarının daha düşük olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Kredi notunun yüksek olması durumunda en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar tarafından kişiye özel faiz indirimi yapılabilir. Bazı bankaların kredi notu yüksek olan kişilere özel kampanyaları düzenlediği bilinmelidir. Bu kampanyalar takip edildiğinde en uygun koşullarda ihtiyaç kredisi kullanılabilir.

Garanti Bankası En Uygun İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası en uygun ihtiyaç kredisi veren bir bankadır. Avantajlı faiz oranları sunan banka, kolay ödeme koşulları sağlamaktadır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

Türkiye İş Bankası, uygun ihtiyaç kredi veren bankaların arasındadır. İş Bankası kredi başvurusu yapılarak uygun faiz oranları ve ödeme planları ile kredi kullanılabilir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi, avantajlı faiz oranlarıyla nakit desteği sağlamaktadır. Yapı Kredi’den en uygun ihtiyaç kredisi almak için internet bankacılığı, telefon bankacılığı, şubeler ya da SMS ile cep telefonundan başvuru yapmak yeterlidir.

Akbank İhtiyaç Kredisi

Akbank, ihtiyaç kredisi ile tüm nakit ihtiyaçları karşılanabilir. Akbank, uygun şartlarda kredi vererek tüm ihtiyaçların karşılanmasını sağlamaktadır. Akbank, en uygun ihtiyaç kredisinde 36 aya kadar vade avantajı sağlamaktadır.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank, avantajlı faiz oranları sunmaktadır. En uygun ihtiyaç kredisi veren banka olan QNB Finansbank kredisine telefon bankacılığından, internet bankacılığından, şubelerden ve SMS ile cep telefonlarından başvurulabilir.

Denizbank da uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Denizbank ihtiyaç kredisi ile eğitimden evliliğe kadar her türlü ihtiyacın giderilmesi mümkündür.

CEPTETEB ihtiyaç Kredisi ve Faiz Oranları

TEB’in devreye aldığı ve binlerce kişi tarafından kullanıldığı CEPTETEB uygulaması üzerinden 60 ay vadeye kadar kredi çekilebilmektedir. Ayrıca uygun faiz oranlı bankalar arasında yerini alan TEB, CEPTETEB ile yüzde 1,69 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi vermektedir. Elbette bu rakamların değişebileceği unutulmamalıdır. Öte yandan banka müşterileri, şubeye gitmeden de kredi alabilmektedir.

ICBC Türkey İhtiyaç Kredisi ve Faiz Oranları

Yüzde 1,76 faiz oranıyla tüketici kredisi sunan ICBC Turkey aynı zamanda 60 ay vadeye kadar hizmet vermektedir. Son zamanlarda düşük faizli ihtiyaç kredisi seçeneklerini devreye alan bu bankanın ciddi bir kullanıcı kitlesi de bulunmaktadır.

Alternatif Bank Yaz Kredisi ve Faiz Oranları

Yaz kredisi adı verilen Alternatifbank tüketici kredisi de 3 aydan 60 aya kadar sunulmaktadır. Faiz oranları yüzde 2,05’ten başlayan bu bankanın farklı kredi ürünleri de bulunmaktadır.

HSBC İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Faiz oranı yüzde 2,15 olan HSBC bankası aslında müşterilerine farklı kampanyalar da sunmaktadır. Genelde yüzde 2’nin altında faiz oranı arayan ancak kredi masrafları nedeniyle hizmet alamayan tüketiciler HSBC’ye başvuru yapmaktadır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi ve Faiz Oranları

Genelde düşük faizlerle hizmet sunan Vakıfbank bu anlamda yüzde 1,89 faiz oranıyla tüketici kredisi vermektedir. Diğer bankalarda olduğu gibi 3 aydan 60 aya kadar vade seçeneği sunan bu bankanın konut kredisi konusunda da düşük faizlerle hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Üstelik devlet destekli kredi almak için de Ziraat ile beraber Vakıfbank şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tüketici Ürün Paketi

Faiz oranı yüzde 1,90 olan tüketici ürün paketi 60 ay vadelidir. Ziraat Bankası, devlet destekli kredi sunan bankalardan biri olduğu için faiz oranları genelde yüzde 2’nin altındadır. Bu durum tüketicilerin daha avantajlı krediler çekmesini sağlamaktadır. Haliyle en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yerini almıştır.

ING Bank Tüketici Kredisi

Yüzde 1,79 faiz oranıyla 60 ay vadeye kadar sunulan ve en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında bulunan İNG Bank, ertelemeli kredi şansı da sunmaktadır. Bu durum tüketiciler tarafından her zaman memnuniyetle karşılandığı için faiz oranları da zaman zaman düşmektedir. Çünkü ertelemeli kredilerde en az 3 ay sonra geri ödemeye başlandığı için tüketiciler bütçesini daha uygun bir şekilde kullanabilmektedir. O halde düşük faizli kredi veren bankalar ile ilgili olarak Ziraat Bankasından sonra İNG Bank şubeleri de ziyaret edilebilir.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi kullanılmadan önce en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkında ön araştırma yapılmalıdır. En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar, internet başvurusuna özel aylık yüzde 1.99 ile 2.65 oranları arasında faiz uygulamaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler bu oranlardan daha düşük ihtiyaç kredisi kullanabilir. Hatta bu kişilere 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi de sunulabilir.