En Uygun Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kredilerde bankaların başvuranlardan farklı talepleri olabilmektedir ve en uygun kefilsiz kredi veren bankalar da başvuranın mali tablosuna göre başvuru şartlarını değiştirebilir. Kredi notu düşük olandan ilave belge isteyebilen bankalar, bazı durumlarda kefil de isteyebilir. Ancak özellikle son yıllarda bankaların kredi başvurularında daha esnek oldukları bilinir. Ziraat Bankası, kredi notu yüksek olanlara en uygun kefilsiz krediyi sunmaktadır. Vakıfbank ise 10 bin liraya kadar kefilsiz kredi vermektedir.

En Uygun Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır?

Un uygun kefilsiz kredi nasıl alınır sorusu sıklıkla sorulanlar arasındadır. En uygun kefilsiz kredi veren bankalar soruşturulduğunda genellikle ya maaş müşterisi ya da mevduat müşterisi olma şartının öne çıktığı görülmektedir. Belgesiz ve kefilsiz kredi almak için geçmiş dönemlerde “kara liste”ye girmemiş olunması önemlidir. Bankalar genelde gelir belgesi ve özellikle yüksek miktarlardaki krediler için kefil şartını öne sürerken, müşterilerine her zaman bir ayrıcalık sağlar. Bunun yanı sıra bankacılık sektörü ile ilgili tüm işlemlerinde sıkıntısı olmayanlar, faturalarını düzenli ve geciktirmeksizin ödeyenler, kefilsiz kredi avantajından yararlanabilir. Kefilsiz krediden yararlanabilmek için ilk şart, kredi notunun yüksek olmasıdır. Bunun yanı sıra kredi başvurusu yapanın üzerine kayıtlı bir taşınmazının olması da önemli bir detaydır. Bankanın itibarlı müşterileri, devlet büyükleri, sanatçılar ya da makam sahipleri de kefilsiz kredi kullanabilmektedir.

QNB Finansbank En Uygun Kefilsiz Kredi

QNB Finansbank kefilsiz kredide ise kişiye özel faiz oranı uygulaması vardır. Kişinin kredi notuna göre faiz oranının değiştiği unutulmamalıdır. QNB Finansbank,kefilsiz 10 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. En yüksek kredi notuna sahip olanlara uygulanan faiz oranı ise aylık yüzde 1,27’dir. TC Kimlik Numarasının 5030’a SMS ile atılması halinde gelen kredi onayına göre gelir belgeli ya da belgesiz, kefilsiz kredi kullanılabilir.

Halkbank En Uygun Kefilsiz Kredi

Halkbank’ın da kefil olmadan kredi avantajı vardır. 10 bin TL’ye kadar kredi çekmek isteyen kredi notu yüksek olan kişiler, aylık yüzde 1,28 faiz oranı ile bu avantaja sahip olabilir.

İş Bankası En Uygun Kefilsiz Kredi

Türkiye İş Bankası da kefilsiz kredi veren bankalar arasındadır. 10 bin TL’ye kadar yüzde 1,29 ile kredi çekilebilir. Kefilsiz, evraksız ve gelir belgesiz kredi için SMS ile kredi başvurusu yapılabilir. Bunun için 4402’ye SMS atmak yeterlidir.

Yapı Kredi En Uygun Kefilsiz Kredi

Yapı Kredi Bankası da en uygun kefilsiz kredi veren bankalar arasında öne çıkmaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler bu bankadan aylık yüzde 1,39 faiz oranı ile kredi kullanabilir, Yapı Kredi de kişiye özel faiz oranı uygulamaktadır.

Garanti Bankası En Uygun Kefilsiz Kredi

Garanti Bankası, uygun şartlarda kefilsiz kredi sunan bankadır. Bankanın maaş müşterisi olanlar ya da bankada hesabı olanlar, kredi notu yüksek olması durumunda “Kredi” yazıp TC Kimlik Numarasını 3340’a yolladığında, kefilsiz kredi kullanabilir.

Şekerbank En Uygun Kefilsiz Kredi

Şekerbank’ın da kefilsiz kredi uygulaması vardır. Bu bankanın faiz oranı yüzde 1.55’e kadar düşebilmektedir. ING Bank, kredi notu yüksek olanlara yüzde 1,84 faiz oranı ile kredi sunmaktadır.

Kefilsiz kredi, kredi başvurusu yapan kişiden kefil ya da gelirini gösteren belgelerin istenmediği bir kredi türüdür. Kredi başvurusu yapan kişiden yalnızca adres ve TC Kimlik Numarasının bulunduğu nüfus cüzdanı istenmektedir. Bu durum, ihtiyaç kredisi başvurularında geçerlidir. Konut kredisine başvurulduğunda bu belgelere ek olarak kredi çekilmek istenen konutun tapusunun da verilmesi gereklidir. Müşterinin kredi notunun düşük olması durumunda kefil istenir. Kefil bulmak ise zordur. Çünkü kredinin geri ödemesi geciktirildiğinde ya da yapılamadığı durumlarda bankalar kefilden ödeme yapmasını ister. Bu nedenle kredi başvurusunda bulunanlar en uygun kefilsiz kredi veren bankalar araştırması yaparak kredi kullanmayı ister.

En Uygun Kefilsiz Kredi Faiz Oranları

En uygun kefilsiz kredi faiz oranları da önemli bir ayrıntıdır. En uygun kefilsiz kredi veren bankalar özellikle kredi notu yüksek olan kişilere düşük faizli kredi verirken, ortalama faizlerin de aylık yüzde 2,45 olduğu unutulmamalıdır.