Ev Hanımlarına Anında Kredi Veren Bankalar

Sadece çalışanlar değil artık ev hanımları da rahatlıkla kredi alabilmektedir. Bununla beraber ev hanımlarına anında kredi veren bankalar araştırılmakla beraber kolay kredi veren bankalar üzerinde yoğunlaşılmaktadır. Çünkü ev hanımları da bazı durumlarda kredi kullanmak durumunda kalabilir. Yine çalışanlar kadar ev hanımlarının da krediye ihtiyacı bulunmaktadır. Bu yüzden ev hanımları gelir belgesine sahip değil ise gelir belgesiz kredi veren bankalara yoğunlaşabilir.

Ev Hanımları Kredi Alabilir mi?

Çalışmayan ev hanımlarıyla ilgili yapılan pek çok araştırmada kredi alıp alamayacakları merak konusudur. Elbette belirli şartları sağlayan ev hanımlarına bankalar kolaylık sağlamaktadır. Kredi kampanyalarının günümüzde rağbet kazanması nedeniyle her türden ihtiyacı karşılamak adına bankalara başvuru yapılabilir. Alternatif olarak teşvik kredilerinden de faydalanarak ev hanımlarının kredi kullanabildiği unutulmamalıdır.

Ev hanımları kredi başvurusunda bazı zorluklarla karşılaşabilmektedir. Buna ek olarak bankalar arasındaki rekabet nedeniyle bazı bankaların 1000 TL’ye kadar ev hanımlarına anında kredi veren bankalar arasında yerini aldığını söylemek mümkündür. Çünkü ciddi bir müşteri kitlesi olan bazı bankaların tüketiciyi geri çevirmemek adına bu seçeneklere yoğunlaştığı bilinmektedir. Öğrencilere kredi veren bankaların yanı sıra gelir belgesiz kredi veren, kefilsiz ve ipoteksiz kredi veren bankalar haliyle ev hanımlarına da fırsatlar sunmaktadır.

Çalışmayan ev hanımlarının kredi kullanabilmesi için öncelikle kredi notu kriterine bakılır. Yani banka sicilinin bozuk olmaması gerekmektedir. Ek olarak kredi kartı kullanan bir ev hanımının borç ödemelerini zamanında yapması önemlidir. Çünkü en küçük bir kredi kart borcu gecikmesi, kredi puanını etkileyerek farklı bir kredi almayı zorlaştırmaktadır. Haliyle kredi sicili bozuk olanların kredi alması da imkansız hale gelecektir. Günümüzde sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar elbette vardır ancak kefil şartı aramaktadırlar.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alır?

Ev hanımlarının kredi notu incelendikten sonra eşlerinin de kredi puanı incelenir. Ayrıca eşin iş durumuna da bakılır. Gelir beyanı gösterebilen eşler sayesinde ev hanımlar rahatlıkla kredi alabilmektedir. Buna istinaden eşlerinin finansal geçmişinde sorun yaşamış olan ev hanımlarının kredi alma olasılığı yoktur. Yani ev hanımlarına anında kredi veren bankalar tamamen eşleri kefil görerek kredi hizmeti vermeye devam eder. İyi bir kredi notu ve geliri olan bireyler eşlerine kefil olarak onları kredi hizmetlerinden yararlandırılabilir.

Sadece ihtiyaç kredisinde değil konut kredisinde de eş kefili talep edilebiliyor. Günümüz bankaları eşleriyle beraber kredi almaya gelen tüketicilere bu konuyla ilgili detaylı bilgi vererek krediden yararlanmalarını sağlamaktadır. Bazı bankalar ise büyük meblağlı kredileri de teminatlı ya da ipotekli olarak kullandırmaktadır.

Ev Hanımlarına Uygun Kredi Veren Bankalar

2019 yılında ev hanımlarına anında kredi veren bankalar arasında Akbank, TEB, Vakıfbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Halkbank ve Garanti Bankası’nı sıralayabilirsiniz. Ayrıca bu bankaların devreye aldığı pek çok uygulamada da SGK şartı vardır ve kefil aranmamaktadır.

Denizbank, ev hanımlarından kefil istemeyen bankalardandır. Masrafsız kredi veren bu bankadan kredi almak için SGK şartı vardır. Ayrıca QNB Finansbank’ın enpara.com uygulaması ve TEB’in CEPTETEB uygulaması da aynı şekilde SGK şartı ile kefil aramamaktadır. Sadece Garanti Bankası kefil aracılığı ile ev hanımlarına kredi imkanı sağlar.

Ev hanımları o halde öncelikle ev hanımlarına anında kredi veren bankalar ile iletişime geçerek kefil şartı olup olmadığını araştırmalıdır. Bu süre sonunda internet bankacılığını da kullanarak anlık hizmet alınabilir. Son olarak bankaların sunduğu imkânlar belirli dönemlerde değişmektedir. Yani faiz indirimleri ya da çeşitli kredi kampanyaları sunularak daha avantajlı süreçlerle karşılaşılabilir.