Evden Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Kişilerin evden yapılabilecek işler ile ilgilenmesinin nedeni genelde eve bir katkı sağlamak ya da yan geliş oluşturmak oluyor. Evde çalışarak kişilerin 4000 TL kadar para kazanması mümkün. Evde para kazanmanız için yardımcı olacak iş fikirleri genel anlamda oldukça düşük sermaye gerektiren işler. Evde iş yapacaksanız mutlaka kendi hayat planınızı doğru bir şekilde tahlil etmeli ve bunun ardından harekete geçmelisiniz aksi halde oldukça zor bir süreç yaşar ve para kazansanız dahi bu durumdan mutlu olmazsınız. Sizin boş vakitleriniz ile uyumlu ve sizi zorlamayacak işler ile hayatınızı yönetmeye çalışmanızda fayda var.

Evde Yapılan İşler Nasıl Seçilir?

Çalışan biriyseniz ve evden çalışarak yapılabilecek işler ile ilgileniyorsanız bu durumda;

 • Size uygun olan işleri belirlemeli,
 • Sermayenin ne kadar tutacağını araştırmalı,
 • Seçtiğiniz iş dalı ile ilgili deneyimlerinize bakmalı,
 • Ne kadar boş vaktiniz olduğunu hesap ederek hareket etmeniz gereklidir.

Ek İş Yapmak için İlk Adım

Herhangi bir işin size fazla kazandıracak olması ile yola çıkmamanız son derece önemli. Aksi halde hoşlanmadığınız bir işe vakit harcadığınız için özellikle de fazladan vakit harcadığınız için istediğiniz verimi alamayabilir ve tam performans olarak bu işler üzerinde çalışamayabilirsiniz.

Siz de evde uzun vakit geçiren kişiler arasında yer alıyorsanız; evde boş vakitlerinizi değerlendirmek adına evden çalışarak yapılabilecek işler ile ilgili araştırma yapabilir ve kendi gelir kaynağınızı ya da eve ek gelir kaynağı oluşturabilirsiniz. Birçok anlamda evden iş yapmanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz bu şekilde çalışarak birçok ailenin kendi bütçesine katkı sağladığını görmeniz de mümkün.

Evde Yapılabilecek Ek İşler

Kişilerin evden çalışarak yapılabilecek işler için çok yüklü sermayelere ihtiyacı yoktur. Bazı durumlarda sadece 100 TL ile dahi evden iş yapar hale gelmeniz mümkündür.

 • Oda Kiralama
  Çok sık tercih edilen para kazanma yöntemlerinden birisidir. Özellikle başka bir şehirde yaşayan yalnız kişilerden iseniz bu durumda yapmanız gereken tek şey fazla odanızı kiralamak. Bazı kişiler odaları direkt olarak boş bir şekilde verirken bazı kişiler odaya eşyalar koyarak; konforu doğal olarak fiyatı arttırmaktadır. Bu sayede aylık olarak bulunduğunuz il ve evin konumuna göre; 400 TL ile 1000 TL arasında kazanç sağlamanız mümkündür.
 • Evcil Hayvan Bakıcılığı
  Hayvanları seviyorsanız ve onlar ile ilgilenmekten mutluysanız bu durumda evinizde hayvan bakmanız mümkün demektir. Özellikle yaz tatillerinde ve bayram döneminde hayvan bakıcılığı yaparak oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.
 • Reklam Temsilcisi
  Birçok kişi satış ve pazarlama evden yapılabilecek ek işler arasında değil gibi düşünse de aslında rahat bir şekilde yapılacak yöntemler arasında yer alıyor. Bazı firmaların çağrı merkezleri tarafından ya da evde satış sistemi oluşturan firmalar arasında seçim yaparak bu düzeneği kurabilirsiniz. Satış sistemli bir kanaldan 4000 TL’ye kadar para kazanmanız mümkündür.
 • Paketleme
  İmalat sektörü için en fazla ihtiyaç olan unsurlardan biri olarak paketlemeden bahsetmek mümkün. Türkiye’nin büyük şehirlerinde yani satış ve alış hacminin büyük olduğu şehirlerde paketleme işleri oldukça önemli bir yer kaplıyor. Aylık olarak bu sayede 9000 TL’ye kadar kazanç sağlamanız mümkün.
 • Youtuber
  Youtube ile para kazanacağınıza inancınız olmayabilir ancak yeni dönemde birçok kişinin bu sistem ile para kazanmayı amaçladığı biliniyor. Bu sayede aylık olarak 2000 TL ile 10000 TL’ye kadar kazanç sağlamanız mümkün.

Evde çalışarak yapabileceğiniz birçok iş var. Siz de kendinize uygun olanı seçerek çok küçük sermayeler ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Evde yapılan işlerin bazıları ciddi anlamda iyi gelirler elde etmenizi sağlayacak ve giderlerinizi düşürecektir.