Evraksız Kredi Almak İstiyorum Diyenlere Öneriler

Gelir belgesiz krediler aslında tüketicilerin her zaman merak ettiği konulardan biridir. Bu tür kredilerde adından da anlaşılacağı gibi gelir belgesi veya bir diğer adıyla evrak talep edilmemektedir. Buna ek olarak kefilsiz kredi veren bankalar da aynı şekilde araştırılmaktadır. Bu yazımızda evraksız kredi almak istiyorum diyenler için banka önerilerini sunacak ve hangi bankaya nasıl başvurmanız gerektiğini aktaracağız.

Evraksız Kredi Alabilir miyim?

Bankalara konut, taşıt ya da ihtiyaç kredisi çekmek için başvuran tüketiciler evrak talepleriyle karşılaşmaktadır. Bu süreçte bankaların talep ettiği evraklar aslında krediyi teminat altına almak içindir. Kredi başvurularında dikkat edilen bu süreçle ilgili olarak gelir belgesiz çalışan insanların da olduğu unutulmamalıdır. Tamda bu noktada evraksız kredi almak istiyorum diyenlere maaş bordrosu ya da gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar devreye girmektedir.

Günümüzde düzenli bir geliri olmayan öğrenci ve ev hanımları da bu kredilerden yararlanmaktadır. Ancak bu kişiler için de bazı ek talepler bulunuyor. Yine de gelir belgesiz kişilerin de farklı talepleri yerine getirerek kredi alabileceği unutulmamalıdır.

Evraksız Kredi Almak

Evraksız kredi almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Öncelikle kredi notunun düşük olması halinde bu kredilerden yararlanılamaz. Ayrıca geçmiş dönemlere ait borçlanmalar nedeniyle de bankalardan hizmet alınamamaktadır. Ancak bu süreçte kefil göstererek, ipotek tesis ettirerek ve ek gelir belgeleyerek evraksız kredi alınabilir. Ayrıca taahhütte bulunarak da belgesiz kredi seçeneklerinden faydalanılabilir.

Hangi Bankalar Evraksız Kredi Veriyor?

Evraksız kredi veren bankalar arasında ilk olarak Odeabank’ı örnek gösterebiliriz. 10 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli evraksız kredi sunan bu bankaya başvuru yaparak 60 ay vadeli seçeneklerden de yararlanabilirsiniz. Odeabank’ta söz konusu kredinin faiz oranı %2,27’dir. Buna ek olarak 36 ay vadede aylık 440 TL ödeyerek krediye sahip olabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti olarak ise 53 TL talep edilmektedir.

Daha önceki zamanlarda herhangi bir kredi hizmeti almayan tüketiciler bordrosuz olarak 100 bin TL’ye kadar kredi alabilmektedir. %2,24 faiz oranıyla alınabilecek bu kredi için farklı bir borcunuzun olmaması gerekiyor. Ayrıca web üzerinden de kısa sürede başvuru yapılabilir.

TEB Evraksız Kredi Başvurusu

Genelde düşük faiz oranlarıyla dikkat çeken Türkiye Ekonomi Bankası aynı zamanda evraksız kredi almak istiyorum diyenlere özel seçenekler sunmaktadır. Pratik ihtiyaç kredisi adını verdiği bu hizmette anlık onay sürecinden geçen başvurular tüketicilerle paylaşılmaktadır. Ancak TEB üzerinden kredi almadan önce bankaya ait olan kredi kartlarının olması önemlidir. 12 bin TL’ye kadar evraksız kredi almak için o halde TEB’e başvuruda bulunabilirsiniz.

İNG Bank Evraksız Kredi

5000 TL’ye kadar gelir belgesiz kredi imkanı sunan İNG Bank 4 yıla kadar vade yapmaktadır. %2,29 faiz oranıyla alabileceğiniz bu kredide herhangi bir gelir belgesi talebi bulunmamaktadır.

Akbank Evraksız Kredi

4 yıl vadeye kadar aylık %2,16 faiz oranı üzerinden 30 bin TL’ye kadar evraksız kredi veren Akbank, KKB puanına göre hareket etmektedir. Eğer kredi notunuz yüksek ise bu rakam 40 bin TL’ye kadar çıkabilir. Ayrıca Akbank Direkt mobil uygulaması üzerinden de başvurular kabul edilmektedir.

Ayrıca evraksız kredi almak istiyorum diyenler aşağıdaki bankalara da başvuru yapabilir;

  • Aktifbank
  • QNB Finansbank Enpara

Aktifbank’ın ‘N Kolay Kredi’ uygulamasını kullanarak rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Ayrıca kredi notu düşük olanlar da Aktifbank’a başvurabilir. Öte yandan enpara.com üzerinden de son zamanlarda yeni kredi hizmetleri sunulmaktadır. Detaylı bilgiler için sitemizi takip etmeyi sürdürebilir ya da banka şubelerine ulaşabilirsiniz.