Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2019

Evlilik hazırlığı yapan ancak maddi imkanları yetersiz olanlar, çözümü evlilik kredisinde bulurken, faizsiz evlilik kredisi veren bankalar 2019 yılının avantajlarını sorgulamaktadır. Bankalar farklı kampanyalarla evlilik ve düğün adı altında özel kredi paketleri sunmaktadır. Ancak her evlenenin kredisinin onaylanması mümkün değil. Evlilik ve düğün masrafları için maddi durumları yetersiz olanlar, devlet destekli evlilik kredilerine başvurmaktadır.

Devlet destekli evlilik kredisi, faizsiz evlilik kredisi veren bankalar 2019 yılında da devam etmektedir. Bu kredi, devletin evlilik hazırlığı içinde olanlara avantaj sağladığı bir kredidir. Kredi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sunulmaktadır. Bu krediden yararlanmak için kişilerin 18 ile 24 yaş arasında olması temel koşuldur. Bunun yanı sıra sabıka kaydının bulunmaması gereklidir. Krediden yararlanmak için çiftlerin daha önce evlenmemiş şartı da aranmaktadır. Bu kredinin ilk yıl geri ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. En fazla 10 bin TL kredinin kullanılabildiği devlet destekli evlilik kredisinin vadesi 36 aydır. Düşük faizli olarak verilen bu kredinin ödemesi, ilk yıl çocuk olması durumunda bir yıl daha ertelenebilir.

Faizsiz Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz evlilik kredisi nasıl alınır sorusu sorulurken öncelikle bankalar arasında tercih yapılması önerilir. Faizsiz evlilik kredisi veren bankalar 2019 avantajından yararlanmak için banka şubesine gidilerek nüfus cüzdanı, gelir belgesi, maaş bordosu, serbest meslek erbabı için vergi levhası fotokopisi ile evlilik harcamalarına ilişkin belgelerin verilmesi gereklidir. Hem devlet hem de özel sektörden kredi alınırken krediyi çekecek olan kişinin nüfuz cüzdan fotokopisi, gelir belgesi, son 3 aya ait ikametgah belgesi, son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi taşınmaz faturaların kişinin adına ait olan nüshası hazırlanmalıdır.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz seçeneklerin yanı sıra düşük faizli evlilik kredisi veren bankalar da bulunmaktadır. Günümüzdeki bankalar bazı faiz oranlarını devreye alarak hizmet sunmaktadır. Bu anlamda kredi sunan bankalar;

 • İNG Bank
 • CEPTETEB
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Burgan Bank
 • Albaraka Türk
 • Kuveyt Türk
 • Yapı Kredi
 • Vakıfbank
 • Garanti Bankası
 • Türkiye Finans olarak sıralanabilir.

Evlilik Kredisi Alma Şartları

En çok 36 ay vade ile sunulan bu kredi bazı bankalarda 60 ay vadeye kadar verilmektedir. Kredi tutarı ise başvuru sahibinin gelirine göre belirlenmektedir. Ayrıca bankanın uyguladığı kampanyalara göre de farklı olabilir. Genelde faizsiz evlilik kredisi veren bankalar üzerinden hizmet almak isteyen tüketiciler uzun bir süredir faizli seçeneklerden yararlanmaktadır. Eşlerin birbirine kefil olarak da çekebileceği bu kredi türünde ertelemeli seçenekler de uygulanabilir.

Başvuru sahiplerinin kredi skoru bu anlamda çok önemlidir. Her kredide olduğu gibi evlilik kredisinde de kredi notuna bakılarak hizmet aktarılır. Düşük kredi notuna sahip olanlar genelde ipotek ya da kefil aracılığıyla kredi alabilmektedir.

Evlilik Kredisi En Yüksek Kredi Tutarları

Kredi tutarlarının artması aynı zamanda başvuru sahibinin bankalarla olan ilişkisine göre değerlendirilir. Yani yüksek kredi skoruna sahip olan bir kişi Albaraka Türk düğün finansmanı kapsamında 250 bin TL’ye kadar kredi alabilir. Diğer bankalar ve en yüksek kredi miktarları aşağıdaki gibidir;

 • Kuveyt Türk Düğün Finansmanı – 100 bin TL
 • Türkiye Finans Düğün Finansmanı – 100 bin TL
 • Yapı Kredi Evlilik Kredisi – 100 bin TL
 • Vakıfbank Evlilik Kredisi – 90 bin TL
 • Garanti Bankası Evlilik Kredisi – 85 bin TL
 • Akbank Evlilik Kredisi – 50 bin TL

Evlilik Kredisi Faiz Oranları

En düşük faizli evlilik kredisi şu an İNG Bank tarafından sunulmaktadır. Bu kapsamda yüzde 1,80 faiz oranıyla 10 bin TL’lik kredi 36 ay vadede aylık 402 TL olarak geri ödenebilir. TEB uygulaması olan CEPTETEB ise yüzde 1,89 faiz oranıyla hizmet vermektedir. Aynı vade ve tutarın geri ödemesi ise aylık 409 TL olacaktır.

Akbank yüzde 2,17 faiz oranıyla hizmet sunarken Burgan bank yüzde 2,25 ve İş Bankası da yüzde 2,30 faiz oranıyla evlilik kredisi vermektedir. Yapacağınız seçimlerde elbette faizsiz evlilik kredisi veren bankalar arasından alternatif aramanız gerektiğini unutmayın.

Düğün Kredisi için Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bankalar düğün kredisi çekmek isteyenlere özel fırsatlar sunarken aynı zamanda kredi skoruna göre hizmet vermektedir. Öncelikle kredi skoru en riskli grubu 1 ile 699 aralığıdır. Kredi kullanma ihtimali çok düşük olan bu süreçte 700 ile 1099 aralığında yer alan tüketiciler düşük ihtimalle kredi kullanabilmektedir. Ayrıca orta riskli gruplar genelde ipotek karşılığı bu kredide faydalanmaktadır. Gelire bağlı olarak 1100 ile 1499 puan aralığında yer alan tüketiciler düğün kredisi alabilirken 1500 ve üzerindeki kredi puanına sahip olanlar da yüksek rakamlı kredi çekebilmektedir.

Bankalar kredi skoru konusunda oldukça hassastır. Buna ek olarak katılım bankaları özel bankalara göre daha kolay kredi imkanı sunar. Elbette krediyi faizsiz olarak çekmek isteyenler günümüzde katılım bankalarına başvuru yapmaktadır. Yine de bankalarla görüşerek daha kapsamlı bilgilere sahip olabilir ve düğün paketlerinden yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Vakıfbank Faizsiz Evlilik Kredisi

Vakıfbank faizsiz evlilik kredisi başvurusu, şubelerden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan yapılabilir. Vakıfbank için faizsiz evlilik kredisi veren bankalar 2019 yılı için araştırıldığında, krediye 1, 2 ve 3 ay ertelemeli olarak başvurmanın mümkün olduğu ortaya çıkar. Kredi aylık taksitlerle ödenebileceği gibi üçer aylık dönemlerde de ödenebilir. Vakıfbank’ın faizsiz evlilik kredisi desteğinden yararlanmak için bankanın şubelerinden birinin ziyaret edilerek başvuru yapılması yeterlidir. Başvurunun kabul edilebilmesi için bankanın istediği şartların yerine getirilmesi gereklidir.

Ziraat Faizsiz Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası, 5 yıl süresince yapılacak birikime yüzde 20 devlet katkısı avantajı ile kredi vermektedir. Tüketiciler 3 yıl birikim yaptıkları takdirde yüzde 10, 4 yıl birikim yaptıkları takdirde yüzde 15, 5 yıl birikim yaptıkları takdirde yüzde 20 devlet desteğinden yararlanır.3 yıl birikim yapanlara verilen destek 5 bin TL, 4 yıl birikim yapanlara verilen destek 5.600 TL, 5 yıl birikim yapanlara verilen destek 6.274 TL’dir. Başvurular Ziraat Bankası şubelerine yapılmaktadır.

Kuveyt Türk Faizsiz Evlilik Kredisi

Kuveyt Türk, lisans mezunu gençler maksimum 27 yaşındakilere faizsiz evlilik kredisi desteği vermektedir.

İş Bankası Faizsiz Evlilik Kredisi

İş Bankasının en yakın şubesine gerekli evraklarla gidilerek faizsiz evlilik kredisi başvurusu yapılabilir.

Akbank Faizsiz Evlilik Kredisi

Akbank aracılığıyla faizsiz evlilik kredisi kullanılabilir. Bu krediden yararlanmak için bankanın şubesine başvurulması gereklidir.

Türkiye Finans Faizsiz Evlilik Kredisi

Türkiye Finans Katılım Bankası’na başvuru için nüfus cüzdanı, gelir durumunu gösterir belge ve ikametgah senedinin hazırlanması ve en yakın şubeye gidilmesi gereklidir.

Faizsiz Evlilik Kredisi Faiz Oranları

Faizsiz evlilik kredisi, sıfır faizli ve 36 aya varan vade avantajına sahiptir. Faizsiz evlilik kredisi veren bankalar 2019 imkanları araştırılırken kredi notunun da önemli bir kıstas olduğu unutulmamalıdır. Kredi notu yüksek olan kişilerin faizsiz evlilik kredisi avantajlarından çok daha kolay bir şekilde yararlanacağı unutulmamalıdır.

Son zamanlarda faizsiz kredi imkanı veren bankaların arttığı bilinmektedir. Yine de katılım bankalarına yönelerek bu konuda çok daha uygun avantajlara sahip olan finansmanlardan yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.