Faturalı Hatta Kredi Almak Mümkün mü?

Tüketiciler faturalı hatlar üzerinden de artık kredi alabilmektedir. Pek çok kişi faturalı hatta kredi almak mümkün mü sorusuyla ilgili araştırma yapmaktadır. Bizler de bu konuyla ilgili her operatör için sunacağımız bilgilerle tüketicilere yardımcı olmaya çalışacağız. Bildiğiniz üzere Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi operatörler üzerinden faturalı hat üzerine kredi alınabiliyor. Bu süreçlerle ilgili yapılması gerekenleri yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Alma Yolları

Faturalı hat üzerinden kredi almak için öncelikle Türk Telekom, Vodafone ya da Turkcell operatörlerinden birini en az 3 ay kullanmış olmanız gerekiyor. Bu kullanım boyunca fatura borçlarınızı da gününde ödemiş olmanızda yarar var. Çünkü geciken ödemeler nedeniyle bayilerden cihaz alma ya da buna benzer hizmetlerden faydalanamazsınız. Ayrıca hangi operatörü kullanıyorsanız ilgili operatörün bayisine gitmeniz gerekir.

Faturalı hatta kredi almak isteyenler iki farklı yönteme başvurabilir. Acil nakit ihtiyacını karşılamak isteyen tüketiciler bazen bankalardan kredi çekemez. Bunun nedeni genelde kredi notunun düşük olmasından kaynaklıdır. O halde faturalı hatta kredi almak mümkün mü sorusunun yanıtı şu an için ‘evet’ olmaktadır.

Bayilerden Faturalı Hat Üzerine Kredi Almak

Bayiler aracılığı ile faturalı hat üzerine kredi alabilirsiniz. Sahip olduğunuz operatörün bayisine giderek cihaz almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Aldığınız bu cihazı da satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bayideki çalışanlar bu süreci nasıl sürdürmeniz gerektiğini sizlerle paylaşmaktadır. Elbette bu süreçte telefon bayisindeki kredi notuna bakılmaktadır. Eğer faturalarınızı zamanında ödemiş ve daha önce herhangi bir operatör ile sorun yaşamamış iseniz rahatlıkla cihaz alabilirsiniz.

Fatura Bedeline Göre Kredi Almak

Fatura bedeline bağlı olarak telefon bayilerinde de kredi limiti bulunuyor. Söz konusu puanlar incelenerek hangi telefonları satın alabileceğiniz de aktarılabiliyor. Örnek olarak 5000 TL’lik bir cihaz almak istediğinizde, cihazın kutusunu açmadan rahatlıkla satabilir ve nakit para elde edebilirsiniz. Zaten taksitli olarak satılacak olan bu cihazların aylık bedelini zamanında ödemenizde yarar var. Çünkü geciken borçlar nedeniyle bir sonraki cihaz alma isteğiniz reddedilecektir.

Faturalı Hatlara Kredi Veren Firmalar

Pek çok reklamda da karşınıza çıkabilecek faturalı hatlara kredi veren firmalar da günümüzde tercih edilebiliyor. Bu firmalar satın alınan telefonu farklı bir fiyattan satışa sunarak kar elde eder. Örnek olarak, Vodafone’dan satın alınan bir cihazı faturalı hat üstüne cihaz alan tüketiciden uygun fiyata satın almaktadır. Daha sonra kar marjını belirleyerek farklı bir tüketiciye satmaktadırlar. Bu nedenle sizler de faturalı hatta kredi almak mümkün mü sorusunun yanıtını bu bilgilerden dolayı rahatlıkla verebilirsiniz.

Faturalı Hat Üzerine Ne Kadar Kredi Veriliyor?

Faturalı hatlar üzerine yaklaşık olarak 1000 TL ile 7000 TL arasında kredi verilmektedir. Tüketicilerin daha önceki süreçlerde operatörlerle sorun yaşamamış olma şartı vardır. Bu yüzden bir operatör bayisine gittiğiniz zaman numaranızı paylaştığınızda ne kadarlık kredi çekebileceğiniz öğrenebilirsiniz. Bu krediler aslında cihaz olarak sunulmaktadır. Yani sizler de cihaz alarak bu telefonları krediye çevirebilirsiniz.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Turkcell kullanıcıları en az 3 ay faturalı hat kullanmak şartıyla fatura üzerinden kredi alabilmektedir. Bu işlemler sadece Turkcell bayileri tarafından yönetilir.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Türk Telekom eski adıyla AVEA olarak bilinir. Eğer fatura ödemelerinizde sorun yok ise rahatlıkla bayilere giderek hizmet alabilirsiniz.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Vodafone kullanıcıları da faturalı hatta kredi almak mümkün mü sorusunun yanıtını aramaktadır. Eğer fatura ödemelerinizde herhangi bir gecikme yok ise bayiler aracılığı ile dilediğiniz cihazı alabilir ve satışını gerçekleştirerek kredi elde edebilirsiniz.