Faturalı Hatta Kredi Veren Yerler

Her tüketicinin çoğu zaman nakit sıkıntısı yaşadığı bilinmektedir. Bu gibi durumlar için aslında yeni alternatifler ortaya çıkmıştır. Öyle ki faturalı hatta kredi veren yerler ile ilgili olarak yapılan araştırmalarla beraber pek çok bilgiye ulaşılmıştır. Bizler de güvenilir olan bu bilgileri kullanıcılarımızla paylaşıyoruz. Ayrıca faturalı hat ile beraber kredi alıp alınamayacağı konusunda da merak ettiğiniz her sorunun yanıtını yazımızın devamından takip edebilirsiniz. Son olarak faturalı hat ile kredi almak aslında düşünüldüğü kadar zor değildir. Bu nedenle yapılması gerekenleri sırasıyla uyguladıktan sonra sizler de acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı hat kullanıcıları günümüzde kredi alabilmektedir. Ancak bu süreçte yasal olan firmalarla iş birliği yapılmalıdır. Ayrıca pek çok dolandırıcı kişinin farklı firma adına bu tür hizmetler verdiği görülmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına mutlaka güvenilir ve resmi firmalar ile işlem yapmanız önemlidir.

Faturalı Hat Kredisi Ne Demek?

Faturalı hatta kredi almak, operatör bayilerinden alınacak cihazların satılarak nakite çevrilmesidir. Bu süreçte faturalı olan hattınız üzerinden bir cihaz alıyor ve daha sonra bu cihazı ya da telefonu satarak ihtiyacınızı karşılıyorsunuz. Günümüzde faturalı hatta kredi veren yerler konusunda elbette farklı alternatifler de mevcuttur. Tanınmış operatörlerin bayilerine giderek satın almak istediğiniz telefonu alabilir ve taksitlere böldürerek faturanıza yansıtabilirsiniz. Bu süreçte satın alınan telefonun taksitlerinin ödenmemesi halinde icra yoluna gidildiğini unutmayın.

Faturalı hatta kredi almak için ilk olarak faturalı bir hat sahibi olmanız gerekiyor. Ayrıca bu hattı operatörün tercihine göre en az 3 ay sorunsuz olarak kullanmış olmanız önemlidir. Bazı operatörlerde bu süre 6 aya kadar yükselmektedir. Yani fatura ödemelerinin gününde yapılması şarttır. Gecikmiş olan faturalar nedeniyle operatördeki puanınız düşüş yaşayacak ve bu imkanlardan yararlanamayacaksınız.

Faturalı Hatta Kredi Alma Koşulları Nelerdir?

Faturalı hat kullanıcıları almak istediği cihaza karar verdikten sonra operatörünün müşteri hizmetlerine ulaşmalıdır. Ya da en yakın bayiye giderek de hizmet alabilir. Fakat belirttiğimiz üzere faturalı hatta kredi veren yerler her kullanıcı için şartlara uyum sağlama zorunluluğu koymuştur. Bu şartlar genel olarak;

  • Minimum 3 ya da 6 ay faturalı hat kullanmak
  • Fatura borçlarını geciktirmeden ödemek
  • Son 2 sene içinde yararlanılan herhangi bir cihaz ya da telefon kampanyası var ise bu kampanyaların ödemelerinde sorun yaşamamak
  • Kullanılan cihazların tarifeye uygun paketlerle sunulması gerekir.

Bu şartları sağlayan her tüketici rahatlıkla faturalı hat üzerinden kredi alabilmek için cihaz kampanyasına başvurabilir.

Operatörlerden Kredi Alma Koşulları Nelerdir?

Ülkemizde en çok kullanılan operatörler Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’dur. Bu operatörler çoğu zaman cihaz kampanyaları düzenlemektedir. Söz konusu kampanyaların şartlarına uyum sağlayan herkes dilediği cihazı alarak farklı bir yerde satışını gerçekleştirebilir. Bu satıştan doğan kazanç ise kredi yerine geçmektedir. Yani faturalı hatta kredi veren yerler konusunda şu an için sadece operatörler bulunmaktadır. Operatörlerin müşteri hizmetlerini arayarak konuyla ilgili detaylara sahip olabilirsiniz.

Operatörlerin alt bayileri bu konuda hizmet sunmamaktadır. Genelde ana bayiler üzerinden cihaz kampanyaları düzenlenir. Haliyle yapacağınız başvurularda kredi notunuz ve diğer faktörlerincelendikten sonra kampanya talebiniz alınmış olur.

Kampanyalara katılıp katılamayacağınız gün içinde belli olduktan sonra anlık olarak faturanıza taksitler halinde cihazın ücreti yansıtılır. Her ay ödenmesi gereken bu miktarın aksatılmadan ödenmesi önemlidir. Çünkü faturalı hatta kredi veren yerler tıpkı bankalar gibi çalışmaktadır. Yani idari ve yasal takip süreçleri bulunmaktadır. Bu yüzden cihazla beraber aylık taksit miktarını mutlaka öğrenmeli ve bütçenize göre cihaz seçimi yapmalısınız.