Fibabanka İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Fibabanka, 27 Aralık 2010 tarihinde Fiba bünyesine katılmıştır ve o tarihten beri Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu taleplerine cevap vermektedir. Fibabanka A.Ş, 72 şubesi ile hizmet vermektedir. Bu şubeler; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Şanlıurfa ve Tekirdağ’dadır. Banka, kurumsal, ticari, KOBİ, Bireysel, Tarım ve Özel Bankacılık gibi alanlarda faaliyet göstermektedir. 23 Ekim 2015 yılındaki “Hissedarlık Sözleşmesi”ile International Finance Corporation ( IFC ) ve European Bank for Reconstructionand Development’nin (EBRD) Fibabanka’ya hissedar olması ile ilgili adım atılmış ve 21 Aralık 2015 yılında yapılan Olağanüstü Genel Kurul toplantısı sonucunda hissedar olmuşlardır. Bunların güncel pay oranı ise yüzde 8,96’dır.3 Haziran 2016 yılındaki Hissedarlık Sözleşmesi ile de Turk Finance B.V. yüzde 9,95 pay oranı ile Fibabanka’ya hissedar olması ile ilgili adım atılmasının ardından 31 Ağustos 2016 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul toplantısı sonucunda hissedar olmuştur.

Fibabanka, ticari bankacılık, KOBİ bankacılığı, bireysel bankacılık, sigorta ve emeklilik, diğer hizmetler ve telefon bankacılığı alanlarında hizmet vermektedir. Bankanın telefon bankacılığına ulaşmak için Türkiye’nin her yerinden 444 88 88 numaralı telefona ulaşmak yeterlidir.

Fibabanka İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Günümüzde Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu yapanlara uygulanan Fibabanka ihtiyaç kredisi faiz oranları aylık 2,49’dur. Standart ihtiyaç kredisinin vade oranı 3 ila 36 aydır. İhtiyaç kredisinin tahsis ücreti tüm tutar ve vadelerde kredi tutarının binde 5’idir. Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu; bayram, tatil, evlilik, eğitim, sağlık, bilgisayar, mobilya, beyaz eşya gibi harcamaları için yapılabilir. Fibabanka ihtiyaç kredisine fibabanka.com.tr internet sitesinden ya da şubelerden başvurulabilir. Fibabanka, “Yıldız kredi” seçeneği de sunmaktadır. Bu kredi türü, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) skoru 1400 ve üzeri müşteriler için geçerlidir. Bankadan anında telefonla kredi başvurusu da yapılabilir. Bu kredi türü, Telefon Bankacılığı üzerinden alınmaktadır. Kredi başvurusu, bankanın 7/24 çağrı merkezinden yapılabilir. Başvurunun onaylanması durumunda kredi hemen hesaba yatırılmaktadır. Bu kredi kefilsiz olarak sunulmaktadır. Anında kredi türü, bin TL ile 50 bin TL arası tutarlar için geçerlidir.Kredi başvurusunda belge sunulmasına ya da şubeye gidilmesine gerek yoktur. Vade seçeneği 3 ile 36 aydır.

Fibabanka İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Diğer bankalarda olduğu gibi Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken gibi bazı belgelerin sunulması önemlidir. Fibabanka ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler arasında TC kimlik numarasını gösteren nüfus cüzdanı aslı, sürücü belgesi ve pasaport gibi kimlik belgesinin yanı sıra son 3 aydan birine ait olan telefon, doğal gaz, elektrik ya da su faturası bulunmaktadır. Kredi başvurusu yapılırken gelir belgesi aslı verilmelidir. Bu belge, bordrolu çalışanlar için bordronun aslı, maaş yazılı çalışanlar içinse son aya ait maaş yazısı ile şirket imza sirküleridir. Emekliler için de emekli maaşının yattığı banka hesabı yada emekli maaşını gösteren yazıdır. İhtiyaç kredisi başvurusunu serbest meslek sahipleri yapıyorsa şirket kuruluş ve son değişiklikleri gösteren Ticaret Sicil Gazetesi, faaliyet belgesi veya oda sicil kaydı, son 3 yılın bilanço ve gelir tablosu ile yıl sonu veya son döneme ait detaylı mizan, güncel vergi levhası ve son döneme ait vergi ödendi makbuzu istenmektedir.

Fibabanka SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm nakit ihtiyaçları için Fibabanka SMS ile kredi başvurusu da kabul etmektedir. Fibabanka SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna, 34422’ye kısa mesaj gönderilmesi gerekir cevabı verilmektedir. SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken TC Kimlik Numarasının 3422’ye mesaj atılması yeterlidir. SMS ile yapılan Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu 20 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için yapılmalıdır. 20 bin TL ve üzerindeki ihtiyaçlar için internet sitesindeki “hemen başvur” kutucuğu tıklanmalı ya da en yakın Fibabanka şubesine başvurulabilir. Başvuru SMS’leri 1 kısa mesaj bedelidir. SMS ile kredi başvurusu yapılırken SMS ücreti müşteriye aittir.

Fibabanka İnternet Bankacılığı Hizmetleri

Günün her saati bankacılık hizmeti sunan Fibabanka’dan cazip mevduat oranları ve döviz kurlarından faydalanabilirsiniz. Bu süreçte müşterilere özel avantajlı ücretler sunan banka üzerinden ilk olarak bireysel internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Bireysel bankacılık hizmetleri konusunda;

 • Hesap açılışı
 • Hesap bilgileri gözlemleme
 • Hesap kapama
 • Vadesiz ve vadeli hesap açılışları
 • Para transferleri
 • Yabancı para transferi
 • Ödeme talimat işlemleri
 • Tanımlı alıcı işlemleri
 • Transfer sorgulama
 • SGK ödeme
 • Vergi ödeme
 • Okul ödemeleri
 • Bağış ödemeleri şeklinde işlemler yapılabilmektedir.

Bunlara ek olarak Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Fibabanka Yatırım Hizmetleri

Bankayı yatırım yapmak amacıyla kullanan çok sayıda tüketici kullanmaktadır. Bu anlamda bankadan döviz alım ve satım işlemlerinin yanı sıra portföy görüntüleme, altın alış ve satış, fon alış ve satış gibi uygulamalardan yararlanılabilir. Öte yandan yatırım yapıldıktan sonra kur, oran ve vade gözlem uygulamaları kullanılmakla beraber vadesi yaklaşan yatırım ürünleri de tüketicilerle paylaşılmaktadır.

Fibabanka Bireysel İnternet Bankacılığı Limitleri

Banka üzerinden yapacağınız işlemlerin günlük limitleri bulunmaktadır. Örnek olarak hesaba EFT işlemlerinde en az 5 TL, en çok 150 bin TL’lik işlem yapabilirsiniz. Buna ek olarak isme EFT konusunda da yine en az 5 TL, en çok 100 bin TL’ye kadar para gönderimi yapılabilir. Kredi kartına EFT yapmak isteyenler de minimum 5 TL, en çok 150 bin TL’ye kadar hizmet alabilmektedir. Aslında Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu sürecinde bu tür bilgilerin tüketicilerle paylaşılması gerekir. Çünkü sadece Fibabanka’yı kullananlar EFT ve havale gibi uygulamalarda ne tür hizmetler alacağını bilmelidir.

Farklı bir hesaba havale yapmak isteyen tüketiciler günün her saatinde 100 bin TL’ye kadar işlem yapabilir. Hesaplar arası transfer ise limitsizdir. Bir diğer işlem noktası, döviz alım satımıdır. 500 bin TL’ye kadar işlem limiti bulunan döviz uygulamaları da 7/24 gerçekleştirilebilir. Sizlerle paylaştığımız bu bilgiler bireysel bankacılık işlemlerindeki limitlerdir. Ayrıca yazımızın devamında kurumsal internet bankacılığı işlem limitlerini kontrol edebilirsiniz.

Fibabanka Kurumsal İnternet Bankacılığı Limitleri

Kurumsal müşteriler de banka aracılığıyla EFT, havale, isme havale ve hesaplar arası havale gibi uygulamalardan yararlanmaktadır. Bu süreçte minimum 5 TL olmakla beraber hesaba EFT işlemleri 1 milyon TL’ye kadar ulaşabilir. İsme EFT işlemi ise günlük 500 bin TL’ye kadar yapılabilmektedir. Hesaplar arası havalede herhangi bir limit olmamakla beraber başka hesaba havale de 5 milyon TL’ye kadar günlük limit bulunmaktadır. Bu işlemler günün her saati gerçekleştirilebilir.

İsme havale işleminde limit biraz daha düşüktür. 50 bin TL limit olan bu uygulama dışında döviz altın ve satış işlemleri 500 bin TL’ye kadar yapılabilir. Aynı durum altın alış ve satış uygulamalarında da geçerlidir. O halde Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken bu bilgilere de ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Fibabanka BES Sistemi

Bankacılık hizmetleri arasında çok sayıda finansman ürünü sunan Fibabanka ayrıca sigorta ve bireysel emeklilik sisteminde de hizmetlerin devam etmektedir. İhtiyaçlarınıza göre geliştirilen sigorta ürünleri sayesinde evinizi ve aracınızı güvence altına alabilirsiniz.