Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu

Fibabanka kredi kartı ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında alışveriş yaptıkça bonus kazanılır ve Fibabanka kredi kartı başvurusu yapanlar, bu ayrıcalıklı dünyadan yararlanabilir. Fibabanka, bonus kredi kartı sunmaktadır. Alışveriş yapılırken bonus puan veren kredi kartı ile her ürün bedava satın alınabilir. Fibabanka kredi kartı kullanılarak “Bonus Program Ortakları”nda ekstra bonus kazanma imkanı elde edilirken kişiyle özel promosyonlardan yararlanılabilir. Fibabanka şubelerinden, bankanın ATM’lerinden, İnternet Bankacılığı’ndan, Fibabanka’nın 444 88 88 numaralı Telefon Bankacılığı’ndan nakit avans kullanılabilir. Nakit avans kullanırken belli bir oranda faiz olduğu unutulmamalıdır. Ancak nakit avans belli bir süre içinde ödenirse faiz minimum seviyede kalır. Hesap kesim tarihinden sonraki bir günde ödendiğinde ise gecikme faizi uygulanır.

Fibabanka Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fibabanka kredi kart başvurusu nasıl yapılır sorusu sıklıkla sorulur. Başvurular üç farklı yöntemle yapılır. Bunlardan birisi, 444 88 88 müşteri hizmetleri servisinin aranmasıdır. Müşteri hizmetleri üzerinden Fibabanka kredi kartı başvurusu yapıldığında hangi tür karta sahip olmak istendiğinin belirtilmesi yeterlidir. Online başvuru yaparken ad ve soyad, telefon numarası, TC Kimlik Numarası e-posta bilgilerinin girilmesi yeteridir. Şubelerden yapılacak kredi kartı başvuru içinse başvuru formunun doldurulması ve kimlik fotokopisinin verilmesi yeterlidir. Kredi kartı onaylandığında belirtmiş olduğunuz adrese teslim edilir.

Fibabanka Kredi Kartı Seçenekleri

Fibabanka kredi kart seçenekleri ise Fibabanka Bonus Klasik, Fibabanka Bonus Gold ve Fibabanka Bonus Platinum’dur. Üçünden biri için Fibabanka kredi kartı başvurusu yapılabilir ve her üç kredi kartı için başvuru yöntemi aynıdır.

Fibabanka Kredi Kartı Özellikleri

Fibabanka kredi kartı özellikleri iyi değerlendirilmelidir. Bankanın sunduğu Bonus Klasik, bonus kazandıran ve taksit avantajı sunan alışveriş kartıdır. Bu kart ile tüm harcamalarda bonus kazanılır. Kartta biriken bonusla bedava alışveriş yapılabilir. Bonus Program Ortakları’nda ekstra bonusun yanı sıra taksit avantajlarından yararlanabilir. Bu kart, bedavası en bol kredi kartı olarak nitelendirilmiştir.

Fibabanka Bonus Gold, Türkiye’nin ilk çipli kredi kartıdır. Bedava alışveriş ve taksit gibi imkan sunmaktadır. Klasik kartın taşıdığı tüm özellikler vardır. Kredi kartının limiti yüksek olabilir.

Fibabanka Bonus Platinum, alışverişlerde daha fazla bonus kazandırır. Bu kart, en üt seviyedeki kredi kartıdır. Bonus Platinum’un özellikleri, bankanın verdiği diğer kredi kartlarına göre daha yüksektir. Kredi kartı kullanıcıları bu kartın sunduğu avantajlardan yararlanmak istediklerinde daha yüksek yıllık kart aidatı ödemektedir. Bu kartın kullanıcıları için herhangi bir limit sınırlandırılması yapılmaz. Kart sahipleri limit artırımı bankalara başvurduğunda gelir belgeleri istenir ve bu belgeler incelenerek limitler artırımı yapılır.

Fibabanka kredi kartında ise bonus özelliği yoktur. Dolayısı ile alışverişlerde bonus kazandırmaz ve Fibabanka kredi kartı başvurusu bu karta yapıldığında, alışverişlerde taksit avantajının olduğu bilinmelidir. Fibabanka kredi kartı kullanıcıları arzu ettiklerinde nakit avans çekebilir. Fibabanka kredi kartı için herhangi bir yıllık kredi kartı aidatı ödenmez. Bu kredi kartı ile bedava alışveriş yapılması söz konusu değildir.

Bu doğrultuda kredi kartının limiti banka tarafından sınırlandırılır. Eğer daha yüksek limitli bir kredi kartı isteniyorsa bu kişilerin diğer kredi kartı seçeneklerini değerlendirmesi gerekmektedir. Bu kredi kartında ek kart sınırlaması yoktur. Aile fertlerinin tamamı için ek kart çıkarılması mümkündür.

Fibabanka Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Her bankanın kredi kartında olduğu gibi Fibabanka kredi kartında da ödemelerde aksama yaşandığında gecikme faizi uygulanır. Fibabanka kredi kartı başvurusu yapılırken Fibabanka kredi kartı gecikme faizi ne kadar sorusu sıkça sorulanlar arasındadır. Banka, zamanında ödenmeyen harcamalar için aylık yüzde 2,752 oranında gecikme faizi uygular. Bu faizden kurtulmanın tek yolu, en azından kredi kartı ekstresindeki asgari ödeme tutarının son ödeme tarihine kadar ödenmesidir.