Findeks Uygulaması Ücretli mi?

Kredi notu her tüketici için oldukça önemli bir kriterdir. Çünkü kredi notunun düşük olması, bankalardan hizmet almanızı engeller. Ayrıca kredi notu her banka tarafından görüntülenebilen ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından hazırlanan verilerle aktarılır. Tüketiciler Findeks adı verilen uygulamadan bu notu rahatlıkla kontrol edebilir. Ayrıca Findeks uygulaması ücretli mi konusunda pek çok kişi araştırma yapmayı sürdürmektedir. Bu yazımızda Findeks ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaşacak ve ücretlendirmeler hakkında da bilgiler veriyor olacağız.

Findeks Nedir?

Türkiye’deki farklı bankaların iş birliği ve ortaklığı ile kurulan Findeks, KKB tarafından uygulamaya alınan bir portal hizmetidir. Tüketicilerin finansal geçmişini kontrol edebilmesi için hazırlanan bu sistemde ayrıca güncel risk raporu verilerine ulaşılabilir. Genelde Findeks uygulaması ücretli mi sorusuyla ilgili olarak farklı bilgiler bulunmaktadır. Ancak bu platformun sadece üyeliği ücretsizdir. Platformda yer alan paketlerden dilediğinizi seçerek güncel kredi notunu öğrenebilir ve güncel risk raporu talep edebilirsiniz. Güncel risk raporunu dilediğiniz periyotlarda da almanız mümkündür.

Findeks Hizmet Paketleri Ne Kadar?

Ücretsiz üye olacağınız bu uygulama için www.findeks.com adresine giriş yapmanız yeterlidir. Üyelikten sonra sitenin en alt kısmında paketler yer alır. Bu paketler arasında aylık 6,25 TL olan klasik paketi kullanabilirsiniz. KDV ile beraber 7,38 TL olan bu pakette 12 adet notlu risk raporu yer alır. Ayrıca 12 ay boyunca kredi notunu izleyebilirsiniz. Ek olarak uyarı hizmeti de 12 ay boyunca verilmektedir.

Uygulama kapsamında Gold Takipçi paketi de sunulmaktadır. KDV dahil aylık 10,82 TL olan bu pakette birtakım ek özellikler bulunmaktadır. Rahatlıkla kredi notunuzu takip edeceğiniz bu uygulama son zamanlarda rağbet görmektedir. Çünkü her banka müşterisi olmayan tüketicilere kredi notuyla ilgili bilgi aktarmayabilir. Haliyle bu durumda ücretli uygulamalardan yararlanmak çok daha mantıklı olacaktır.

Uygulamada Gold Danışmanlık paketi, en çok kullanılan ürünler arasındadır. 12 adet notlu risk raporu bulunan bu sistemde ayrıca 3 defa not danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır. KDV dahil aylık 10,82 TL olan bu pakete alternatif olarak aylık 17,70 TL olan Premium paket de bulunuyor. Diğer paketlere göre çok daha kapsamlı analiz yapılabilen Premium paket alarak da kredi notunuzu takip etmeye başlayabilirsiniz.

Findeks Hizmetleri Neler?

İlk olarak kredi notu konusunda kapsamlı bir hizmet sunan bu uygulama sayesinde rahatlıkla kredi puanını görebilirsiniz. Ayrıca risk raporu hizmeti de bulunmaktadır. Bu kapsamda son 5 sene içinde kapanmış olan kredilerle ilgili ödeme geçmişine ulaşılabilir. Risk raporu, Türkiye’de hizmet veren tüm banka ve kurumlardan alınan kredi verilerini kapsamaktadır. O halde Findeks uygulaması ücretli mi konusuyla beraber sunulan hizmetlerin de bilinmesinde yarar var.

Findeks’te ayrıca not danışmanlığı yer almaktadır. Son derece gelişmiş bir hesaplama algoritmasına sahip olan bu uygulama, tüm finansal değişimlerden etkilenmektedir. Yani tüketicilerin borç gecikmeleri ve buna benzer tüm süreçler rapora aktarılmaktadır. Danışmanlık hizmetiyle beraber bu süreçlere nasıl müdahale etmeniz gerektiğini görebilirsiniz.

Findeks’te çek endeksi ve çek raporu gibi hizmetler de sunuluyor. Geçmişe yönelik olarak kullanılan ya da ödenmemiş çeklerle ilgili verileri görebilirsiniz. Bununla beraber çeklerle ilgili pozitif ve negatif bilgileri aynı anda kullanıcılara sunmaktadır. Sizler de Findeks uygulaması ücretli mi araştırması yaparken hem ücretli olduğunu hem de sunulan farklı hizmetlerin olduğunu bu sayede anlayabilirsiniz. Üstelik ücretlendirmeler hem cazip hem de aylıktır. Tüketiciler için son derece önemli olan kredi notu bu sayede daha uygun olarak takip edilebilir ve düşüş yaşandığında gerekli aksiyonlar anlık olarak alınabilir.