Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası’ndan konut kredisi almak isteyenler için oldukça uygun seçenekler mevcuttur. Bu yüzden her tüketici Garanti bankası konut kredisi faiz oranları dışında farklı bilgilere de ulaşabilmektedir. Öncelikle kredinin başlangıcında daha çok taksit ödemesi, sonraki dönemlerde ise azalan taksit ödemeleri yapmak isteyenler için azalan taksitli konut kredisi seçeneği mevcuttur. Bu kredi türünde faiz yükü %40’a kadar azalabilmektedir.

Garanti Bankası Azalan Taksitli Konut Kredisi

Bankadan azalan taksitli konut kredisi almak isteyen tüketiciler öncelikle bu kredinin özelliklerini bilmelidir. Öncelikle mevcut kredideki vade gün sayısı 240 aydır. TL cinsinden kullanılabilen bu kredinin ödeme planını tüketiciler belirleyebilir. Ek olarak kredi kullanımı sırasında bankada geçerli olan sabit faizli konut kredisi imkanlarından faydalanılabilir.

Sadece gerçek kişiler tarafından mesken alımı için kullanılabilen bu kredide teminat olarak satın alınacak evin ipoteği yeterli olmaktadır. Kefil koşulu bu kredide aranmamaktadır. Ancak kredi notu düşük olan tüketicilerden kefil talep edilebilir. Elbette Garanti bankası konut kredisi faiz oranları da bu anlamda merak edilmektedir. Satın alınacak konutun ekspertiz değerinin en çok %80’i kadar kredi kullanabilir ve sabit faizlerden faydalanabilirsiniz.

Azalan taksitli konut kredisi ile beraber sabit faizli, artan taksitli, özel ödemeli, ara ödemeli, değişken faizli, önce sabit sonra değişken faizli ve iş yeri konut kredisi gibi farklı seçenekler sunulmaktadır.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Kredideki faiz oranları vadeye göre değişmektedir. 36 ay vadede kredi kullanmak isteyen tüketiciler için faiz oranı %1,79’dur. 60 ay vade için %1,74, 120 ay vade için %1,68 ve 180 ay vade için %1,69 faiz oranı geçerlidir. Aslında Garanti bankası konut kredisi faiz oranları diğer bankalar ile karşılaştırıldığında oldukça uygun rakamlarla hizmet alınacağı görülmektedir. Detaylı bilgiler için www.garanti.com.tr adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bankanın faiz oranları ayrıca kredi tutarına göre değişebilir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Kullanım Şartları

Sadece 18 yaşından büyüklerin kullanabileceği bu kredide finansal geçmiş çok önemlidir. Yani tüketicilerin daha önceki süreçlerde bankalarla ilgili herhangi bir sorun yaşamamış olması gerekir. Elbette kredi notu da en önemli faktörler arasındadır. Banka genelde kefil talep etmemekle beraber kredi notu düşük olanlar için kefil şartı aranabilir.

Evli bireylerin eş rızası alarak bankaya vermesi gerekmektedir. Ayrıca gelir belgesi, başvuru evrakları arasında en önemlisidir. Alınacak konutun tapuda mesken olarak geçmesi şartı da vardır. Son olarak konutun yapı kullanma yani iskan belgesinin alınmış olması gerekir. Bu kullanım şartları ile beraber Garanti bankası konut kredisi faiz oranları incelendikten sonra banka şubelerine müracaat edilebilir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Belgeleri

Nüfus cüzdanı başta olmak üzere gelir belgesi, tapu fotokopisi, ikametgah veya fatura ile konut kredisine başvurabilirsiniz. Emekliler bu süreçte emekli aylık dökümü, özel sektör çalışanları ve memurlar maaş bordrosu, çiftçiler de çiftçilik belgesi ile krediye başvurabilmektedir. Şirket ortakları ise gelir tablosu, bilanço ve güncel vergi levhası ile krediye başvuru yapabilir.

Başvuru sürecinde kredi tutarı belirlendikten sonra başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formun elbette eksiksiz doldurulması şarttır. Bununla beraber bankanın talep ettiği evraklarla beraber ekspertiz ücretinin ödenmesi gerekir. Bu süreçte ekspertiz raporu çıkacak ve raporlar beraber diğer evraklarla tapuya gidilecektir. Tapudaki devir işlemleri bittikten sonra tekrardan bankaya ulaşarak evrak teslimi yapılmalıdır. Son aşamada kredi açılış sözleşmesiyle beraber Garanti bankası konut kredisi faiz oranları da tarafınıza aktarılacak ve kredi kullanımı başlayacaktır.