Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye’de 8 yıldır en çok kullanılan kredi kartı olması ile öne çıkan, müşterilerine çeşitli avantajlar ve fırsatlar sunması dolayısıyla müşteri tabanını oldukça geniş bir hacime ulaştıran bu karta sahip olmak için Garanti Bankası kredi kartı başvurusu yapmak yeterli olacaktır. Garanti Bankası tarafından sunulan bu kredi kartını kullanmaya başlamak için, şubeye gitmenize gerek yoktur. Banka internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde başvuru işlemi gerçekleştirilir. Yapmış olduğunuz başvurunun kabul edilmesinin ardından kredi kartı belirttiğiniz bir şubeye, tarafınıza teslim edilmek koşulu ile gönderilir. Dilerseniz adresinize de teslim imkânı da vardır.  Bu aşamadan sonra kartınızı teslim alarak, her ay sunulan 100’den fazla avantajdan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kredi kart başvurusu nasıl yapılır? Başvuru işlemi oldukça pratiktir. 3340’a “BONUS” boşluk T.C. Kimlik Numarası yazılarak ön başvurunun yapılmasının ardından Bonus Kart sahibi olunabilir. Bunun haricinde internet kanalı üzerinden başvuru da yapılabilir. Başvuru yapmak için; garanti.com.tr veya bonus.com.tr adresleri üzerinden Garanti Bankası kredi kartı başvurusu işleminiz için gerekli olan formu telefon numaranız ve T.C. kimlik numarası ile doldurmanız yeterlidir. Bu sayfa üzerinden; Bonus, Shop&Fly ve American Express kartlarına başvuru yapılması mümkündür. Yaklaşık 30 saniye içerisinde tamamlanabilen bu başvuru işlemi olumlu sonuçlandıysa banka size ulaşacaktır. Bu aşamada talep edilen bilgileri müşteri temsilcisi ile paylaştıktan sonra, kartınızın teslimi için adres belirtmeniz gerekir. Ardından, başvurunuz üzerine oluşturan kredi kartını teslim alarak, kullanmaya başlarsınız.

Garanti Bankası Kredi Kartı Seçenekleri

Banka tarafından üç farklı isme ve farklı noktalarda avantajlara sahip Garanti Bankası kredi kartı seçenekleri sunulmaktadır. Garanti Bankası kredi kartı başvurusu ile elde edebileceğiniz bu kartlar; Bonus, Shop&Fly ve American Express’tir.

  • Bonus: Ülkemizde uzun yıllardır hizmet veren ve en çok tercih edilen kredi kartlarından bir tanesi olması yönüyle öne çıkmaktadır.
  • Shop&Fly: Bu kart ile yapılan 1 TL tutarındaki harcama için 1 mil, Platinum versiyonu ile yapılan harcamalarda ise en az 1.5 mil kazanılır. Bu sayede alan vergisinin kazanılan miller ile ödemesi yapılabilir.
  • American Express: Dünya genelinde tanınan bir kredi kartıdır. Kart sahipleri, özel avantajlar ve exclusive hizmetlerden yararlanır. Selects üyesi işletmelerde ek indirimlerden yararlanılırken, araç kiralama, çeşitli sosyal etkinlikler ve seyahat türü hizmetlerde karta özel sunulan avantajlar kullanılabilir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Özellikleri

Garanti Bankası kredi kartı özellikleri fazladır. Garanti Bankası kredi kartı başvurusu işleminin ardından kullanmaya başlayabileceğiniz bu kredi kartı ile kazanılan her Bonus 1 TL’ye eşittir. Ücretsiz taksitli nakit avans özelliği ile düşük faiz ile nakit ihtiyacı karşılanabilirken, peşin yapılan ödemeler için işlemi ‘taksitlendir’ özelliği kullanılarak 100 TL ve üzeri harcamalar 2,3,5,6,8,11 taksit seçenekleri üzerinden yüzde 2,25 aylık faiz oranı ile taksitlendirme yapılır. Bonus kartı kullanmaya devam edilen süre zarfında “Ekstre Atlat” özelliği ile ilgili ayın ekstresinin 1 ay sonra ödenmesi mümkündür. Belirlediğiniz bir işlemi erteleme özelliği ile 1 ay öteleme imkânı sunulmasının yanı sıra Taksitli Para özelliği ile nakit ihtiyaçlarına hızlı çözüm imkanı da sunulmaktadır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Garanti Bankası kredi kartı kullanılırken ödemelerin aksadığı durumlarda hangi oranda gecikme faizi uygulanacağının bilinmesi gereklidir. Garanti Bankası kredi kartı gecikme faizi ne kadar yönündeki bir soru sıklıkla sorulmaktadır. Bu bağlamda, Garanti Bankası kredi kartı başvurusu gerçekleştirirken burada belirtilen gecikme faizlerinin uygulanacağını bilmeniz gereklidir. Bu gecikme faizi oranı; dönem içerisinde gerçekleştirilen kullanım sonucunda ortaya çıkan borcun, minimum ödeme tutarının daha altında bir tutar üzerinden ödenmesi durumunda oluşacak ve minimum ödeme tutarının, ödenmemiş kısmına işletilecek olan gecikme faizi oranı, aylık yüzde 2,75 şeklinde belirlenmiştir.