Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Sabit faizli taşıt kredisi almak isteyenler için Garanti Bankası kapsamlı bir şekilde hizmet sunmaya devam etmektedir. Bu konuda Garanti bankası taşıt kredisi başvurusu yapmadan önce bazı süreçler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Kredinin vade seçeneklerini ve faiz oranlarını öğrendikten sonra diğer bankalarla karşılaştırmalara yaparak veya bireysel taşıt kredisi hesaplama işlemlerinden yararlanarak bankaya başvurulabilir.

Garanti Bankası Araç Kredisi Özellikleri

Model ve marka bazında avantajlı faiz oranları sunan Garanti Bankası’ndaki taşıt kredisinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Öncelikle gelir ve bütçenize uygun olarak farklı ödeme planlarından yararlanarak bu krediye başvurulabilir. Araç bedeli 120 bin TL ve altında olan araçlar için maksimum 60 ay vadeli sunulan bu kredide 120 bin TL ve üzerinde olan araçlar için 48 ay vade şansı bulunmaktadır. Bu seçenekler sıfır kilometre araçlar içindir.

Tüketiciler Garanti bankası taşıt kredisi başvurusu ile beraber ikinci el araçlar için de hizmet alabilir. Aracın yaşı ve kredi vadesiyle beraber en çok 108 ay vade ile taşıt kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Teminat olarak da satın alınan aracın rehini talep edilmektedir. Ancak bazı durumlarda kefil şartı da aranabilir. Daha çok kredi notu düşük olan tüketicilerden kefil şartı arandığı unutulmamalıdır.

Son olarak bireysel ve KOBİ gerçek kişilerin bireysel olarak alacağı taşıtlardaki kredilendirme oranı yine 120 bin TL üzerinden sınırlandırılmıştır. Yani 120 bin TL’ye kadar olan bölümü için yüzde 70, 120 bin TL’den yüksek olan kısmı için de yüzde 50 oranında kredilendirme yapılmaktadır. Detaylı bilgiler için www.garanti.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Garanti Bankası Araç Kredisi Faiz Oranları

2019 yılındaki faiz oranlarını %1,99 olarak güncelleyen bankadaki maliyet oranları da vadeye göre değişmektedir. 36 ay vadedeki taşıt kredileri için %2,42 olan maliyet oranı, 48 ay vadede %2,41 olarak güncellenir. Örnek olarak 10 bin TL’lik kredinin 36 ay vadedeki aylık taksit ödemesi 417 TL iken, 48 ay vadedeki aylık taksiti 352 TL olmaktadır. Mart 2019’da %1,85 olan faiz oranı artık %1,99 olarak sunulmaktadır.

Garanti Bankası Araç Kredisi Başvuru Belgeleri

Başvuru belgeleri aslında her bankada aynıdır. Nüfus cüzdanı ile beraber ikametgah ya da fatura, araç ruhsat fotokopisi ve gelir belgesiyle bu krediden faydalanabilirsiniz. Gelir belgesi;

  • Şirket ortakları için imza sirküleri, oda kayıt belgesi, gelir tablosu, güncel vergi levhası
  • Memurlar için maaş bordrosu
  • Çiftçiler için çiftçilik belgesi
  • Özel sektör çalışanları için maaş bordrosu
  • Gayrimenkul kira geliri olanlar için tapu belgesi şeklindedir.

Garanti Bankası Araç Kredisi Kullanım Koşulları

18 yaşını dolduran her birey bu krediden yararlanabilir. Ancak düzenli bir gelirin olma şartı vardır. Ayrıca gelirin belgelenebilir olması da gerekmektedir. Buna ek olarak 3 ay kesintisiz olarak devam eden bir sigortanın olması önemlidir. Tüm bu koşullarla beraber Garanti bankası taşıt kredisi başvurusu yapabilmek için kredi ya da kredi kartı borçlarının vaktinde ödenmiş olması gerekmektedir. Yani kredi notunun yüksek olma şartı vardır. Kredi notu düşük olan tüketiciler için çoğu zaman kefil şartı aranabilir. Son olarak aracın peşinatını ödemeye yeterli bir birikimin olması da bu krediden faydalanma koşulları arasındadır.

2. el taşıt kredisi almak isteyen tüketiciler en çok 9 yıl vade ile bu krediden yararlanabilir. Yani araç yaşı ile kredi vadesinin toplamı 9 yıl olabilmektedir. Örnek olarak, 4 yıl vadeli bir kredi talep edilecekse, aracın yaşı en çok 5 olabilir. Bu bilgilere istinaden sizler de kredi başvurusunda bulunabilir ve hizmet alabilirsiniz.