Halk Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Bütçenize uygun konut kredilerinden yararlanmak için Halk Bankasını ziyaret edebilirsiniz. Hesaplı evim konut kredisi ile uygun faizli ve ertelemeli kredi fırsatı sunan Halk Bankası konut kredisi faiz oranları da merak edilmektedir. Bununla beraber dost konut kredisi, canım evim konut kredisi ve hesaplı evim konut kredisi ile ilgili tüm detayları yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

Halk Bankası Hesaplı Evim Konut Kredisi

Uygun ödeme seçenekleri sunan bankanın bu kredi türünde avantajlı faiz oranları bulunmaktadır. Ayrıca ilk taksiti 3 ay ertelemeli ödeyerek krediye sahip olabilirsiniz. Bu kredideki vade 120 ay olmakla beraber Halk Bankası konut kredisi faiz oranları kapsamında %1,28’lik faiz oranı söz konusudur. Örnek olarak, 100 bin TL’lik krediyi 120 ay vade ile aylık 1,635 TL geri ödeme yaparak alabilirsiniz. Kredideki tahsis ücreti 500 TL olmakla beraber diğer masraflar 955 TL olarak tahsil edilmektedir. Yıllık maliyet oranı ise yüzde 19,15 olarak belirlenmiştir. Diğer masraflar kapsamında ipotek tesis ücreti 155 TL’dir. Ekspertiz ücreti ise 800 TL olarak tahsil edilmektedir.

Halk Bankası Canım Evim Konut Kredisi

Vade oranına göre faizi değişen bu krediyle ilgili olarak merak edilen bazı durumlar vardır. Öncelikle 120 ay vadedeki 100 bin TL’lik canım evim konut kredisinde faiz oranı %1,32’dir. Aynı miktarın 180 ay vadeli faiz oranı ise %1,37 olarak belirlenmiştir. Her iki kredide tahsis ücreti 500 TL’dir. Diğer masraflar da 955 TL olarak tahsil edilir. 120 ay vadedeki aylık taksit tutarı 1,665 TL iken, 180 ay vadedeki tutar 1,499 TL olarak belirlenmiştir.

Halk Bankası Dost Konut Kredisi

120 ve 180 ay vade ile sunulan bu kredi için Halk Bankası konut kredisi faiz oranları %1,85’dir. Bu kredide tahsis ücreti alınmaz iken ipotek ve ekspertiz ücreti toplamda 955 TL tahsil edilir.

Kredilerde ödenecek hayat sigortasının da bilinmesi gerekir. Kredi tutarına bağlı olarak değişen bu ücret 120 ay vade ile 100 bin TL kredi kullanan 35 yaşındaki erkek müşteriler için 212 TL’dir. Dost konut kredisi, farklı bankalardan kullanılan kredinin esnek ödeme seçenekleriyle Halk Bankası’na transfer işlemidir. Bu kapsamda çok daha cazip faiz oranlarından yararlanarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halk Bank Düşük Faizli Konut Kredisi

Halk Bankasının yeni kampanyasında %0,98’lik faiz oranı sunulmaktadır. Anlaşmalı konut projeleri için hizmet sunan bankalardan biri olan Halk Bankası, arsadan fabrikaya, binadan daireye kadar birçok taşınmaz için gayrimenkul ilanı üzerinden alım yapan tüketicilere bu faiz oranıyla kredi desteği sunacaktır. Elbette Halk Bankası konut kredisi faiz oranları değişken olduğu için detaylı bilgileri bankanın şubelerinden almanız gerekecektir.

Halk Bankası Konut Kredisi Kullanım Şartları

Bankadan kredi alabilmek için her tüketicinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Bununla beraber kredi çalışmalarının uygun olarak gerçekleşme şartı vardır. Elbette kredi notu bu kapsamda en önemli faktördür. Yani kredi notu yüksek olanların rahatlıkla konut kredisi alabileceği bilinmelidir. Bununla birlikte her bankada olduğu gibi satın alınacak konutun tapuda mesken olarak geçmesi şartı bulunmaktadır.

O halde Halk Bankası konut kredisi faiz oranları araştırıldıktan ve karar verdikten sonra başvuru formunu doldurarak gerekli işlemleri başlatabilirsiniz. Bu süreçte ekspertiz ücretinin ödenmesi ve bankadan alınacak ipotek evraklarının tapuya iletilmesi gerekmektedir. Ekspertiz raporunun çıkmasından sonra tapudaki devir işlemleri tamamlanır ve bankadan kredi açılışı için sözleşme imzalanır. Başvuru sürecinde nüfus cüzdanı, gelir belgesi, tapu fotokopisi ve ikametgah gibi belgelerin kullanılacağı bilinmelidir.