Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Halkbank, 1938 yılında faaliyete geçen devlet bankasıdır ve uygun faiz oranları ile Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. Halkbank’ın ticari adı Türkiye Halk Bankası’dır. Kuruluşuna, 1933 tarih ve 2284 sayılı “Halk Bankası ve Halk Sandıkları Kanunu” ile karar verilmiştir. Banka, Atatürk’ün isteği doğrultusunda kurulmuştur. Atatürk, küçük esnafa ve büyük sanayi erbabına gerek duydukları kredileri kolaylıkla ve ucuz verecek bir oluşum istemiştir. Bu istek üzerine bankanın kurulmasına karar verilmiştir. Bankanın şube açma ve kredi kullandırma yetkisi, 1950 yılından sonra verilmiştir. Halkbank, esnaf, sanatkârlar ve küçük işletmelerin ilk bankasıdır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu farklı kanallardan yapılabilir. Ortalama aylık faiz oranı yüzde 1,07’dir. Halkbank, farklı isimler altında birbirinden farklı koşullarda ihtiyaç kredisi vermektedir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Seçenekleri

Halkbank’ın birbirinden farklı ihtiyaç kredisi seçeneği vardır. Acil ihtiyaçlar için hızlı kredi, düşük meblağlar için mini kredi, maaş müşterilerine özel Halkbank ihtiyaç kredisi, Halkbank öğrenciye ihtiyaç kredisi, ihtiyaç kredisi transferi, şehit ve gazi aileleri için özel vefa kredisinden yararlanma imkanı vardır. Halkbank’ın ihtiyaç kredilerindeki üst limit 90 bin TL’dir. Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken banka gerekli gördüğü durumlarda kefil istemektedir.

 • Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi
 • Halk Günü İhtiyaç
 • Maaşını Halkbank’tan Alanlar
 • Kamu Çalışanlarına
 • Özel Sektör Çalışanlarına
 • Hızlı Kredi
 • Eczacı İhtiyaç
 • KrediMini
 • Eğitim
 • Enerji Destek
 • Mortgage Dışı Destek
 • Vefa İhtiyaç
 • Bireysel Destek
 • Açık Hesap
 • İhtiyaç Kredisi
 • Tüm İhtiyaç Kredileri

Halkbank İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu için bazı belgelerin bulundurulması gereklidir. Halkbank, ihtiyaç kredine başvuru yapanların arasında emekliler ve maaşını Halkbank üzerinden alanlarda herhangi bir şart aramamaktadır. Ancak sigortalı çalışanlar ve iş yeri sahipleri için belli şartlar vardır. Özellikle özel sektörde çalışanlar için sigortalarının son 6 aydır aksatılmadan ödenmesi gereklidir.

Halkbank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler arasında nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport gibi kimlik bilgisi, kamuda çalışanlar için bordro, özel sektörde çalışanlar için bordro ya da maaşında haciz olmadığını gösteren güncel gelir belgesi, çalıştığı şirketin imza sirküleri, Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü yer almaktadır. Emekliler için ise SGK emekli belgesi, emekli maaş cüzdanı, emekli olup çalışmaya devam ediyorsa çalıştığına dair iş yeri destek prim bildirgesi vermelidir. Serbest meslek sahipleri, güncel vergi levhasının yanı sıra yıllık gelir vergisi beyannamesi, güncel işletme hesap özeti ve Ticaret Sicil Gazetesi aranmaktadır. Çiftçiler için de çiftçilik belgesi haricinde müstahsil makbuzları ve arazi tapu fotokopileri teslim edilmelidir.

Halkbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank SMS ile başvuru avantajı da sunmuştur. Halkbank SMS ile kredi başvurusu nası yapılır sorusunun cevabı aranırken bireysel ihtiyaçlarınız için 15 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi kullanılabileceği unutulmamalıdır. Bankaya, “SMS, Bireysel İnternet Şubesi, Dialog, Mobil Bankacılık ve web sitesinden kredi başvurunun yapılması mümkündür. SMS ile yapılan başvurularda sonuç aynı günde değerlendirilmektedir. Değerlendirme sonucu ise SMS ile cep telefonuna gönderilir. Başvurunun durumu Halkbank Bireysel İnternet Şubesi ve Mobil Şube’den, “Başvuruların” başlığı altındaki “Başvurum Ne Aşama” adımından takip edilmesi de mümkündür. Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu SMS ile yapılırken, aralarında boşluk bırakıp “KREDI, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” yazılması ve 3452’ye SMS gönderilmesi yeterlidir.

Halkbank Kredi Hesaplama

Halkbank, düşük faiz oranlarıyla dikkat çeken bir bankadır. Haliyle bazı dönemlerde güncellenen faiz oranları üzerinden Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Şu an için %1,07 olan ihtiyaç kredisi aynı zamanda hızlı kredi olarak sunulmaktadır. Ayrıca 60 ay vadeye kadar alabildiğiniz için bazı masraflarla karşılaşabilirsiniz.

Halkbank Hızlı Kredi Özellikleri Nelerdir?

Bireysel ihtiyaçlar için 60 ay vadeli ve 15 bin TL’ye kadar sahip olabileceğiniz bu krediye bankanın web sitesi, internet şubesi ya da SMS üzerinden başvurabilirsiniz. Hızlı kredi kapsamında bilinmesi gereken bazı durumlar da vardır. Kredi politikaları gereği tüketiciler aynı gün içinde bu krediye sahip olabilir. Başvurudan sonraki değerlendirme sonucu da SMS ile tüketicilere iletilir. Ek olarak mobil şube kullanımlarında ‘başvurularım’ seçeneği üzerinden de takip yapılabilir.

Hızlı kredi başvurusundan sonraki kredi kullanımlarında otomatik ödeme talimatı verilebilir. Ayrıca Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu sonrasında da bu hizmetten yararlanılabilir. Talep eden tüketiciler aylık taksitlerini vadesiz hesap üzerinden otomatik olarak ödenmesini sağlayabilir. Son olarak hızlı krediyle beraber hayat sigortası da yapılabilir.

Halkbank Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankanın web sitesi üzerinden yapabileceğiniz bu başvuru ayrıca bireysel internet şubesi ya da mobil şubeden de tamamlanabilir. SMS ile Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler ise “KREDI, TC Kimlik numarası, gelir bilgisi, talep edilen kredi miktarı” sıralamasıyla aralarında boşluk bırakarak 3452’ye gönderebilir.

Halkbank “Kredimini” İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Acil nakit ihtiyaçlarınız için 5000 TL’ye kadar 10 ay vadeli “Kredimini” fırsatlarından yararlanmak için Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi ödemeleri artan ya da azalan taksitli olmak üzere aylık eşit ya da 3 ayda bir eşit taksitli olarak da yapabilirsiniz. Bu kredideki faiz oranı %0,98 olarak belirlenmiştir. Aylık ödeyeceğiniz tutar ise 532,91 TL olacaktır.

Halkbank Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi

Kamuda çalışmakta olanlar için 60 ay vadeye kadar 100 bin TL’lik krediden yararlanabilirsiniz. Faiz oranı %1,05 olan bu kredi 3 ayda bir eşit taksitli ya da aylık eşit taksitli olarak ödenebilir. Öte yandan serbest ödemeli, artan ya da azalan taksitli şekilde de geri ödeme yapabilirsiniz.

Halkbank Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi

100 bin TL’ye kadar 60 ay vade ile özel sektörde çalışan tüketiciler Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir. Kamu çalışanları gibi aylık eşit, serbest, azalan ya da artan ve 3 ayda bir eşit taksitli seçenekler bulunmaktadır. Aylık faiz oranı ise %1,05’tir.

Halkbank Eğitim Kredisi Başvurusu

60 ay vade ile 100 bin TL’ye kadar %0,98 faiz oranlı eğitim kredisinde üst limit 100 bin TL’dir. Çocuklarının eğitimi için harcama yapmak isteyenler bu krediye rahatlıkla başvurabilir. Zaten Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu kapsamında değerlendirilen eğitim kredisinde azalan, artan, 3 ayda bir, serbest ya da 2 ay ertelemeli seçeneklerden faydalanabilirsiniz.