Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartını 2012 yılında vermeye başlayan Halkbank, Paraf ile ayrıcalık sunarken Halkbank kredi kartı başvurusu farklı kanallar aracılığı ile yapılır. Halkbank, kampanyalarla da kredi kartı kullanıcılarına önemli avantajlar sağlamaktadır. Örneğin Petrol Ofisi’nden alışveriş yapıldığında 40 TL ParafPara, Morhipo mobil uygulaması üzerinden BKM Express’le yapılacak 200 TL ve üzerinde olan harcamalarda 30 TL indirim, ebebek e-ticaret sitesine özel 35 TL’ye varan ParafPara, giyim, elektronik ve gıda marketlerinde 40 TL Parafpara, MudoConsept’te 30 TL ParafPara, Trendyol e-ticaret sitesinden yapılan alışverişlerde 20 TL indirim, marketlerde “küsuratlar Paraf”tan gibi kampanyalardan yararlanılmaktadır. Halkbank’tan kredi kartı başvurusu yapanlar bu kampanyalardan herhangi bir ücret ödemeden yararlanmaktadır.

Halkbank Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank kredi kartı, kolay başvuru avantajı da sunmaktadır. Halkbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır denildiğinde bankaya gitmeye gerek olmadığı bilgisine ulaşılır. Online olarak Halkbank kredi kartı başvurusu yapılabilir. Bunun yanı sıra SMS ile de Halkbank’ın kredi kartına başvurulabilir. SMS ile başvuruda bulunmak için TC Kimlik Numarasının yazılmasının ardından 3452’ye SMS yollanabilir. Onaylanmasının ardından kredi kartı belirtilen adrese teslim edilir.Müşteri hizmetlerinden de başvuru yapılabilir. Halkbank’ın müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 400’dür. Banka şubesinden başvuru yapmak isteyenler ise nüfus cüzdanı ile başvuru yapabilir. Bunların yanı sıra Halkbank mobil uygulaması aracılığı ile kredi kartı başvurusunun yapılması mümkündür.

Halkbank Kredi Kartı Seçenekleri

Halkbank kredi kartı seçenekleri arasında Paraf, Paraf Gold, Paraf Platinum, Parafly, Parafly Platinum ve Paraf Sanal vardır. Halkbank kredi kartı başvurusu yaparken bu kredi kartlarından biri için başvuru yapılabilir.

Halkbank Kredi Kartı Özellikleri

Halkbank kredi kartı özellikleri de fazladır. VISA/MasterCard logolu olan ve Paraf destekli iş yerlerinde yapılan alışverişler için ParafPara kazanılır. Biriktirilen ParafPara’lar anlaşmalı iş yerlerinde kullanılabilir. ParafPara bilgileri, hesap ekstresinden, internet şubesinden ve bankanın fiziki şubelerinden öğrenilebilir. ParafPara’ların ek karta aktarılması da söz konusudur. 1 ParafPara, 1 TL’dir.

Halkbank kredi kartında “ParafÜstü” özelliği de vardır. Paraf anlaşmalı marketlerde Halkbank kredi kartı ile yapılacak tek seferlik asgari 100 TL’lik ödemelerde tek seferde azami 9,90 TL, ayda ise azami 25 TL indirim avantajı elde edilir. Bu avantajdan yararlanmak için PARA ve kredi kartının son altı hanesini yazıp yazıp 3404′ e kısa mesaj gönderilmelidir. Bunların yanı sıra Cumartesi günleri tüm restoranlarda yapılacak asgari 35 TL’lik ödemede 20 TL’ ye kadar indirimden avantajı da sunulmaktadır.

İspark’ ta ücretsiz otopark avantajı da sunan Halkbank kredi kartı, tek seferlik olmak üzere 150 TL harcandığında 2 saat boyunca yol üstündeki İspark otoparklarından, 3 saat açık ve katlı otoparklardan aracın ücretsiz olarak park edilebilmektedir.

Borç taksitlendirme de Halkbank kredi kartı başvurusu yapıp kart almaya hak kazananlara bir avantaj olarak öne çıkmaktadır. Yapılan alışverişlerin 9 aya kadar taksitlendirilerek yüzde 1,30 faiz oranıyla ödenmesi mümkündür.

Halkbank kredi kartı, taksitli nakit avansda vermektedir. 200 ila 15 bin TL arası nakit ihtiyaçları, yüzde 1,81 faiz ile 3, 6, 9 ve 12 taksit avantajı ile giderilebilir.

Halkbank kredi kartı ile kredi notu ve risk raporu BKM Express üzerinden 1 TL, Sabiha Gökçen Havaalanı’nda Hızlı Geçiş BKM Express üzerinden yüzde 30 indirimli, Kamil Koç seyahat ile 50 TL ve üzerindeki biletlerde BKM Express aracılığı ile 10 TL indirim avantajı da elde edilmektedir. Halkbank Parafly ile Ankara Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlar terminalindeki TAV çok katlı otoparkları yüzde 50 indirimli kullanılabilir. Parafly ile Vero Moda’da yüzde 10 ParafPara kazanılabilir. Halkbank Paraf Gold ile Paraf üyesi tüm marketlerde yapılacak harcamalarda ayda 25 TL’ye kadar indirim fırsatı da yakalamak mümkün. Halkbank kredi kartı ile Sportsoul’da yüzde 10 ParafPara, Jolly Tur’da ise 9 taksit avantajı sunulmaktadır.

Halkbank Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Paraf esnaf ve Paraf Kobi için alışveriş faiz oranı yüzde 2,25, Paraf Business için alışveriş faiz oranı yüzde 2,25, nakit avans faiz oranı yüzde 2,25; gecikme faiz oranı ise yüzde 2,75’tir. KKTC içinse alışveriş ve nakit avans faiz oranı yüzde 2,54, gecikme faiz oranı ise 3,04’tür. Halkbank kredi kartı başvurusu yaparken ve kullanırken bu hususlara dikkat edilmelidir.