Halkbank’tan 50.000 TL’ye Kadar Hızlı Kredi Kampanyası

Kredi almak için şubeye gitmek veya gereken işlemleri tamamlamak adına oldukça fazla şartı yerine getirmeye çalışmak gerekir. Bu durum hem banka hem de tüketici açısından büyük oranda zaman kaybıdır. Halk Bankası tarafından yapılan bir sistem sayesinde kredilerin daha hızlı kullanımı ve onay alınması sağlanır.

Bankaya gitmeden ve diğer standart işlemleri yerine getirmek gerekmeden yapılan bu online başvurular birçok insanın daha rahat kredi kullanmasına imkan tanır. Bireysel ihtiyaçlarınız için 50 bin TL bandına kadar olan rakamlarda bu yolu kullanmanız ve hemen kredinizi hesabınıza aktarmanız mümkündür. Alt yapısı ve bankacılık sistemi sayesinde Halkbank kullanıcılarına özel bir ayrıcalıktır.

Hızlı Kredi Nedir?

Halkbank tarafından verilen bir kredi kullanma yoludur. Hızlı kredi olarak adlandırılmasının nedeni ise bankaya gitmeden yapılan bir işlem olmasıdır. 50 bin TL ve 36 ay vade kullanımı gerekir.

Bu krediden yararlanmak adına yapılması gereken:

  • SMS,
  • İnternet bankacılığı,
  • Diyalog,
  • Mobil bankacılık,
  • Web sitesi

Yollarından herhangi bir tanesini denemek gerekir. Bu kaynaklar üzerinden yapılan ve detayları bankaya online şekilde ulaştırılan kredinin kullanımı için bankaya online yollardan ulaşarak işlem yapılması sağlanır. Pandemi sürecinde yaşanan risklerin de göz önüne alınması bu yolla kredi alınmasının fazlasıyla yararlı bir sistem olduğunun da ortaya çıkmasına neden olur. Anında kullanım ile hesabınıza aktarılır.

Ne Gibi Özellikleri Vardır?

Sistemin kolay olması ve Halkbank dijital imkanlarından yararlanılması kredi detaylarının daha da önemli olması anlamına gelir. Kredi başvurunuz sırasında en az 1000 TL talep edebilirsiniz. Kredi ile alakalı yasal süreç kapsamında kredi öne değerlendirmeniz 24 saat içinde yapılır. Bu süre sona ermeden olumlu veya olumsuz değerlendirme sonucu iletişim numaranıza mesaj şeklinde ulaştırılır. Mesajı beklemek istemeyenler başvurunun ne durumda olduğunu anlamak için internet bankacılığını arayarak sorgulama yapabilir.

Krediyi kullandıktan ve onay aldıktan sonra hesabınızdan otomatik ödeme talimatı oluşturabilirsiniz. Bu sayede ödemelerin yapılmasında gün kaçırma veya sicilinizin bozulması gibi olumsuz durumlardan da kurtulmanız mümkün olur. Aylık taksitleriniz bakiyenizden veya bakiyeniz olmaması halinde avans hesabınızdan alınır. Bunun için mutlaka kredi özelliklerine hakim olmalısınız.

Hayat Sigortası Yapılması Zorunlu Mudur?

Hayat sigortası kredi kullanan birçok tüketici için alışılmış bir ihtiyaçtır. Halkbank müşterisi olanlar da krediyi online şekilde ve hızlıca kullanırken istedikleri ek hizmetleri de kredi paketine ekleyebilir. Şubeden yapılan işlemlerden farklı olmadığını bu yolla da anlamanız söz konusu olur. Hayat sigortası eklenmesi bazı durumlarda ve kredinin kullanım miktarına bağlı olarak zorunlu tutulabilir. Ama isteğe bağlı olduğunda eklenmesi ileride doğabilecek olumsuzluklara karşı önlem alınmasını sağlar. Bunun için avantaj elde ettiğinizi söylemek mümkündür.

Ödemeler Nasıl Yapılır?

Bankadan alınan krediler için belirlenen ödeme takvimi neticesinde en başından belirlidir. Ortalama 15 bin TL kredi kullanan bir tüketicinin aylık faiz miktarı %1.41 şeklinde hesaplanır. Hesaplamaya göre de 559 TL ödemesi olur. Hesaba aktarılmadan hemen önce de 78 TL tahsis ücreti alınır. Yıllık bazda alınan maliyet ise %22 civarına yaklaşır. Kredi ödemelerinizi otomatik ödeme talimatları kapsamında yapabilirsiniz. Ara ödeme veya topluca ödeme yapma şansı da söz konusu olur. En yakın şubeden işlemlerle alakalı talepleriniz doğrultusunda bilgi almanız mümkündür. Halkbank online kanallarından kredinizi erken kapatmanız halinde ne oranda indirim alma şansınızın olduğunu da öğrenme şansınız vardır. Bunun için en iyi kredi imkanları ve ödemeler için mutlaka bankayla iletişime geçmelisiniz.