Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı kullanımı her geçen gün artarken hızlı kredi kartı veren bankalar arasında ciddi bir rekabet ortamı oluşmuştur. Yani anında kredi kartına onay veren bankalar bu anlamda yenilikler sunmuş ve tüketicileri memnun etmiştir. Zaten her türden ödemeyi kredi kartıyla yapan tüketiciler başvuru sırasında sorun yaşamamak adına hizmet almayı istemektedir. Konuyla ilgili tüm detayları yazımızın devamından takip etmeniz yeterli olacaktır.

Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi notu yüksek olan her tüketici aslında hızlı kredi kartı alabilmektedir. Daha çok alışverişlerde nakit sıkıntısı çeken bireylerin başvurduğu kredi kartları yüksek maliyetli ihtiyaçlar için de tercih edilmektedir. Bu nedenle kredi kartlarına olan rağbet günden güne artmaktadır. Milyonlarca kişinin kullandığı bu kartlarda birtakım gecikme faizi de uygulanır. Yani borcun zamanında ödenmemesi halinde gecikme faizi uygulanırken daha sonraki süreçte kartın kullanıma kapanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına borçların zamanında ödenmesi gerekir.

Günümüzde bazı bankalar hızlı kredi kartı veren bankalar arasındadır. Bunlar Akbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi ve Garanti Bankası olarak sıralanabilir.

Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Garanti Bankası için online form doldurarak kredi kartı başvurusu yapmanız yeterlidir. Tüketicilerinin taleplerini çok kısa bir sürede karşılayan Garanti ayrıca dijital bankacılıkta da gelişmiş seçenekleri kullanmaktadır. Buna ek olarak değerlendirme süresi de kısa olan bu bankada kredi kartı gecikme faiz oranı %2,75’tir.

Yapı Kredi Bankası da hızlı kredi kartı vermektedir. Başvuru kanalları arasında SMS ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Birbirinden farklı kredi kartı seçenekleri olan bu bankadan kolay kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra anlık onay alabilirsiniz. Onay sürecinde her bankada olduğu gibi tüketicilerin finansal geçmişi ve kredi notu incelenmektedir.

Ziraat Bankası’ndan kredi kartı almak isteyenler ATM’leri kullanabilir. ATM’lerden sadece Combo Kart başvurusu alınmaktadır. Ayrıca SMS ile de hızlı bir şekilde başvuru yapma şansı bulunmaktadır.

Son olarak Akbank’ın da hızlı kredi kartı veren bankalar arasında olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle mobil uygulama hizmeti konusunda son derece başarılı olan bu bankadan kredi kart başvuru taleplerine anında onay gelmektedir.

Öğrenciler Hızlı Kredi Kartı Alabilir mi?

Öğrenciler için de hızlı kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Kredi puanının uygun koşulları sağlaması halinde anında öğrenciye onay verilmektedir. Öncelikle Ziraat Bankası ‘Bankkart Genç’ isimli kartıyla aylık 500 TL limite kadar öğrencilere kredi kartı sunmaktadır. Bununla beraber Yapı Kredi Bankası’ndan ‘Play Kart’ isimli kart için de başvuru yapılabilir. Garanti Bankası’ndan da ‘Bonus Genç’ adlı kredi kartı sadece öğrencilerin kullanımı için hazırlanmıştır.

Hızlı Kredi Kartı için Gerekli Şartlar

Hızlı kredi kartı çıkarabilmek için öncelikle her tüketicinin kredi puanı yüksek olmalıdır. Bununla beraber finansal geçmişinde herhangi bir sorun yaşamayan tüketiciler çok kısa sürede kredi kartı alabilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan başvuru kanalı SMS yöntemidir. Telefonlardan bankalara gönderilecek olan SMS ile kredi kart onayı anında alınabilir.

Tüketicilerin finansal geçmişi tüm bankalarda raporlanmaktadır. Bu nedenle SMS başvurularında otomatik sistem tarafından kontrol edilen kredi notu ve diğer faktörler sonucunda hızlı kredi kartı veren bankalar arasından hizmet almaya başlayabilirsiniz. Aslında bu süreç tüm bankalar için geçerlidir. Yani kredi notunun yüksek olması durumunda her banka başvuruları olumlu yanıtlar. Önemli olan durum, gecikme faizi düşük olan kredi kartlarını kullanmaktır. Bu süreçte limitin de önemli olduğu bilinmelidir. Bütçeye göre çıkarılması gereken kredi kartlarından taksitli alışveriş, taksit erteleme ve nakit avans avantajları da bulunmaktadır.