Hızlı Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Son zamanlarda gerek özel gerekse kamu bankaları, kredi başvurularına anında onay vermektedir ve bu nedenle hızlı kredi veren bankalar hangileri sorusu sıklıkla sorularak araştırılmaya başlanmıştır. Hızlı kredi veren bankalar, kredileri de kısa süre içinde hesaba yatırmaktadır. Genellikle kampanyalar düzenlenerek hızlı kredi veren bankalara başvuru yapıldığında, kredilerin belli koşulların yerine getirilmesi ile alınması söz konusudur. Başvuru süreci genel olarak kısadır. En hızlı başvuruların başında ise SMS vardır. Bankaların kısa mesaj hatlarına gönderilen mesajlarla kredi alınabilir. Bu başvuruların sonuçlanma süreleri ise kısadır. İnternet bankacılığından da hızlı kredi başvurusu yapmak ve kredi almak mümkündür ve hızlı kredi veren bankalar hangileri denildiğinde ilk karşılaşılan, bankaların internet siteleridir. Bir başka yöntem ise mobil bankacılığın kullanılmasıdır. Bu yöntemle beş dakika içinde kredi alınabilir.

Hızlı Kredi Veren Bankalar Faiz Oranları

Hızlı kredi veren bankalar faiz oranları da bilinmeli ve bu bilgiler ışığında başvuru yapılmalıdır. Halkbank aylık yüzde 1,89 faiz oranı uygularken, hızlı kredi veren bankalar hangileri sorusu sorulduğunda karşılaşılan Vakıfbank, aylık yüzde 1,94 oranında faiz uygulamaktadır. Akbank kredilere aylık yüzde 2,53, Denizbank aylık yüzde 2,69, QNB Finansbank aylık yüzde 1,99, Garanti Bankası aylık yüzde 2,45, HSBC aylık yüzde 2,40, ING Bank aylık yüzde 2,29, Şekerbank aylık yüzde 2,47, Odeabank aylık yüzde 2,75, CEPTETEB aylık yüzde 1,99, İş Bankası aylık yüzde 2,45, Yapı Kredi aylık yüzde 2,53, Ziraat Bankası ise aylık 1,95 faiz uygulamaktadır. Bu faiz oranları ihtiyaç kredileri için geçerlidir.

Hızlı Kredi Veren Bankalar İçin Gerekli Belgeler

Hızlı kredi veren bankalar için gerekli belgeler ise şu şekildedir: Nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet, ikametgah ya da başvuranın adına gelmiş olan son 3 aya ait fatura, gelir belgesi; özel sektör çalışanları ve memurlar için maaş yazısı ya da maaş bordrosu, imza sirküleri, emekliler için emekli hesabı cüzdanı, serbest meslek sahibi ya da şirket ortakları güncel vergi levhası, bilanço ve gelir tablosu veya ticaret sicil gazetesi ya da oda kayıt belgesi. Bu bölgelerin sunulması durumunda hızlı kredi veren bankalar hangileri sorusu sorularak ortaya çıkan sonuçlara göre başvuru yapıldığında, kredinin hızlı bir şekilde hesaba yatması söz konusudur.

Hızlı Kredi Veren Bankalara Başvuru Nasıl Yapılır?

Genellikle hızlı kredi veren bankalar başvurusu nasıl yapılır sorusu sıklıkla sorulur. Banka sitesinden başvuru, banka sitesinin güvenli olup olmadığına dikkat edilmelidir. İnternette bankaların internet sitelerinin birebir kopyalarının yapıldığı ve bu sayede banka müşterilerinin kimlik bilgilerinin ele geçirildiği bilinen bir gerçektir. İnternet sayfasının bankaya ait olduğundan emin olunduktan sonra kredi başvurusu yapılabilir.

Karşılaştırma sitelerinden kredi başvurusu da hızlı kredi için bir yöntemdir. Bu sayede bankaların faiz oranları tek bir sayfada karşılaştırılır.

SMS de hızlı kredi başvuru yöntemlerinden biridir. Bankanın belirlediği SMS numarasına cep telefonundan kısa mesaj yollanarak başvuru yapılabilir ve bu başvurunu sonucu dakikalar içinde alınabilir. Ancak SMS numarasının ilgili bankaya ait olup olmadığından emin olunmalıdır. Bankaların SMS ile şifre ve TC Kimlik Numarasından başta bir bilgi istemediği bilinmelidir.

Mobil uygulamalar aracılığıyla da kredi başvurusu yapılabilir. Mobil uygulamalar genellikle bankaların kendi uygulamasıdır. Bu uygulama ile bankanın kredi faizleri, vade oranları görülebilir ve hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapılabilir.

Bir başka yöntem de banka şubeleridir ve hızlı kredi veren bankalar hangileri sorusu sorulduğunda karşılaşılan bankanın şubesine giderek başvuru yapılabilir.

ATM’den de kredi başvuru yapılabilir. Bunda da dikkat edilmesi gereken, ATM’ye kopyalama cihazının onulup konulmadığının sorgulanmasıdır. Şüphe duyulduğunda ATM yerine şubeden başvuru yapılmalıdır.

İnternetten Hızlı Kredi Veren Bankalar

Acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için internetten kredi veren bankalara rağbet artmaktadır. Haliyle banka müşterisi olanlar aynı anda kredi alabilirken herhangi bir belge sunmadan hizmet talep edebilmektedir. Bir nevi şubesiz bankacılık olarak da adlandırılan bu hizmetlerde öne çıkan bankalar;

 • TEB
 • Garanti Bankası
 • QNB Finansbank
 • Vakıfbank
 • Odeabank
 • İNG Bank
 • Akbank
 • Denizbank
 • Aktifbank
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi olarak sıralanabilir.

Elbette Halk Bankası ve Ziraat Bankası da bu anlamda gerekli hizmetleri sunmaktadır. Yine de web üzerinden kredi almak isteyenlerin öncelikle ilgili bankanın müşterisi olma zorunluluğu bulunmaktadır.

Akbank Anında Kredi Hizmetleri

Akbank’ın ‘Direkt Kredi’ adını verdiği uygulama ile hızlıca kredi alabilirsiniz. Üstelik mobil bankacılık hizmetinden de yararlanarak 20 bin TL’ye kadar başvuru yapabilirsiniz. Kredi skorunuzda herhangi bir sorun yok ise bu rakam 40 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Garanti Bankası Hızlı Kredi Hizmeti

Garanti CEP uygulamasını kullanarak anında kredi sahibi olabilirsiniz. Garanti müşterileri bu konuda oldukça kapsamlı bir hizmet alabilmektedir. Gerek internet bankacılığından gerekse bankanın uygulamasından online kredi taleplerinizi 75 bin TL’ye kadar yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Acil İhtiyaç Kredisi

İnternet bankacılığı ile beraber mobil bankacılığı kullanarak hızlı kredi veren bankalar hangileri sorusuna Yapı Kredi Bankası yanıtı verilebilir. 10 bin TL’ye kadar alabileceğiniz krediyle beraber düşük faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

QNB Finansbank Online Kredi Hizmetleri

Enpara.com uygulamasıyla beraber internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasını kullanan tüketiciler 30 bin TL’ye kadar kredi alabilmektedir. 36 ay vadeli olan bu krediler bazı durumlarda 60 aya kadar çıkabilir. Ayrıca online kredi başvuru formunu doldurarak bankaya iletmeniz de online kredi almanız için yeterlidir.

İş Bankası İmzasız Hemen Kredi Hizmeti

Acil nakit ihtiyacı olanların başvuracağı bir diğer banka, İş Bankasıdır. 60 aya varan vadelerle İş CEP mobil uygulamasından veya internet bankacılığından anında hizmet alabilirsiniz. Üstelik hızlı kredi veren bankalar hangileri konusunda son zamanlarda bu bankanın sıkça tercih edildiği bilinmektedir.

Ziraat Bankası Şubesiz Kredi Hizmeti

Ziraat web sitesi üzerinden başvuru yaparak alabileceğiniz acil kredi hizmetlerinde 10 bin TL’ye kadar talepte bulunabilirsiniz. Faiz oranları değişken olan Ziraat Bankasının müşterisi olanlar herhangi bir belge doldurmak zorunda değildir. Aslında bu durum tüm bankalar için geçerlidir. Kredi notu yüksek olan tüketiciler daha yüksek rakamlarda kredi alabilmektedir.

Vakıfbank Hızlı Kredi Başvurusu

Online kredi almak isteyenlerin başvurduğu bir diğer banka olan Vakıfbank, düşük faiz oranlarıyla çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda internet bankacılığı ile mobil bankacılık konusunda deneyimli olan bankanın farklı sektörler için de kredi verdiğini unutmayın. Haliyle hızlı kredi veren bankalar hangileri sorusuna yanıt olarak Vakıfbank’ı tercih edebilirsiniz.

CEPTETEB Acil Nakit Kredi

30 bin TL’ye kadar acil nakit kredisi alabileceğiniz TEB’in CEPTETEB uygulaması, online kredi başvurusuyla hareket etmektedir. Dijital kredi adını verdiği bu uygulamadan yararlanan TEB müşterileri herhangi bir evrak imzalamadan kredi almayı sürdürmektedir.

Odeabank Nakit Hazır Kredisi

Uzun vadeli kredilerden faydalanmak isteyen Odeabank müşterileri aynı zamanda web site, internet bankacılığı ve mobil bankacılığı kullanarak hizmet alabilmektedir. Faiz oranları biraz yüksek olan bu bankanın hazırladığı nakit hazır kredisiyle 30 bin TL’ye kadar başvuru yapılabilmektedir.

Denizbank Şubesiz Kredi

Dijital platformlarda çokça adı geçen Denizbank, müşterilerine acil nakit kredisi sunmaktadır. Uzun vadeli krediler de sunan Denizbank’tan alacağınız kredi miktarı, bankalarla olan finansal geçmişinize göre değişebilir.