Hoşgeldin Faizi Veren Bankalar Hangileri?

Bankaların uyguladıkları mevduat faiz oranları güncellendiği için yatırımcılar da hoşgeldin faizi veren bankalar arasından seçim yapmaya başlamıştır. Mevduat getirisi sağlamak için bankalara başvuran ve faiz kullanarak birikim yapmak isteyenlere günümüz bankaları bir hayli yüksek oranlardan hizmet vermeye başlamıştır. Ayrıca banka müşterisi olmak isteyenlere özel imkanların sunulduğu mevduat faizleriyle ilgili yazımızın devamından çok daha kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar

Mevduat hesapları her bankanın kendi uygulamaları üzerinden açılan hizmetlerdir. Yatırımcılar yüksek faiz oranlarıyla hoşgeldin faizi veren bankalar üzerinden işlem yaparak belirli bir süre boyunca yatırım yapmaktadır. Bazı bankalarda 90 günlük, bazılarında 30 günlük olarak uygulanan mevduat hesabı bazılarında ise 12 ay boyunca kullanılmaktadır.

Bu konuda en yüksek mevduat faizi veren bankalar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

 • İNG Bank E-turuncu hesap
 • İNG Bank E-turuncu ekstra hesap
 • İNG Bank çocuk hesabı
 • Denizbank hoşgeldin faizi
 • Alternatifbank VOV Hesap
 • HSBC modern hesap
 • Vakıfbank arı hesap
 • Odeabank oksijen hesap
 • Akbank direkt
 • Burganbank güldüren hesap
 • QNB Finansbank çift sarılı

Her bankanın mevduat sütesi farklıdır. İlk olarak İNG Bankta 12 ay olarak uygulanan mevduat hesapları, Denizbank ve Alternatifbank’ta 90 gün sürelidir. Akbank ve Burganbank da 90 gün süreyle hoşgeldin faizi veren bankalar arasındaki yerini almıştır. Ayrıca Vakıfbank 100 gün, QNB Finansbank ise 45 gün boyunca mevduat faizi sunmaktadır.

İNG Bank Turuncu Esktra Hesap

Yüzde 24 faiz oranıyla 12 ay boyunca yararlanılabilen ekstra hesap, vade süresince havale ve EFT ücreti talep etmemektedir. Ayrıca 1 yıl boyunca kesintisiz olarak faiz getirisi sunan bu bankadan ihtiyacınız olduğunda nakit olarak para çekimi yapabilirsiniz. Günlük olarak hesaplara aktarılan kazançları döviz ya da TL olarak talep edebilirsiniz. Son olarak bu hesabı açmak için herhangi bir alt limit şartı yoktur. En yüksek faiz oranını sunan İNG Bank bu nedenle günümüzde en çok tercih edilen bankalardan biridir.

Denizbank Mevduat Getirisi ve Özellikleri

Yüzde 20,50 faiz oranıyla hoşgeldin faizi veren bankalar arasında yerini alan Denizbank, 32 ile 370 gün arasındaki yatırımlar için mevduat faizi vermektedir. Banka müşterileri bu kapsamda online bankacılık üzerinden başvuru yapabilir. Ayrıca altın alımı için yüzde 2,10 faiz oranı da sunulmaktadır. Hesaba sahip olmak için TL cinsinden en düşük 5000 TL’lik mevduat hesabı açmanız gerekmektedir.

Alternatifbank VOV Hesap ve Özellikleri

Yüzde 20,50 faiz oranıyla birlikte 2 bin TL ile 500 bin TL arasında hesap açabileceğiniz Alternatifbank’taki bu faizden sadece bir defa yararlanılabilir. Günlük faiz getirisi olan bu bankadan 90 gün boyunca kazanç elde edebilirsiniz. Ek olarak mevduat hesabı üzerinden fatura ödemeleri yapılabildiği gibi EFT ve havale işlemlerini de sorunsuz olarak tamamlayabilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesap ve Özellikleri

Yüzde 19,5 faiz oranı sunan oksijen hesap, günün her saatinde para çekme ve para yatırma imkanı sunmaktadır. Buna ek olarak oksijen hesabı arkadaşına tavsiyede bulunan kişiler için 2 yıl boyunca tüm bankacılık işlemleri ücretsizdir. Haliyle hoşgeldin faizi veren bankalar arasında oldukça kapsamlı ve tercih edilen bankalardan birinin Odeabank olduğu unutulmamalıdır.

HSBC Modern Hesap Mevduat Faizi

Para çekme ve para yatırma işlemlerini sorunsuz olarak yapabileceğiniz modern hesapta sadece TL cinsinden işlem yapılabilmektedir. Mevduat faiz oranı ise yüzde 19’dur.

Diğer bankaların mevduat faiz oranları aşağıdaki gibidir;

 • Vakıfbank – yüzde 19,75
 • Akbank – yüzde 18
 • QNB Finansbank – yüzde 19,75

Bu bilgiler ışığında mevduat faizinden yararlanmak isteyenler bankalarla çok daha detaylı görüşmeler yapabilmektedir.