HSBC Kredi Kartı Başvurusu

HSBC kredi kartı, Advantage kredi kartıdır ve HSBC kredi kartı başvurusu yapıldığında  ile yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda MasterCard/VISA amblemi bulunan mağazalarda tek ödemeli ya da taksitli alışveriş yapılabilir. HSBC kredi kartı, yurtiçi ve yurtdışında MasterCard®/VISA ambleminin yer aldığı her mağazada geçerlidir. Yurtiçinde 200 bini aşan Advantage üyesi kuruluşta tek çekim ve çok taksitli alışveriş imkanı elde edilebilir. Yurtiçinde HSBC ATM’lerinin yanı sıra tüm bankaların ATM’lerinde de HSBC kredi kartı kullanılabilir. HSBC kredi kartı ile marketlerdeki gıda alışverişlerinde ve akaryakıt istasyonlarında taksit yapılamaz. Bu durum sadece HSBC kredi kartına özel bir durum değildir. Yasa gereği standart tüm kredi kartları market gıda alışverişleri ve akaryakıt alışverişlerinde taksit yapılamaz.

HSBC Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC kredi kartı için başvuru yapılırken HSBC kredi kart başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı öğrenilmelidir ve HSBC kredi kartı başvurusu için kullanılabilen birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerle en uygun şartlarda başvuru yapılabilir. Bu yöntemler; İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık ve HSBC Bank şubeleridir. Bunun yanı sıra 0850 211 0 111 numaralı telefon bankacılığı ile de kredi kartı başvurusu yapılabilir. HSBC SMS ile kredi kartı başvurusu kabul etmemektedir ancak kart bilgilerinin SMS ile öğrenilmesi mümkündür.

HSBC Kredi Kartı Seçenekleri

HSBC kredi kartı seçenekleri; HSBC Advantage Classic Kart, HSBC Advantage Gold Kart, HSBC Advantage Platinum Kart, HSBC Premier Kredi Kartı, HSBC Advance Kredi Kartı, HSBC Concept Kart’tır. Arzu edilen herhangi bir kart için HSBC kredi kartı başvurusu yapılabilir.

HSBC Kredi Kartı Özellikleri

Her bir HSBC kredi kartı özellikleri birbirinden farklıdır. HSBC Advantage Classic Kart, tek ödemeli ve taksitli alışveriş avantajı sunar. HSBC Advantage Classic / Standard Kredi Kartı ile yurt içi ve yurt dışında MasterCard®/VISA amblemi olan noktalarda tek ödemeli ya da taksitli alışveriş yapılabilir. Bu kart ile AVIS’ten yüzde 25 indirimli araç kiralanabilir.

HSBC Advantage Gold Kredi Kartı ile HSBC Advantage Classic / Standard Kredi Kartının tüm özellikleriyle beraber farklı avantajlardan da yararlanılabilir. Akraba şartı olmadan aürzu edilen sayıda ek kart çıkarılabilmektedir.

HSBC Advantage Platinum Kredi Kartı ile, HSBC Advantage Classic / Standard ve Gold kredi kartının tüm özelliklerinin yanı sıra başka avantajlardan da yararlanma imkanı vardır. Bu kredi kartı, yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerde ferdi kaza sigortası avantajı vardır. Bunun yanı sıra bagaj kaybı ya da gecikmesi sigortası da bu kart ile sunulur.

Platinum kredi kartı sahiplerinde sunulan avantajlardan birisi Platinum MasterCard Collection’dır. Bu, Platinum Kart sahiplerine otellerde, mağazalarda, restoranlarda, araç kiralama şirketlerinde, sağlık ve fitness merkezlerinde indirimler sunmaktadır.

HSBC Premier Kredi Kartı ise ücretsiz ödül ve indirimleri ile seyahatlerin çok daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlar.

HSBC Concept Kart ile yıllık kart aidatı ödemeden kartın taksitlendirme ve Advantage NakitPuan özelliklerinden yararlanılabilir. Bu kart ile Advantage NakitPuan ve Advantage TatilPuan uygulamalarından yararlanılabilir.

Yapılan HSBC kredi kartı başvurusu kart tesliminin ardından kredi kart şifresinin oluşturulması için banka telefon ile iletişime geçmektedir. Sonrasında ise HSBC Bank ATM’leri, HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111 ve HSBC Bank Bireysel Internet Bankacılığı aracılığıyla kredi kartı şifresi değiştirilebilir.

HSBC Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

HSBC kredi kartı gecikme faizi ne kadar şeklinde bir soru sıklıkla sorulmaktadır. HSBC kredi kartının asgari ödemeleri geciktirildiğinde işleyecek olan aylık faiz yüzde 2,52’dir. Önceki dönemden devreden herhangi bir borç yoksa dönem borcunun tamamı son ödeme tarihine kadar ödendiğinde alışverişlerinizden kaynaklanan borca faiz uygulanmaz. Ancak gecikme faizi, geciktirilmiş ödemelerde uygulanır. Dönem içinde yapılan harcamaların tamamının asgari tutarı ödendiğinde kalan ödenmemiş bakiye üzerinden kredi faizi uygulanmaktadır ve bu faiz oranı yüzde 1.84’tür. Bu nedene HSBC kredi kartı başvurusu ve diğer tüm bankalara kredi kartı başvurusu yaparken bu hususlar göz önünde tutulmalıdır.