HSBC Taşıt Kredisi Başvurusu

Araç sahibi olmak isteyenler bankalar arasında birtakım karşılaştırmalar yapmaktadır. Yani uygun vade ve faiz oranıyla hizmet talep eden tüketiciler bankaları araştırarak bütçesine uygun kredi hizmeti alabilmektedir. Bu yazımızda sizlere HSBC taşıt kredisi başvurusu ile beraber faiz oranları ve kredinin genel özelliklerini paylaşıyor olacağız.

HSBC Taşıt Kredisi Özellikleri

HSBC bankasının sunduğu taşıt kredisinde 0 km araç alımlarında aracın değerine bakılmaktadır. Bu değer 100 bin TL’nin üzerinde ise 100 bin TL’ye kadar olan kısmı için %70 kredilendirme imkanı bulunmaktadır. Ancak bu rakam 100 bin TL’nin üzerinde %50’sine kadar kredi kullanma şartı bulunmaktadır. İkinci el taşıt alımlarında ise kasko bedelinin en çok %70’i kredi olarak HSBC tarafından sunulmaktadır.

HSBC taşıt kredisi başvurusu yapmadan önce kredideki maksimum vadenin 48 ay olduğu bilinmelidir. Uygun faiz oranlarından yararlanmak isteyenlerin yanı sıra ara ödeme ve otomatik ödeme gibi kolaylıklardan da faydalanılabilir. Kefilsiz taşıt kredisi sunan bu banka sadece taşıt rehin teminatıyla hizmet vermektedir.

Tüketicilerin taleplerine göre kredili hayat sigortası başta olmak üzere diğer risklere karşı güvence sağlanabilmektedir. Bu sayede riskin ortaya çıkması halinde kredi borcu da teminat altına alınmış olunur. Son olarak kredi vadesi boyunca geçerli olan düşük sigorta prim ödemesi avantajı da HSBC tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

HSBC Taşıt Kredisi Başvuru Belgeleri

Bankadan araç kredisi başvurusu yapacak olanlar ilk olarak başvuru formunu doldurmalıdır. Bununla beraber kimlik belgesinin hazırlanması gerekmektedir. Yabancı uyruklu kişiler pasaport ile oturma izni belgesi, Türk uyruklu kişiler ise sürücü belgesi, pasaport veya nüfus cüzdanıyla HSBC şubelerine gidebilir.

Bu belgelerle beraber HSBC taşıt kredisi başvurusu yaparken gelir belgesinin olması şarttır. Ücretli çalışanlar son aya ait olan maaş bordrosuyla birlikte banka şubelerine ulaşabilir. Ancak maaş bordrosunun firma kağıdına göre düzenlenmesi durumunda firmanın imza sirkülerinin hazırlanması gerekmektedir. Serbest meslek sahipleri de vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi ile taşıt kredisine başvurabilmektedir.

Satın alınacak aracın ruhsat fotokopisi ve başvuru formunda belirtilen ev adresine ait telefon, doğal gaz, su ya da elektrik faturasının da başvuru esnasında bulundurulması gerekmektedir. Son olarak SGK bildirgesi de HSBC taşıt kredisi başvurusu için gerekli evraklar arasındadır. Tüketicilerin talep ettiği kredi koşullarına göre ek teminat veya belgeler HSBC tarafından talep edilebilir. Bu tür durumlarda kefil talep edilirse, yukarıda sıralanan belgelerin kefil tarafından hazırlanması gerekecektir.

HSBC Taşıt Kredisi Faiz Oranları

HSBC’de taşıt kredisi faiz oranı %2,60 olarak belirlenmiştir. 48 ay vade ile alınabilecek 100 bin TL’lik taşıt kredisinde ayrıca 500 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Geri ödemede ise toplam faiz oranı 94 bin 202 TL olacaktır. Toplam masraflara ise 1,640 TL’dir. Faiz oranlarıyla beraber aylık ödeme miktarı 4,045 TL olacaktır. Her ay BSMV ve KKDF ücreti de aylık taksitle beraber tahsil edilmektedir. Paylaştığımız bu bilgilere vergilendirmeler dahil değildir. Kapsamlı bilgi ve HSBC taşıt kredisi başvurusu için banka şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

HSBC bankası sadece taşıt kredisinde değil ihtiyaç ve konut kredilerinde de hizmet sunmaktadır. Faiz oranları diğer bankalarla karşılaştırıldığı zaman biraz yüksek olabilir. Ancak zaman zaman değişen faiz oranlarının banka tarafından devreye alındığı unutulmamalıdır. Bu süreçte sitemizi günlük ziyaret ederek ya da bankanın resmi web sitesine giriş yaparak bilgi alabilirsiniz. Sitemizde bankanın diğer kredileriyle ilgili de detaylı bilgiler paylaşılmaktadır. Ayrıca sadece HSBC için değil Türkiye’de hizmet sunan tüm bankaların her bankacılık hizmetiyle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.