ICBC Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye’deki faaliyetlerine 2015 yılında başlayan Çin menşeli banka, ICBC kredi kartı başvurusu yapan müşterilerine Bonus altyapılı kredi kartı hizmeti sunar. Etkinliklerini her geçen yıl daha da artırması ile bilinirliği yükselen ICBC, Bonus altyapılı kredi kartı seçenekleri ile kullanıcılarının yurt içinde ve dışında; rahatlıkla harcama yapabileceği, harcamalar üzerinden Bonus kazanabileceği, nakit ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde giderebileceği ve taksitli alışveriş yapabileceği kredi kartı özellikleri ile öne çıkmıştır. İnternet sitesi, çağrı merkezi, şubeleri veya internet bankacılığı üzerinden gerekli formlar doldurularak başvuru yapılabilen ICBC kredi kartı, başvurunuzun onaylanmasının ardından belirttiğiniz adrese teslim edilir. Bu aşamadan sonra müşteriler, anlaşmalı noktalarda gerçekleştirilen alışverişlerden çeşitli fırsatlar elde edeceği gibi aynı zamanda dünyanın her yerinde geçerli olan kredi kartını dilediği gibi kullanmaya başlayacaktır.

ICBC Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

ICBC kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı dört farklı şekilde verilebilir. Bonus altyapılı bu kredi kartlarından seçeceğiniz bir tanesini kullanmaya başlamak için ICBC kredi kartı başvurusu gerçekleştirebileceğiniz kanallar; internet sitesi, yurt içinde 44 farklı konumda yer alan şubeler, banka çağrı merkezi ve kullanmakta olduğunuz hesabınızın bilgileri ile giriş yapılabilen internet bankacılığı şeklindedir. Banka, kredi kartı başvurularını SMS üzerinden kabul etmemektedir. Bu sebeple 444 00 50 numaralı hat üzerinden çağrı merkezine ulaşarak, gerekli birime kredi kartı başvurusu yapmak istendiği iletilmelidir. Buna alternatif olarak ICBC.com.tr adresinde yer alan başvuru formu eksiksiz doldurulabilir veya müşteriler sahip oldukları müşteri numarası ve belirledikleri parola ile internet bankacılığı hizmeti üzerinden “başvurular” kısmına gelerek kredi kartı için hızlı bir biçimde başvuru yapabilirler. Başvuru için mevcut bir gelirinizin olması gereklidir. Geliri olmayan kişiler ise kefil göstererek başvuru yapabilirler. Başvuru işlemini tamamlamanızın ardından, kısa bir süre içerisinde cep telefonunuza kabul veya ret içeren bilgilendirme mesajı gelecektir. Bu aşamanın ardından başvurmuş olduğunuz kredi kartı, belirlediğiniz adrese teslim edilir.

ICBC Kredi Kartı Seçenekleri

ICBC kredi kartı seçenekleri Classic, Gold ve Platinum olarak üç adettir. Uygun bulduğunuz kanal üzerinden ICBC kredi kartı başvurusu gerçekleştirdikten sonra kullanmaya başlayacağınız bu seçeneklerin sunduğu özellikler kısaca şu şekildedir:

Bonus Classic: Yıllık 71,80 TL aidat ödenir. Ek kart özelliği vardır. Yurt içinde ve dışında kullanılabilir. Günümüzde ICBC kredi kartı başvurusu yapan her tüketici bu kart üzerinden hizmet alabilmektedir.

Bonus Gold: Yıllık aidatı 80 TL olan bu kart, daha yüksek limitlidir ve daha yüksek Bonus kazandırır.

Bonus Platinum: Yıllık aidat 95,12 TL olarak belirlenmiştir. Bonus Gold’a kıyasla daha yüksek limite sahiptir ve daha yüksek oranda Bonus kazanma imkanı sunar. Yurt içi ve yurt dışı program ortaklarından gerçekleştirilen alışverişlerde özel fırsatlardan yararlanma imkanı bulunur.

ICBC Kredi Kartı Özellikleri

ICBC kredi kartı özellikleri, müşterilerin harcama yaptıkça Bonus kazanması ve bu Bonus’ları diğer alışverişlerinde kullanması temel prensibine sahiptir. Bu bağlamda ICBC kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra kullanmaya başladığınız kredi kartı ile anlaşmalı program ortakları üzerinden yapılan alışverişlerde hem daha yüksek oranda Bonus puan kazanabilir hem de ek taksit imkanlarından yararlanırsınız. MasterCard ve Visa logolu tüm ATM’lerde nakit avans çekim imkanı bulunduğu gibi internet üzerinden gerçekleştirilen alışverişler 3D Secure güvenlik altyapısına sahiptir. Oluşturulabilecek ek kart sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. Dolayısıyla tüm sevdiklerinize ek kart oluşturabilme imkan sunar.

ICBC Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

ICBC kredi kartı gecikme faizi ne kadar sorusunun cevabı, banka tarafından belirlenen gecikme faizinin %2,75 olduğudur. Banka kanalları üzerinden ICBC kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra kullanmaya başladığınız kredi kartınız ile yapılan harcamalar neticesinde oluşan aylık ekstrede yer alan minimum tutarın tam olarak ödenmemesi durumunda, ödenmeyen bölüme aylık %2,75 oranında faiz eklenecektir.